Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

А кібер-вірус таки російський!

Автор:

|

Липень 01, 2017

|

Рубрика:

А кібер-вірус таки російський!

Служба безпеки України (СБУ) у суботу, 1 липня, повідомила на своєму сайті, що встановлено причетність російських спецслужб до атаки вірусу-вимагача Petya.A. Нагадаємо, що ця кібератака сталася 27 червня 2017 року. Вона була спрямована на державні установи, об’єкти фінансового, енергетичного і транспортного сектору, а також на приватні підприємства і мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні. З даних, які є у розпорядженні відомства, випливає, що вимагання грошей виявилося лише прикриттям основної, більш масштабної мети кібератак. Адже у вимагачів не було реального механізму заволодіння коштами. Отже, аж ніяк не збагачення було метою атаки.

Поширення нового вірусу-здирника почалося з України. За попередніми даними, 75% заражень вірусом Petya.A мали місце саме тут. Хакери атакували, зокрема, аеропорт Бориспіль, «Укрпошту», «Укртелеком», «Укренерго», Міністерство інфраструктури, ЗМІ та уряд України.

Наявна інформація, у тому числі отримана від міжнародних антивірусних компаній, дає підстави вважати, що до атак причетні ті ж хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України. А це, своєю чергою, свідчить про причетність до цієї атаки російських спецслужб.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply