Новини для українців всього свту

Thursday, May. 19, 2022

Владислав Гераскевич: «Весь зимовий спорт — це всупереч обставинам, а не завдяки»

Автор:

|

Лютий 09, 2022

|

Рубрика:

Владислав Гераскевич: «Весь зимовий спорт — це всупереч обставинам, а не завдяки»
Владислав Гераскевич

Історію українського скелетону можна вмістити в одне прізвище Гераскевича. Ця дисципліна з’явилася сім років тому, коли Владислав разом із батьком прийшли на льодовий трек, з якого хлопцеві запропонували з’їхати. З того часу Владислав уже встиг вписати своє ім’я в історію українського скелетону. Він посів восьме місце на юнацьких Олімпійських іграх-2016 і став першим представником держави в цьому виді спорту на Олімпіаді в Пхьончхані (Республіка Корея). Зараз Владислав Гераскевич бере участь у зимових Олімпійських іграх в Пекіні.
— Чому ви з командою вирішили змінити скелетон коли до Олімпіади залишилося зовсім небагато часу?
— Ми приїхали до Китаю, й я був украй задоволений своїм пілотуванням. У нас було 40 тренувальних заїздів, на яких ми могли порівняти свої виступи з іншими спортсменами — Німеччини, Великої Британії. Їхні лінії на заїзді були не кращими, а, можливо, й гіршими за мої. Попри це, я не набирав тих швидкостей, які дозволили б мені боротися за високі місця. Тому ми вирішили змінити скелетон.
— Задоволені цим рішенням?
— Розумію, що мені бракує заїздів. Та судячи з результатів цього сезону, це рішення не було помилковим. Ми конкурентоздатні й можемо боротися за високі місця. Та якби у нас були умови для тренування стартового розгону, то справи пішли б іще краще. Ми не раз згадуємо про необхідність інфраструктури для тренування розгону, але обіцянки залишаються обіцянками. Сподіваюся, це зміниться, адже коли ми приїжджаємо на трек, то програємо суперникам на старті. Якби ми мали стартову естакаду, то покращили б свій результат щонайменше на 0,15, а це вже суттєво.
— Досі є люди, які не розуміють, що таке скелетон. Чи можете пояснити, що це таке?
— Для цього потрібно уявити гонитву Формули-1, а потім уявити, що вона відбувається на льоду, де ти їдеш за міліметри від бортів, сантиметри від даху на скаженій швидкості. Намагаєшся проїхати трек максимально швидко з повною концентрацією, борючись зі своїм страхом. Що більше: ти лежиш на животі головою вниз. Щоб проїхати добре, потрібно ще й суттєво розігнатися. У скелетоністів базова легка атлетика повинна бути на солідному рівні.
— Скелетон — небезпечний вид спорту. Звідки отримуєте мотивацію продовжувати після того, як отримуєте опіки, синці, подряпини?
— Коли ознайомився зі скелетоном, навіть не знав — що це таке. В Україні це нова дисципліна й одна з наймолодших серед олімпійських видів спорту. Я з дитинства люблю гонитви, пілотування, картинг — тому захотів спробувати. Коли вперше спробував проїхатися 2014-го, вдалося погано. Попри це, мене захопив спуск. Ми приїхали на льодовий трек і мені було надзвичайно страшно. На щастя, я себе переборов і спробував з’їхати. Тоді нічого не втямив, лише потім уже почав орієнтуватися.
— Ви якось розповідали, що тренуєтесь у Латвії. Чи це досі так і звідки берете кошти?
— В основному, тренувальні збори відбуваються у Латвії. Там є трек, стартова естакада і класні умови для занять легкою атлетикою. Українські треки зазвичай — на крутих курортах, але там немає доступу до спортзали. Сидітимеш місяць, тільки на треку з’їжджаючи — втратиш усю форму. Крім Латвії, ми тренуємося на тих треках, які прийматимуть змагання в сезоні. Коли ми починали скелетон, то перші виїзди були за наш кошт. 2015-го під час відбору на юнацьку Олімпіаду в нас повірили. Після гідного виступу на юнацьких Іграх почалося певне фінансування. А от після дорослої Олімпіади-2018 і мого 12-го місця фінансування стало повним і скаржитися не можу.
— Нещодавно ви заявили, що українські спортсмени потребують гарної інфраструктури задля успішного виступу на змаганнях. Ситуація з необхідним обладнанням для тренувань в Україні покращується, чи все залишається без змін?
— Коли закінчилися Олімпійські ігри 2018 року, де я посів краще місце за наших біатлоністів, нам пообіцяли, що естакада в Україні з’явиться. Для не потрібно скажених грошей — це не стадіон «Олімпійський» будувати. Загалом треба 5 млн грн. Нею можуть користуватися і санний спорт, і скелетон, і бобслей. Але ми наївно повірили обіцянкам — нічого не змінилося. Щоб зрушити цю ситуацію з мертвої точки, ми почали вести блоги, розповідати людям про зимові види спорту, про скелетон. Якби ми мали такий об’єкт, то з 2018 року до сьогодні мали б кращу команду і могли б боротися за високі місця. Звісно, нам цього бракує. Така ж ситуація і з трампліном. Ми маємо олімпійського чемпіона з фрістайлу (Олександр Абраменко. — Ред.), а самого трампліну не маємо. Весь український зимовий спорт — це всупереч обставинам, а не завдяки.
— Як вважаєте: входите у двадцятку найкращих скелетоністів світу?
— Вірю, що якщо змагання проходять в однакових умовах, то ж упевнено входжу в десятку і можу боротися за найвищі місця.
— Що для збірної України буде гідним результатом?
— Для мене немає прийнятного результату, крім першого. Так, я непогано виступав на Кубку світу, але не задовольнив своїх бажань як спортсмен. Ми всі боротимемося за перші місця, але єдині цілі, які ставлю перед собою на Олімпіаді, пов’язані з якісним проїздом і хорошою технікою. Мало того, я хочу, щоб скелетон в Україні розвивався. Медалі — це добре, але потрібно зберегти цей вид спорту в Україні. Дуже хочеться, щоб до нас приходили діти, щоб було куди приходити.
— Ви, мабуть, чули, що Україна планує подати заявку на проведення зимової Олімпіади 2030 року. Це реальна мета чи популізм президента Зеленського?
— Зараз у нас немає жодної інфраструктури для тренувань зі зимових видів спорту. А проведення Олімпіади — це взагалі інший рівень. Щоб провести змагання зі зимових видів спорту в Україні, потрібно збудувати інфраструктуру відповідно до логістики розміщення спортивних споруд, аеропортів, їхньої доступності. Але навіть не будівництво спеціалізованої інфраструктури є головною проблемою для України, якщо говоримо про заявку на проведення зимових Олімпійських ігор-2030. Головною проблемою є конкурентоспроможна команда спортсменів, які боротимуться за першість у медальному командному заліку. Щоб створити команду спортсменів найвищого класу в усіх зимових олімпійських видах спорту, необхідно мати в Україні цілу плеяду тренерів найвищого класу, виробництво спортивного спорядження найвищої якості та величезну кількість талановитих для зимових видів спорту дітей, яких готуватимуть саме до цих Ігор. Але цю проблему ніхто чомусь не озвучує. Складається враження, що головні прагнення та бажання провести зимові Олімпійські ігри-2030 в Україні пов’язані лише з будівництвом.
Розмовляв Віталій Ткачук, «Укрінформ»

Як повідомляв «Міст», Олімпіада-2022 починається.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply