Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Акції протесту у Гельсінкі

Автор:

|

Липень 15, 2018

|

Рубрика:

Акції протесту у Гельсінкі

Вони відбулися у неділю, 15 липня, у переддень зустрічі Дональда Трампа і Володимира Путіна. Всього в день саміту і до нього заплановано 16 мітингів і демонстрацій, спрямованих проти політики обох лідерів. Зокрема, правозахисники вже провели марш на підтримку прав людини HelsinkiCalling. За даними поліції, в заході взяли участь приблизно півтори тисячі осіб.

На противагу, представники правопопулістської партії «Справжні фіни» провели акцію Welcome Trump, в якій брали участь близько 50 осіб. Раніше поліція повідомила про запровадження на час саміту транспортних обмеженнях в місті. Мешанців будинків на шляху проходження кортежів президентів закликали не підходити до вікон в день саміту. Рекомендації пов’язані з питаннями безпеки, заявив начальник міської поліції Хейккі Копперойнен.

У п’ятницю Фінляндія ввела тимчасовий контроль на своїх кордонах з іншими країнами Євросоюзу для гарантування безпеки на час саміту. Новий прикордонний режим буде діяти до 12.00 вівторка. Влада уточнює, що перевірки планується виконувати вибірково, з урахуванням оцінок загроз і ризиків, наданих органами внутрішньої безпеки.

Зустріч президентів США і Росії в Гельсінкі запланована на 16 липня.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply