Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

В’ячеслав Кравцов: «У критичній ситуації японці холоднокровні, як камікадзе»

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

В’ячеслав Кравцов: «У критичній ситуації японці холоднокровні, як камікадзе»
В’ячеслав Кравцов

Ще до того, як Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію COVID-19, Японія входила до п’ятірки країн з найбільшими масштабами поширення хвороби. Втім, за останній місяць показники захворюваності там суттєво не змінилися. Якщо не брати до уваги круїзний лайнер Diamond Princess, який перебуває на карантині в одному з японських портів, то кількість людей, котрих вразив COVID-19 на островах, значно менша, ніж у більшості європейських держав, котрі за кількістю населення суттєво поступаються Японії (924 випадки + 712 на лайнері). Більше того, саме Японія стала першою країною, де після вимушеної перерви, яка тривала чотири тижні, поновили баскетбольний чемпіонат. Такий прецедент, звісно, вимагає особливої уваги. Тим паче, що в Японії за клуб «НеоФінікс» грає В’ячеслав Кравцов, капітан збірної України.
— Те що ігри чемпіонату відновили, мене не дивує. Адже життя в Японії вирує. Практично всі установи працюють, багато людей на вулицях, у транспорті тощо.
— А чи вживають якісь заходи безпеки?
— Ситуація неоднозначна, адже тестів досі бракує, тому реальної кількості вражених людей не знає ніхто. Більше того, японці не зацікавлені в оприлюднені великих показників, адже у них цього року має відбутися Олімпіада і вони не хочуть лякати світ. У нашому невеликому містечку на станціях у годину пік людей менше стало, у Токіо люди ще більше намагаються сидіти вдома. До Токіо мені їхати 1,5 години потягом, але без потреби туди не поїдеш, тим паче тренування, підготовка до ігор усе ж займає багато часу. Заклади громадського харчування зачиняти не квапляться, людей там достатньо, будь-якого віку, люди не надто переймаються цією проблемою.
— Знаєте про якісь випадки захворювань серед спортсменів?
— Нас дуже ретельно перевіряють, серйозні заходи безпеки, дезінфекції. Під час чергового планового заміру температури в одного з місцевих гравців вона підвищилася до 37 градусів за Цельсієм, його одразу відвезли до лікарні, там обстежили, діагностували звичайну застуду, але так щоб усіх поголовно тестували, такого немає.
— Японці йдуть своїм шляхом самурая…
— Зараз вони більше схожі на камікадзе. Холоднокровні, ритм життя високий і вони летять уперед. У кафе, розважальних центрах є скупчення людей, їх мало що бентежить. Ще є спеціальні працівники, котрі на вході до будь-якої крамниці або закладу дають антисептики, допомагають обробити руки, протирають дверні ручки, поручні.
— Після відновлення чемпіонату все відбувається за штатним розкладом?
— Експеримент із відновленням чемпіонату не дуже вдався. Ми зіграли один тур і нам сказали, що чемпіонат знову йде на карантин до 4 квітня.
— Чому?
— Хоча динаміка захворювань уповільнилася, але нові випадки все одно фіксують. У кількох гравців інших команд зафіксували підвищення температури, як і в деяких суддів, тому за ними спостерігають. Тому прийняли рішення знову взяти павзу. Грати нам ще чимало — 22 матчі попереду, приблизно 1,5 місяця до кінця сезону. Леґіонери через цю ситуацію нервують, дехто навіть дуже переймається, хочуть додому. Таке є.
— І ви також?
— Я ситуацію сприймаю дуже спокійно, хоча більшість леґіонерів невдоволені. Я ж собі гадаю: куди їм поспішати, авіасполучення також обмежене? Жартую, що додому спершу буду рибальською шхуною добиратися, потім пішки до Монголії, а там і коней орендувати можна, то вже верхи кудись доїду.
— Ви у доброму гуморі, але бережіть себе…
— Дякую, ви теж пильнуйте, бажаю усім бути здоровими та сповненими сил!
Розмовляв Григорій Палій, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply