Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

8 березня у центрі Києва пройшов Марш жінок

Автор:

|

Березень 08, 2019

|

Рубрика:

8 березня у центрі Києва пройшов Марш жінок

У Міжнародний жіночий день марш жінок почав свій маршрут о 12 годині дня від пам’ятника княгині Ольги на Михайлівській площі. Ціль маршу – виступ проти ультраправого, домашнього, сексуального, економічного та психологічного насильства. А також проти тиску та насильства патріархального устрою. Лозунг маршу «Солідарність і різноманіття. Разом проти насильства!».

Одночасно на Михайлівській площі відбувся мітинг проти фемінізму, зокрема проти Маршу жінок. Тут зібралися представники ультраправих націоналістичних організацій і члени руху Традиція і порядок. Поліція вибірково оглядала учасників мітингу для перевірки наявності в них зброї. Мітингувальники виступили проти абортів і публічно читали послання апостола Павла римлянам.  В руках вони тримали плакати із слоганами: Феміністки вбивають ненароджених українців!; Бог! Батьківщина! Патріархат!; Патріархат любить тебе; Фемінізм вбиває жінку.

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко коментуючи можливість скасування вихідного 8 березня сказав : “Я думаю, що питання про скасування і перенесення свят – це точно не те, на чому ми маємо ламати списи і довго дискутувати. Ставлення людей до подібних дат саме по собі змінюється з розвитком країни. Це абсолютно еволюційний процес. Ми повинні дати можливість спокійно рухатися в рамках цього процесу, і суспільство саме визначиться, як бути далі”. Український інститут національної пам’яті ініціює скасування вихідного дня 8 березня.

З історії знаємо, що все почалося як пролетарське феміністське соціалістичне політичне свято Міжнародний день жінок-робітниць. Вперше святкувалося 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки. Протягом XX століття відзначалося в СРСР та країнах соцтабору як державне свято. 1977 року, за радянської ініціативи, день отримав статус міжнародного — і рішенням Організації Об’єднаних Націй називається: Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир.  Є спільним для культур країн колишнього «радянського блоку». День став символом фемінізму й антисексизму.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply