Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

За здоров’я дітей відповідальні батьки

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

За здоров’я дітей відповідальні батьки

Дитинка

Із приходом літа найчастішими причинами нездужання малюків стають шлунково-кишкові захворювання, алергії та гострі респіраторні інфекції. Як уберегти дітей від загострення таких хвороб, порадить сімейний лікар Наталія Білич.
— Наталіє Іванівно, які ж основні «літні» причини захворювань малюків?
— У цей час із новою силою нас атакують віруси, а замість прогулянки з дитям на свіжому повітрі молоді матусі часто обирають походи різноманітними торговими центрами, у дитячі кафе, де в умовах скупчення людей відбувається зараження вірусними інфекціями. Ще однією причиною захворювань є дитячі забави у пісочниці. Навіть якщо пісок – уже не надто холодний, в ньому може зачаїтися інша загроза — ймовірність заразитися різними глистами та паразитами через екскременти домашніх тварин. Низку дитячих захворювань провокують паразити та гельмінти, яких дитина може набратися від домашніх улюбленців.
Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) виникають упродовж цілого року, але особливо є поширені взимку і на початку літа. Дуже часто ГРЗ супроводжують ентеровірусні та ротовірусні інфекції, які ще називають кишковим грипом. Відбувається ураження верхніх дихальних шляхів та шлунково-кишкового тракту, яке проявляється підвищенням температури, блювотою та розрідженням стільця. Багато дітей страждає на обструктивні бронхіти, що супроводжуються задишкою.
— Часто молоді матусі занепокоєні розвитком алергії у дитинки. Як запобігти цьому, адже алергія може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям?
— Через цвітіння рослин і дерев у дітей справді можуть виникнути алергії. Це — нежить, сльози, першіння в горлі, кашель. Тоді краще обстежити маля в алерголога, адже що раніше виявлено алерген, то здоровішою буде дитина. Правильно підібрана лікарем гіпоалергенна дієта зупинить або значно послабить прояви хвороби. Причини дитячих алергій закладені ще до народження малюка.
Щоб підтримувати в порядку алергічний фон майбутньої дитини, мамі потрібно вже на сьомому місяці вагітності припинити прийом продуктів, які викликають алергію. Алергенними вважаються кава, какао, хурма, гранати, ананас, горох, боби, томати, морква, буряк, дріжджі, гірчиця, хрін і приправи. Гіпоалергенними є зелені яблука, біла черешня, біла смородина, аґрус, кабачки, патисони, ріпа, м’ясо кролика, індички, ячмінь і пшоно.
Якщо майбутня мама нехтує цими рекомендаціями, змалечку у дитини може проявитися атопічний дерматит, що в подальшому зазвичай призводить до розвитку бронхіальної астми. У дітей часто розвивається алергія на хутро домашніх тварин. Алергічні реакції іноді викликає одяг, зроблений з мохеру, кашеміру чи козячої вовни. Джерелом алергії можуть бути навіть крісла та кушетки, набиті кінським волосом і речі з пір’яними або пуховими наповнювачами. Тому, якщо в сім’ї є дитина-алергік, слід уникати одягу з пухом, не використовувати пір’яних подушок, пухових перин.
— Як же вберегти дитину від весняних захворювань і загострень?
— Звісно, повністю уникнути захворювань неможливо, але звести ризик до мінімуму батькам цілком до снаги. Від лікарів ситуація залежить лише на 10-15 %, усе інше — у руках батьків. Але успіх можливий лише в тому разі, коли батьки ретельно виконують рекомендації лікарів, а не займаються самолікуванням. Насамперед потрібно зміцнювати імунітет малюка.
Важливу роль у підтримці імунітету у дітей має належна робота кишківника. При ентеровірусних і ротовірусних інфекціях важливо проводити не тільки противірусну терапію, а й давати дитині препарати з біфідо- і лактобактеріями. Ретельно мийте овочі та фрукти, аби запобігти шлунково-кишковим розладам. Дитині необхідні прогулянки на свіжому повітрі. І найголовніше, про що потрібно пам’ятати всім без винятку, це те, що здоров’я має три складові: фізичне, душевне та соціальне благополуччя. Якщо дитина зростає в сім’ї, де панують здорові взаємини, обоє батьків беруть участь у її вихованні, то вона й хворіє рідше.
Розмовляла Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply