Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Вибори нової шахової королеви

Автор:

|

Березень 10, 2016

|

Рубрика:

Вибори нової шахової королеви
Марія Музичук та  Іфань Хоу

Марія Музичук та Іфань Хоу

1 березня ц. р. у Львові підняли прапор Чемпіонату світу з шахів. Заради цієї події місто Лева наавіть змінило свій логотип — на ньому з’явилися шахові фігури та новий слоган: «Львів відкритий для шахів!». Такі ж прапорці розмаїли міський електротранспорт. Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької мав честь провести церемонію відкриття. Львівські каварні підготували «шахове меню» до змагання на світову першість із шахів серед жінок.
На відкриття чемпіонату запрошено близько 1 тис. осіб. Це були команди учасниць, представники ФІДЕ та міжнародної шахової спільноти, Федерації шахів України, українські гросмейстери, школярі Львова та Львівської області, котрі займаються у шахових гуртках. Призовий фонд цього матчу становить 200 тис. EUR: 60 % отримає переможниця, а 40 % — гравчиня, котра програла після десяти основних партій. Якщо переможниця визначиться після тайбрейків, тоді розподіл буде 55 на 45 %.
Марія Музичук, котра торік виграла світову шахову корону у росіянки Наталії Погоніної, тепер змагається з Іфань Хоу. Вона — триразова чемпіонка світу з шахів серед жінок (2010, 2011, 2013). Китаянка не брала участі в минулому чемпіонаті світу в Сочі (Росія) торік, бо вирішила в цей час зіграти у турнірі на Гаваях (США), але зберегла за собою право повернути титул у наступному матчі. Китайці відразу ж запропонували провести цей матч у Пекіні. Проте ФІДЕ врахувала бажання Марії Музичук і вирішила питання на користь України та Львова, для яких світовий шаховий поєдинок став першим за всю історію.
Саме у Львові 27 лютого ц. р. китаянка відзначила свій 22-й день народження. Андрій Садовий, міський голова Львова, привітав китаянку і від громади міста вручив шахістці монету зі зображенням Короля Данила та львівські солодощі.
Жіноча корона існує з 1927 року, коли під час Всесвітньої шахової Олімпіади відбувся жіночий турнір претенденток. За майже 90 років розіграшу звання чемпіонки світу з шахів серед жінок короною володіли тільки 15 шахісток, котрі представляли сім країн — Китай (4), Україну (3), Росію (3), Грузію (2), Чехо-Словаччину, Угорщину та Болгарію — по одній чемпіонці. Найстаршою чемпіонкою була Ольга Рубцова (47 років), а наймолодшою — Іфань Хоу (16).
Теперішній матч за світову шахову першість триватиме до 18 березня. У напруженому ритмі підготовки до матчу спортсменка не могла викроїти часу для інтерв’ю, проте Олег Музичук, її батько та наставник, а також заслужений тренер України, люб’язно погодився відповісти на кілька запитань.
— Пане Олеже, як відомо, Марічка і раніше зустрічалася з Іфань Хоу за шаховою дошкою…
— У них було дві гри, одна з яких закінчилася внічию, а інша — програшем Марії. Звісно ж, китаянка — небезпечна суперниця, адже на її рахунку — триразова перемога у світових чемпіонатах. Тому до теперішньої зустрічі донька готувалася надзвичайно серйозно.
— Чи будуть застосовуватися нові тактичні ходи?
— Обов’язково. Кожна стадія гри передбачає особливі підходи.
— У чому вони полягають?
— У тому, щоб максимально використати слабкі сторони суперниці та нейтралізувати сильні.
— Напружена підготовка до матчу забирає у спортсмена всі сили. Як відновлює їх Марічка?
— У спа-салонах і тренажерних залах. Використовуємо і психологічні «розвантаження», але більше робимо ставку на фізичний релакс.
— Яка роль у період чемпіонату відводиться Ганні, старшій сестрі Марічки?
— Їй доводиться найважче. Аня відповідає на численні листи і SMS, вона виконує роль тренера-аналітика, вирішує спірні питання, повідомляє про результати гри, можливі ускладнення тощо. Крім того, на ній — роль координатора і ще чимало «дрібних» обов’язків.
— Коли Марічка виграла шаховий чемпіонат у квітні минулого року, Львів пообіцяв їй житло та 200 тис. грн премії. Чи виконало місто свої зобов’язання?
— Частково. Премію Марічка отримала. А квартирне питання все ще вирішується.

Нінель Кисілевська, Укрінформ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply