Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Збігнев Бжезінський: «Америка перетворить Україну у В’єтнам для росіян»

Автор:

|

Серпень 25, 2016

|

Рубрика:

Збігнев Бжезінський: «Америка перетворить Україну у В’єтнам для росіян»

Збігнев Бжезінський

На думку політолога Збігнева Бжезинського, котрий працював радником із національної безпеки в адміністрації президента Картера, Сполучені Штати мають підтримати Україну всім необхідним для боротьби з Російською Федерацією (РФ), так само, як свого часу СРСР підтримав В’єтнам у війні з Америкою. Це відповідає інтересам Сполучених Штатів. Чим вирішиться вся ця ситуація? Нещодавно Джон Керрі, державний секретар США, знову попередив свого російського колегу — міністра закордонних справ Сергія Лаврова, про дії РФ та їхні наслідки. Але чи прислухається Росія?
— Як вам здається: Росія навмисно прагне, щоб східні реґіони України оголосили про свою незалежність або ж Путін намагається створити ситуацію, в якій РФ виступила б посередником у перемовинах щодо автономії у якому-небудь вигляді?
— Я бачу разючу подібність між тим, що відбувається зараз (серйозне збільшення обстрілів із окупованих територій Луганської та Донецької областей. — Ред.), і тим, що відбувалося кілька тижнів тому в Криму, й, як мені здається, це свідчить саме за себе. Дивіться, ми бачимо групу бандитів, одягнутих у якусь дивну, майже мафіозну форму, на якій немає жодних знаків національної приналежності. На вигляд вони дуже схожі на тих людей, котрих ми, до речі, бачили в Криму. І вони викидають такі ж «трюки» в кількох містах сходу України. При цьому РФ заявляє, що це все— місцеве населення. Росія явно намагається з’ясувати, чи зможе вона захопити ці території без особливого опору й оголосити таким чином, що вони самі відокремилися від України. Якщо ж зустрінуть опір, то введуть в Україну ті сили, які зараз зібрані біля кордону. Перед нами серйозний виклик міжнародного масштабу, виклик міжнародним нормам і стабільності. Виклик системі, яка створювалася так, аби країни не покладалися на застосування сили. Мені здається, що це вже виклик міжнародному співтовариству, а не тільки Україні.
— Але чи виживе Україна без східних реґіонів, адже саме там зосереджені важка та видобувна промисловості. Як гадаєте, якщо розвиток все ж піде описаним вами сценарієм, чи вдасться Захід до ще якихось заходів? В Європі якось неохоче ставляться до таких речей, як, наприклад, заборона на постачання енергоносіїв із РФ, позаяк європейці дуже залежать від російських поставок…
— По-перше, багато залежить від того, як вчинять самі українці. Якщо не стануть опиратися, як вони не стали чинити опір в Криму, то, звісно, міжнародне співтовариство не буде виявляти надмірне завзяття і підтримувати, по суті українців, які визнали поразку. Якщо вони і далі чинитимуть опір, то, ймовірно, стануть крок за кроком терпіти поразку. Однак, якщо незважаючи на це вони продовжать опір, громадськість як усередині західних країн, так і на міжнародному рівні буде все більше тиснути на ці країни, незалежно від того, хочуть вони чи ні, на користь надання допомоги Україні. Мова йде не про пряму військову участь, а про постачання озброєнь.
І з моєї точки зору, чесно кажучи, така допомога може виявитися справді необхідною, і нам не варто ухилятися від неї. Тільки подумайте, що сталося у В’єтнамі. Ми втратили тисячі і тисячі людей у війні з в’єтнамцями. А хто озброював їх і переозброював? Росія. Вони не вважали це обтяжливим, бо вважали, що таким чином захищають свої міжнародні інтереси, при цьому не беручи безпосередньої участі у війні. Вважаю, що нам варто зайняти не менш активну позицію. Якщо українці чинитимуть опір, ми повинні їм допомогти. Й якщо скажемо їм про це заздалегідь, то більша ймовірність, що вони чинитимуть опір. А якщо Росія буде знати, що Україна чинитиме опір, вона добре подумає, перш ніж починати таку велику справу
— Як гадаєте, наскільки ви можете судити, президент Обама зараз на правильному шляху?
— Я не в курсі того, що обговорюється в приватному порядку. Виступаю за те, щоб донести наші наміри до України конфіденційними каналами так, щоб їх сприйняли серйозно, але щоб Росія також була у курсі наших намірів. Вважаю, що ми маємо не намагатися принизити Росію, а запропонувати їй угоду на тих умовах, що Україна може співпрацювати з Європейським Союзом і також вільна підтримувати нормальні відносини з РФ. Таким чином і Захід, і Росія брали б участь у вирішенні українського конфлікту за прикладом Фінляндії.
ІноTV

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply