Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

А британські депутати за свої слова відповідають

Автор:

|

Квітень 16, 2016

|

Рубрика:

А британські депутати за свої слова відповідають

MICT_n__16-04-16__05_Брітіш_сленг

На одному з недавніх засідань палати громад Британського парламенту стався скандал. Лейборист Денніс Скіннер назвав прем’єра Великобританії, а за сумісництвом лідера Консервативної партії, «dodgy Dave». Цей ідіоматичний вислів дослівно можна перекласти як «верткий Дейв». Однак на сленгу сказане означає суміш «спритника» і «хитро зробленого». Стосувалося це присутності особи Девіда Кемерона у документах «панамського архіву».

Фракція провладної партії відповіла гулом осуду. Адже етикет суворо регламентує, чого депутати не повинні вимовляти. Не можна, наприклад, вживати грубі слова, перекручувати чужі думки, ображати членів палати і навіть натякати, що опонент п’яний. До речі, таке правило встановили ще понад 500 років тому. Порушникові спікер спершу пропонує забрати свої слова назад, а при відмові усуває від засідань на певний термін. 84-річний Денніс Скіннер виявив властиву депутатам-патріархам упертість і прем’єра не перепросив.

Цікаво, а що б там зробили, якби в чиюсь адресу пролунало слова «скотиняка»? Бо у Верховній Раді України воно вже давно перестало бути лайливим. Тепер можете самі зробити висновок, де більше демократії.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply