Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Ярослав Ковальчук: «Хочу, щоби нашу збірну боялися»

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

Ярослав Ковальчук: «Хочу, щоби нашу збірну боялися»

У Вільнюсі, столиці Литви, закінчився чемпіонат Європи (ЧЄ) з кіокушинкай карате, на якому виступили 238 спортсменів із 23 країн. Українська збірна здобула золоту, чотири срібні та бронзову медалі. Найбільшого успіху домігся Ярослав Ковальчук. Тріумфувавши в особистих змаганнях, він став першим чемпіоном Європи з карате в історії незалежної України. Також спортсмен виборов срібну медаль у командній першості разом із Тарасом Гаврильцем та Ігорем Ступцем.
— Запорука мого успіху — у мотивації, — зазначає Ярослав Ковальчук. — Дуже прагнув відстояти не так своє реноме, як честь збірної України. Хочу, щоби нашу збірну боялися. Не хочу чути, що суперники радіють, коли жереб зводить їх із Україною, бо ми нібито слабка команда. На щастя, мені це вдалося. І не лише мені, але й збірній, що посіла четверте загальнокомандне місце. На попередньому ЧЄ я вибув на стадії чвертьфіналу, а тепер дістався найвищої сходинки п’єдесталу.
— Ви тріумфували у дисципліні ката. У чому її особливості?
— Ката передбачає імітацію бою з уявним суперником. Виступ триває від півтори до двох хвилин. Тут треба тонко відчувати техніку. Це не справжній бій, де ми ударами перемагаємо суперника. У ката важливо грамотно продемонструвати суддям своє вміння застосовувати прийоми карате.
— А справжні бої доводилося проводити?
— Я виступаю не лише в ката, але й у куміте, що передбачає живі бої. Однак на ЧЄ був змушений їх пропустити, бо у тренувальній сутичці зазнав травми. Один із опонентів завдав болючого удару ногою у груди. У результаті — щось середнє між тріщиною і забоєм грудної клітки. Тож зараз від справжніх боїв відпочиваю.
— Як долаєте страх перед сутичкою?
— Займаюся карате вже п’ятнадцять років і добре знаю: якщо виходиш на бій, відчуваючи страх, неминуче програєш. Я вмію долати страх. А от від хвилювання нікуди не втечеш і не сховаєшся. Але й воно не стає на заваді на шляху до перемоги.
Розмовляв Олег Зубарук, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply