Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Юрій Куц: «Разом ми наближаємо день перемоги»

Автор:

|

Грудень 16, 2022

|

Рубрика:

Юрій Куц: «Разом ми наближаємо день перемоги»
Юрій Куц

«Разом ми можемо більше» — під таким гаслом у Чикаґо з’явився благодійний фонд Kuts Unites Ukrainians. За шість місяців роботи там закупили та привезла до України більше тисячі бронежилетів. І майже стільки ж — тактичних рукавиць і турнікетів. Просто зараз в Україну прибувають перші 12 позашляховиків із США. А вже за кілька тижнів кількість бійців, які отримали від Фонду літній і зимовий тактичних одяг, зросте до тисячі. Юрій Куц, засновник фонду, впевнений, що з наступного року ці числа примножаться в кілька разів. І все завдяки об’єднаній силі людей.
— У лютому ви заснували свій фонд, як це сталося?
— Я українець, який уже більше десяти років розвиває свій бізнес у США в мувінговій сфері. Мабуть, як і для всіх нас, початок повномасштабної війни в лютому для мене був шоком. Я така людина і мій мозок працює так, що з шоком борюсь діями. В лютому та березні на допомогу військовим витратив більше 200 тис. USD. Проте усвідомлював, що це крапля в морі, порівняно з тим, скільки реально необхідно допомоги нашим захисникам. Я розумів, що самому мені більше не здолати, й узявся об’єднувати друзів, знайомих, партнерів і просто підприємців у США. Так з’явився фонд Kuts Unites Ukrainians
— Чим конкретно він займається?
— Наше завдання — зібрати гроші в США і з максимальною ефективністю конвертувати їх у посилення боєздатності українських підрозділів на фронті. В нас є певна кількість позицій, із якими працюємо. В перші місяці це були бронежилети. Тепер це автівки, прилади нічного бачення, коптери, тактичний зимовий одяг, тактичні рукавиці та турнікети.
— У чому особливість заcнованого вами фонду?
— Ми прозорі, чесні, перспективні та дієві. За пів року стали справжніми професіоналами в тому, що робимо. І це підтверджують результати нашої роботи та слова військових. Чесно та прозоро показуємо скільки коштів надходить у наш фонд і регулярно звітуємо, на що витратили кожен долар. Не хапаємось за все без розбору. Не закуповуємо аби що. Беремося тільки за те, в чому ефективніші за інші організації. Можу розповісти на прикладі одностроїв. Ми об’їхали десятки українських підприємств, доки знайшли, де шиють найякісніше та найдешевше. І тепер забезпечуємо наших військових теплим тактичним одягом за найкращою ціною. На прикладі автівок — те ж саме. Ми стали експертами в логістиці та закупівлях. У нас є команда як у Сполучених Штатах, так і в Україні. Тому максимально ефективно використовуємо кожен долар, щоб у наших захисників були якісні позашляховики.
— Багатьом підрозділам вдалося допомогти?
— Нещодавно ми з командою підсумували діяльність у першому півріччі. Налічили більше 30 підрозділів Збройних сил, Прикордонної служби та Національної гвардії України. Кожен із них отримав від нас якусь допомогу.
— Що було найскладнішим у вашій роботі?
— Перші місяці. Це був хаос. Ми не знали нічого. Ні на чому не розумілися, тому тоді припустилися багатьох помилок. І за ці помилки я заплатив сам. Зате тепер ми стали експертами в тому, що робимо. В нашій команді є фахівці, які точно розуміються на тому, як будувати всі процеси. Яку саме амуніцію треба закуповувати. І де її знайти за найкращою ціною.
— Чим ваша команда займатиметься в подальшому?
— Головне завдання — об? єднати людей. Коли кожен із нас робить щось поодинці, це добре. А коли ми робимо разом, це значно ефективніша та в рази потужніша допомога. І в цьому наша команда переконується щодня. Ви можете закупити уніформу власним коштом і передати її військовим. А можете об’єднатися з нами. І за ці ж кошти ми купимо значно більше спорядження. Ми знаємо, що кожна пожертва — це не просто гроші, а людська довіра до нашого фонду. І ми зробимо все, щоб її виправдати. Щоб кожен долар чи гривня з України були максимально ефективними в тих сферах, в яких ми працюємо. Щоб кожен, хто дав нам бодай копійку, розумів, що його кошти конкретно в цій категорії посилили Збройні сили (ЗСУ) та наблизили день перемоги, коли ми повністю відновимо нашу територіальну цілісність.
Щоб переказати кошти на адресу банку, скористайтеся цими реквізитами:
DONATE WITH SWIFT: Kuts Unites Ukrainians Corp., Fefwire ABA for Wires: 031101266, Bank SWIFT Code: NRTHUS33XXX, Account number: 4410560472.
DOMESTIC WIRES. Account name: TD BUSINESS CONVENIENCE PLUS. Account number: 4410560472. Routing number: 0260-13673.
Розмовляла Юлія Ткачик

Як повідомляв «Міст», американський фонд допомоги військовим відкриє офіс у Львові.

About Author

Meest-Online