Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Юлія Янчар: «Мрію, щоб усі здавали іспит на звання громадянина України»

Автор:

|

Травень 18, 2022

|

Рубрика:

Юлія Янчар: «Мрію, щоб усі здавали іспит на звання громадянина України»
Юлія Янчар

Юлія Янчар — журналістка, якій довелося втікати з дитиною від російських обстрілів на Київщині. Вона розповіла про внутрішніх ворогів України та потребу позбавлення громадянства осіб, які не знають української історії, української мови та українських державних символів.
— Моя нова британська сім’я дуже хотіла зробити мені приємне і організували зустріч із іншими українцями, які приїхали за програмою Home for Ukraine. В оточенні британців я думала, що знайду віддушину зі землячкою. Її також звати Юля. Перші дві хвилини вона намагалась розмовляти зі мною українською, а потім перейшла на російську. Хто мене знає, я завжди терпимо ставлюсь до російськомовних українців. Але вже за хвилину землячка видає фразу «Майдан — це був переворот. Я це вам як юрист кажу» наша розмова закінчилась дуже швидко. Такого я толерувати не буду! У нас війна! Чесно кажучи, думала, що зірвусь і плюну просто в мармизу. Але озирнувшись на вирівняні спини британців, просто запила свою злість коктейлем. Дорогою додому думала, якби таки це зробила, як би пояснила своїй британській сім’ї, чому дві українки Юлі живуть у двох різних Українах?
Усе своє життя ще змалку я не розуміла, чому по всьому світу люди у своїх країнах єдині і змалку вчать свою історію, пишаються своїми героями, знають напам’ять усі історичні дати. Чому польські діти з початкової школи напам’ять знають усі дати народжень своїх королів, американці возять своїх на поле битви під Ґеттісберґом, і знають все про кожного президента. А для українців є дві історії — з князями, гетьманами, козаками, великими поетами і письменниками і «не все так однозначно».
Наша історія зовсім не заплутана. Якщо її вчити з українських підручників, а не з радянських, які просякнуті брехнею. Наша історія велика і кривава. І наш ворог незмінний уже кілька століть. Але немає гіршого ворога для українців, «як українські гниди». Петлюра мав рацію: вони ще гірші ніж московські воші.
Знаю, що війна закінчиться, що моя Україна переможе і мрію, щоб в Україну повернулись українці зі своїми дітками. А ще мрію, щоб усі, хто «не все так однозначно» здавали екзамен на звання громадянина України. Так зробила Латвія ще 20 років тому. Бо у них з радянських часів також асимілювалося багато москальні. Так ось, багато російськомовних латвійців навіть помирають, так і не отримавши громадянства країни, в якій прожили все життя, якщо не пройдуть процедуру натуралізації. Що це таке? Це коли складають іспит із латиської мови й історії країни, а також вчать на пам’ять гімн. А ще вони не мають права голосувати без цього екзамену і займати урядові посади.
Гадаю, це буде справедливо, коли таке «не все так однозначно» не буде мати звання громадянина України. Тільки так разом із зовнішнім вороги ми переможемо і внутрішнього. Який по факту і є нащадком зовнішнього.
Своїй британській сім’ї я до пізньої ночі пояснювала, чому війна в Україні — це не питання останніх кількох років. А багатьох століть. І що з людьми в моїй країні робить російська пропаґанда. І звідки беруться такі «Юлі».
Записав Андрій Котенський, «Львівський портал»

Як повідомляв «Міст», іспит із української мови не склали 15 % чиновників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply