Новини для українців всього свту

Saturday, May. 8, 2021

Ярослав Дмитрасевич: «Мені 80 років і я футбольний тренер»

Автор:

|

Липень 24, 2020

|

Рубрика:

Ярослав Дмитрасевич: «Мені 80 років і я футбольний тренер»
Ярослав Дмитрасевич

Ярослав Дмитрасевич зараз перебуває у чудовій формі. У нього за плечима — 50 років кар’єри тренера. Чоловік досі активно працює у Львівському училищі фізичної культури, де тренує футболістів. Керівництво закладу не має наміру відправляти його на пенсію і просить братися за новий набір учнів. У день народження чоловіка його телефон не замовкав.
— Дуже приємно, що мене пам’ятають, — усміхається чоловік. — Як святкував ювілей? Гучних забав через карантин не влаштовував, зібрав сім’ю лише — у мене двоє дітей, двоє внуків і одна правнучка.
— Ви — у чудовій фізичній формі. У чому секрет?
— У русі! Організм дає збій, щойно перестаю себе навантажувати. Тому багато ходжу, бігаю, пораюсь по господарству. На тренуваннях дітей також не просто стою біля бокової лінії, а за м’ячами бігаю!
— Загалом ведете здоровий спосіб життя?
— Не курю і не вживаю алкоголю. У моєму меню нема страв із борошна. І загалом їм небагато.
— Між вами й вашими теперішніми вихованцями — величезна різниця у віці. Як вдається залишатися на одній хвилі?
— Постійно навчаюсь. Наприклад, тепер проходжу віртуальний семінар із виховання молодих футболістів — його проводять тренери з ізраїльського «Маккабі». Тож я в курсі всіх нових тенденцій у футболі. Всі мої вихованці мають смартфони та сидять в Інтернеті. Я також це роблю, щоб бути з ними нарівні.
— Серед ваших вихованців — знаменитий футболіст Дмитро Чигиринський, захисник грецького клубу АЕК і колишній гравець «Шахтаря» та «Барселони». Коли був під вашою опікою, ви бачили у ньому перспективу?
— Найперше зазначу, що, крім Дмитра, серед моїх вихованців є ще чимало тих, хто залишили вагомий слід в українському футболі — Олександр Чижевський, Володимир Шаран, Руслан Забранський, Сергій Даниловський, Микола Закотюк та інші. Щодо Дмитра, то з ним я працював три роки. Швидкісні дані в нього були, м’яко кажучи, не дуже. Але він був тактично грамотним, інтуїтивно відчував, де треба бути на полі в потрібний момент. А ще Дмитро дуже багато та наполегливо тренувався. Був дуже скромним, товариським. Проте одну конфліктну ситуацію з ним ми таки мали.
— Що він такого накоїв?
— Його кумиром у ті роки був француз Ерік Кантона, гравець «Манчестера Юнайтед». Ми про це знали. Й от одного разу я зауважую в училищі в кімнаті, де ми проводимо колективні збори, на стіні напис — Cantona. Не треба було бути професійним детективом, аби з’ясувати, хто це зробив. Дмитро у скоєному зізнався. Він чесна людина, тож визнав помилку. Його батьки своїм коштом зробили ремонт та усунули напис. Але це аж ніяк не вплинуло на наші стосунки. Дмитро мені постійно телефонує і навіть фінансово підтримує! Я дотепер товаришую з батьками Дмитра, ми — наче родина.

До теми
Контрольно-дисциплінарний комітет Української асоціації футболу розглянув адміністративну справу за позовом Української професійної ліґи (УПЛ) щодо відсутності «Карпат» на матчах 24-го та 29-го турів проти «Маріуполя». За результатами розгляду, на підставі ст. 9 Регламенту УПЛ, прийняли рішення відлучити «Карпати» від змагань УПЛ сезону-2019/2020 за повторну неявку на матч без поважної причини. Також львівському клубу зарахували технічну поразку в обох матчах із «Маріуполем», а суперникові, відповідно, перемоги в цих двох матчах.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply