Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Агентурне минуле Леха Валенси

Автор:

|

Січень 31, 2017

|

Рубрика:

Агентурне минуле Леха Валенси

Його співпрацю із спецслужбами комуністичної Польщі назвали доведеною. Як пише 31 січня сайт «ВВС», Польський інститут національної пам’яті заявив, що має переконливі докази цього. Сам колишній президент країни Лех Валенса продовжує називати такі заяви брехнею. Точнісінько як і торік,  коли вперше пролунали підозри про його агентурне минуле. Але тоді вони ще не були підтверджені результатами експертизи.

І ось тепер очільник інституту Ярослав Шарек дав прес-конференцію, на якій розповів про підсумки роботи фахівців, що вивчали тогочасні документи. У них спецслужби звітували про співпрацю з агентом під псевдонімом «Болек». Ще у першій половині 1970-х років виявлено згадки, що він працював на суднобудівній верфі й отримував від спецслужб гроші за надання інформації про своїх колег. Як сказано, підписи про отримання певних сум належать Леху Валенсі.

Колишній президент Польщі у 1970-х роках справді працював на судноверфі у Гданську. У 1980 році він створив там непідконтрольну державі профспілку «Солідарність» і невдовзі був звільнений з роботи за активну профспілкову діяльність. Почалися страйки, що сприяли зростанню популярності у суспільстві незалежної профспілки. Наступного року «Солідарність» оголосили незаконною, а її лідера на якийсь час заарештували.

У 1986 році виведена забороною у ранг переслідуваних організація отримала від народу величезний кредит довіри, здобула масу готових трудитися на ентузіазмі прихильників і швидко перетворилася на всепольский в рух з регіональними центрами по всій країні. Наприкінці 1980-х років «Солідарність» домоглася права участі у парламентських виборах і здобула на них переконливу перемогу. А у 1990 році сам Валенса виграв президентські вибори і керував Польщею до 1995 року, звільнивши посаду Олександру Кваснєвському.

Світлини: gazetaprawna.pl і Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply