Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Яна Клочкова: «Мене обікрали. Та медалі, дяка Богу, не взяли»

Автор:

|

Жовтень 21, 2020

|

Рубрика:

Яна Клочкова: «Мене обікрали. Та медалі, дяка Богу, не взяли»
Яна Клочкова

Світ дізнався про неї 20 років тому. Тоді 18-літня Яна Клочкова здобула на своїй дебютній Олімпіаді дві золоті й одну срібну нагороди. І встановила світовий рекорд, пропливши 400 м комплексним стилем за 4 хв. 33,59 с. Згодом вона виборола ще дві золоті олімпійські медалі, встановила 50 рекордів України, здобула 17 перемог на чемпіонатах світу, понад 25 — на чемпіонатах Європи.
— На Олімпіаді у Сіднеї мене мало знали, але й темною конячкою я не була, — розповідає Яна. — За рік до змагань здобула свою першу золоту медаль у комплексному плаванні — це було на чемпіонаті світу у Сянгані. Тож досвідчені спортсмени, тренери дивилися на мене з цікавістю.
— Відчували тоді, що готові здійснити справжній подвиг?
— Навіть не знала, на що здатна. Зазвичай літні Олімпіади відбуваються у серпні, а цю змістили на вересень, весь графік підготовки поламався. Та і Сідней — це інша півкуля, інший клімат, часовий пояс. Я не знала, як організм пристосується до цих змін.
— Пригадайте, якими були хвилини перед запливом…
— Це був перший день Олімпіади, перша дистанція. Виходжу до басейну і мені віднімає мову. Так багато людей на трибунах я ще не бачила. Річ у тім, що відразу після нашого запливу мав плисти легендарний Ян Торп, тож люди зібралися поглянути на нього. А я не звикла змагатись у такій атмосфері й під таким тиском.
— Що відчули, коли торкнулися бортика першою?
— Я не розуміла, що сталось! А коли до мене підійшов Ян Торп і привітав із перемогою… Вау! Десь тоді почала розуміти, що зробила щось велике. Пам’ятаю, нам перед Іграми спонсори подарували стільникові телефони. Це була моя перша мобілка у житті — і після тріумфу вона не замовкала. Телефонували батьки, друзі, журналісти, спортивні керівники, уболівальники, яких я не знала. Було дуже приємно.
— Якою тоді була підготовка до Олімпіади?
— Це була безперервна робота на межі можливостей. Жодного послаблення режиму, жодних прогулянок із друзями, дискотек. Лише басейн, лише робота. Як я це витримала, досі не розумію.
— Після перемоги ви отримали солідні суми. За золоті медалі держава заплатила по 50 тис. USD, а за срібну — 30 тис. USD. Молодій дівчині 130 тис. USD голову не запаморочили?
— Я купила собі автівку. І більше з цих грошей тоді майже нічого не витратила. По-перше, тренери і надалі тримали мене на короткому повідку. Послаблень у режимі не давали. По-друге, я розуміла, що таких грошей більше можу і не заробити. Тому ставилася до них ощадливо.
— Ви рахували, скільки медалей здобули за кар’єру? Бо я, щиро кажучи, збився з ліку…
— Я також не можу їх перелічити. Є дуже важливі — олімпійські і з чемпіонатів світу. Є з менш масштабних змагань. Можливо, ви чули, що нещодавно мою київську квартиру обікрали. дяка Богу, медалі не взяли.
— А що вкрали?
— Дорогий годинник, який мені подарували на Кубку світу, діамантові кульчики… Дотепер не можу прийти до тями після того, що сталося. Одного з підозрюваних уже затримали і помістили в слідчий ізолятор. Ним виявився грузин. Ну, не щастить мені з цими грузинами (батько сина Клочкової, грузинський бізнесмен Леван Ростошвілі, покинув Яну, коли дізнався про її вагітність. — Авт.).
— Що тепер робите?
— Виховую сина. Часто їжджу між Києвом і Сімферополем — там у мене залишилися всі родичі. Хочеться відкрити свою школу і поділитися досвідом із іншими. Може, колись і втілю цю ідею в життя.
Як повідомляв «Міст», раніше Яна Клочкова розповідала, що у вільний час любить постріляти.
Максим Качурівський, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply