Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Виходить новий англомовний художній фільм про Голодомор «Гіркий врожай»

Автор:

|

Грудень 17, 2015

|

Рубрика:

Виходить новий англомовний художній фільм про Голодомор «Гіркий врожай»
Кадр із фільму «Гіркий врожай»

Кадр із фільму «Гіркий врожай»

Наступного року у прокат вийде новий художній фільм про Голодомор «Гіркий врожай», знятий канадцями українського походження Джорджем Менделюком, Єном Ігнатовичем і Ричардом Бачинським. Головні ролі у стрічці виконали британські актори, а самі зйомки проходили на території України та Великої Британії. Розказати світу про трагічну подію в історії України та показати незламний дух українців перед обличчям терору й аґресії — основне завдання фільму, зазначають продюсери та сценаристи. Єн Ігнатович, продюсер стрічки, розповів про майбутню прем’єру фільму, процес виробництва та відгуки американських дистрибуторів.
— Що знають про Голодомор за кордоном?
— Українці про Голодомор знають, але я був вражений, що за межами України про Голодомор не знають. Тому ми відчули, що є важливим створити фільм, який би дав світу зрозуміти, що сталося в Україні та краще зрозуміти природу теперішніх взаємин між Україною та Росією, бажання Росії домінувати в Україні.
— Розкажіть, будь ласка, про сюжет фільму…
— Він розповідає історію молодого хлопця, його сім’ї та дівчини, котрі стали свідками спланованого Сталіним Голодомору. У стрічці багато зворушливих і трагічних моментів. Але загалом показується всеохоплюючий трагізм усієї ситуації. І все показано так, аби дати зрозуміти Заходу, як голод був спланований Сталіним. Ми хотіли показати саме історію.
— Чи були складнощі зі зйомками фільму в Україні?
— Ми намагалися не розголошувати інформацію про зйомки фільму про Голодомор, адже знімали за президентства Януковича, котрий Голодомор Ґеноцидом не визнавав. А закінчили знімати фільм через два дні після того, як Янукович утік із країни у лютому 2014 року. Такий от цікавий збіг.
— Чи знали британські актори, котрі зіграли головну роль, про Голодомор раніше? Чому захотіли зніматись у фільмі?
— Вони не знали про Голодомор нічого, а тому були дуже вражені, що така трагедія могла статися. Більше того, для них було новиною те, що все сталінським режимом було сплановано. Дивувалися, чому про Голодомор в Україні їм не викладали у школі, і чому Захід не розповідає про ті жахіття. Їм було цікаво взяти участь у зйомках цієї історії.
— Яку оцінку фільм отримав від дистрибуторів після показів у Лос-Анджелесі та Лондоні?
— Фільм перебуває у процесі виробництва. Ми ще не все закінчили. Але після деяких показів для дистрибуторів отримали багато позитивних відгуків. Нам давали хороші рецензії щодо загальної якості фільму, гри акторів, музики й історичної значущості. І знову ж таки, вони були шоковані тим, що нічого не знали до цього про Голодомор в Україні. Тому для них фільм мав також і освітню функцію. Вони казали, що тепер краще розуміють теперішню ситуацію між Росією й Україною. Сподіваюся, що така реакція буде в усіх, хто подивиться фільм за кордоном.
— Коли і де відбудеться прем’єра фільму «Гіркий врожай»?
— Ще зарано говорити про місце та час. Можливо, наприкінці літа чи на початку осені наступного року. Але ще точно невідомо. Так само ще зарано говорити про міста, де буде демонструватися фільм. Але, гадаю, прем’єру покажемо у найбільших містах Заходу і, звісно, у Києві.
— У чому унікальність цього фільму для світової спільноти?
— Існує багато документальних фільмів про Голодомор. «Гіркий врожай» є першим художнім фільмом на цю тематику, знятим англійською мовою для іноземної аудиторії. Більше того, цей фільм дозволяє зрозуміти Україну сьогодення та причини російської аґресії в Україні.
Розмовляла Альона Качкан, радіо «Свобода»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply