Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Як прокидатися без мішків під очима?

Автор:

|

Серпень 10, 2020

|

Рубрика:

Як прокидатися без мішків під очима?

Улітку така проблема виникає особливо часто. І на це є кілька причин — пізні вечері, поява в раціоні більшої кількості солодких фруктів і свіжої городини, кажуть медики. Спілкуємося з ними про найпоширеніші причини появи набряків на обличчі.
— Набряки на обличчі вранці можуть виникати через надмірне споживання солі, цукру, алкоголю або ж просто води напередодні ввечері, — розповідає дієтологиня Інна Бутько. — Втім іноді до набряків призводить і недостатня кількість вживання води впродовж дня, адже через дефіцит рідини організм запасає її й не виводить. Зрештою, банальне недосипання також може викликати набряки обличчя. Провокувати їх може і дефіцит білка в раціоні. Але така проблема — хронічна, вона виникає через ураження печінки або нирок.
— Набряки на обличчі можуть бути також одним зі симптомів зниження функції щитоподібної залози (гіпотиреоз), — додає ендокринологиня Анна Цибуковська.
— Варто зазначити, що влітку, коли люди споживають багато свіжої городини, набряки виникають частіше, — зауважує нефрологиня Наталія Лук’яненко. — Адже селера, салат та інша городина, що містять багато вітаміну С, спричиняють утворення гліоксилату натрію в крові й, як наслідок, солей у сечі. Ця рідина прагне досягти нормального фізіологічного стану, тому вбирає воду. А вночі концентрація рідини в організмі збільшується, й вранці прокидаємося з набряками. Іноді поява таких набряків може стати підґрунтям сечокам’яної хвороби. До речі, симетричні набряки на обличчі найчастіше свідчать про хворобу нирок, як і набрякання верхніх повік.
— Які харчові звички допоможуть уникнути такої проблеми, як набряки на обличчі?
І. Б.: — Для того, щоб в організмі не накопичувалась зайва рідина, вечірній прийом їжі має бути без надміру солі, цукру, солодких фруктів, напоїв. Зменшують накопичення води харчі зі вмістом калію — це зелень, бобові, сухофрукти, морська капуста, молочні продукти.
Н. Л.: — За легкої набряклості обличчя варто впродовж дня вживати більше рідини, а також додати до раціону картоплю та капусту — ці овочі містять речовини, що попереджають утворення кристалів солей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply