Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Жінка перетворює бісер на неповторні прикраси

Автор:

|

Грудень 14, 2021

|

Рубрика:

Жінка перетворює бісер на неповторні прикраси
Ганна Гордієнко

Виготовлені молодою майстринею оздоби чарують вишуканістю та оригінальністю. Це добре знає Ганна Гордієнко з Недригайлова. Її джгути, ґердани, обручі, брошки привертають увагу неповторними кольорами, візерунками.
— Займалася цим із дитинства, хоча згодом була певна пауза. Але 2018 року побачила ґердан. Він неабияк сподобався, тож захотілося і собі створити таку красу. На допомогу прийшов YouTube, де передивилася безліч майстер-класів. Чоловік виготовив ткацький верстат, на якому й узялася до праці. Потім навчилася в’язати гачком з бісеру джгути. Далі пішли брошки, обручі, заколки і навіть одна новорічна іграшка.
— Які матеріали використовуєте?
— Працюю з чеським та японським бісером. Для брошок, обручів використовую намистини різної форми та розміру, стрази, склярус, паєтки, канитель, фетр, шкірозамінник, ювелірну фурнітуру тощо.
— Кажуть, робота з бісером допомагає заспокоїтися. Що відчуваєте, коли створюєте свої вироби?
— Не можу сказати, чи заспокоює, адже ніколи не беруся за справу знервованою. Поганий настрій передається речам. Хочеться, аби прикраси мали лише хорошу енергетику.
— Скільки часу витрачаєте на один виріб?
— Усе залежить від об’єму та складності. Скажімо, на ґердан потрібно сім-десять днів, на брошку — два-чотири.
— Чи плануєте спробувати себе в якійсь іншій техніці?
— Звісно, хочеться в майбутньому опанувати щось нове. Зараз у крамницях є багато розмаїтого матеріалу, який маю намір використати для роботи. Прагну поєднувати різні кольори, форми.
— Звідки черпаєте ідеї для майбутніх прикрас?
— Важко сказати, що саме надихає на творчість. Це і події з життя, пори року. Якщо прикраса призначається для конкретної людини, намагаюсь підкреслити її індивідуальність. Це може бути брошка, яка характеризує професійну діяльність. Лікар асоціюється зі шприцом, музикант — нотами чи музичним інструментом, перукар — ножицями, а майстра манікюру відобразить брошка у вигляді лаку.
Розмовляла Тетяна Ярмоленко, «Добрий господар»

Як повідомляв «Міст», у Чикаґо ялинку прикрасили українськими іграшками.

About Author

Meest-Online