Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Вінсент Ганон: «Збройні сили України дуже швидко прогресують»

Автор:

|

Вересень 11, 2019

|

Рубрика:

Вінсент Ганон: «Збройні сили України дуже швидко прогресують»
Вінсент Ганон

Упродовж останніх чотирьох років більше 11 тис. українських військових і співробітників безпекових служб пройшли навчальні курси, які їм безкоштовно надали канадські інструктори у рамках операції UNIFIER. Ця місія, мандат якої продовжили до 2022-го, стала одним із багатьох внесків Канади до підвищення обороноздатності України. Із започаткування місії наприкінці 2015 року й досі в Україні на ротаційній основі постійно перебувають близько 200 канадських військових. Старший сержант Вінсент Ганон, один із керівників шостої ротації, саме завершив свої піврічні повноваження в Україні.
— Канадські військові вже чотири роки навчають українських колег. Чи підлаштовуєте ви навчальну програму до поточних потреб?
— За ті шість ротацій, які вже минули, місія зазнала суттєвих змін. Якщо перша зосереджувалася переважно на груповому навчанні та працювала у Міжнародному центрі миротворчості й безпеки в Яворові, то впродовж наступних років до навчальної програми додали й інші аспекти, зокрема, підготовку молодшого офіцерського складу, інженерів і медиків. Крім цього, зараз ми перебуваємо у дев’яти різних локаціях по всій Україні, а не в одній.
— Чи зацікавлені самі українці у канадському тренуванні?
— Ще б пак, вони дуже зацікавлені у тому, що ми пропонуємо, а саме: систематичному підході до тренувань, дуже подібних на навчання, які проводять інші країни, члени НАТО.
— Яку найбільшу складність вам доводиться долати під час занять?
— Є кілька викликів, одним із яких є мова. Наш підрозділ — франкомовний, англійською ми спілкуємося як другою. Натомість, українці використовують українську й англійську, тож нам доводиться частіше, ніж хотілося б, звертатися до послуг перекладачів. Тому комунікаційна складова є значною складністю.
— Міністр оборони Харджит Саджан якось сказав, що операція UNIFIER — це процес взаємного обміну досвідом. Чому можуть українці навчити канадців?
— З 2014 року українці регулярно беруть участь у бойових операціях, тож мають дуже свіжий і відчутний досвід, який ми можемо перейняти.
— Провівши певний час в Україні, яку ви думку склали про Збройні сили України (ЗСУ)? Наскільки вони професійні?
— ЗСУ прогресують дуже швидко, їхній моральний стан залишається дуже високим. Українські військові розповідають нам, що їхнє обладнання, підтримка та загальна організація покращуються. Професіоналізм воїнів ЗСУ зростає у високому темпі.
— Яким є найсильніший бік ЗСУ?
— Як на мене, це — рішучість, оскільки вони залучені до сучасного тривалого, розтягнутого конфлікту. Тож рішучість і моральний стан є визначальними рисами українських воїнів. В іншому разі вони не могли б стримувати фронт.
— Які найбільші виклики постають перед ЗСУ?
— Довготривалість конфлікту. Виснаженість військових, накопичення втоми даються взнаки, оскільки люди вже кілька років постійно ротуються на фронті. Однак, наскільки ми розуміємо, українці свідомі цього та пропонують усе більше допомоги, аби упевнитися, що воїни залишаються як фізично, так і ментально здоровими.
— Чи є у вашій команді хтось українського походження? Якщо так, то чи відчувають вони якусь свою особливу роль?
— У нас є кілька військових українського походження. Вони знають мову, тож їх використовують як перекладачів і радників. Ці люди виконують активну роль і дуже пишаються можливістю повернутися, так би мовити, додому.
— Чи мали ви змогу поспілкуватися з місцевим населенням? Як мешканці реагують на присутність канадських військових?
— Ми відкрито пересувалися по країні у військовій формі й усюди нас приймали дуже позитивно: чи йдеться про Західну Україну, чи про Київ, чи про інші реґіони. Прийом усюди був дуже позитивним.
— Чи доходить до вас інформація стосовно користі від канадських тренувань на справжньому полі бою?
— Авжеж, ми називаємо це «петлею зворотного зв’язку». Проводимо як колективні, так й індивідуальні заняття, тож можемо з одного й іншого боку поглянути на те, чи наші тренінги та навчання є корисними. Коли ж отримуємо зворотний зв’язок після групових занять, то бачимо, що заняття варті того. Найкращим прикладом цього є опанування навичок бойової медицини: наші заняття мають реальне застосування — вони рятують життя українських воїнів.
— Канада має військові тренувальні місії й в інших частинах світу. Чим відрізняється UNIFIER від подібних операцій у інших країнах?
— Канада й справді допомагає розвивати можливості безпекових служб і деінде, у т. ч. в Афганістані, Іраку та деяких реґіонах Африки. Відмінністю ЗСУ є те, що вони більша, зріліша й просунутіша організація, ніж інші безпекові служби, з якими ми працювали раніше.
— Українські військові проходять канадське тренування у дев’ятьох різних локаціях, однак у рамках UNIFIER в Україні перебуває всього близько 200 членів Збройних сил Канади. Чи достатньо такої кількості особового складу для виконання поставлених завдань?
— Аби виконати все бажане, людей ніколи не вистачить. Однак, ми дуже ефективно використовуємо наявні ресурси, в т. ч. людські, які завжди є мультиплікаторами сил, — чи йдеться про розробку стандартів, чи про написання тренувальних планів, чи оцінювання. Ми переконані, що кілька правильно розміщених військових із необхідними навичками здатні впоратися з роботою, для якої зазвичай необхідна більша кількість виконавців.
— Чи надаєте дорадчу підтримку старшому керівництву ЗСУ?
— Це питання було б добре розглянути. Шість ротацій тому ми почали з групового навчання, а тепер намагаємося досягти більш інституційного та тривалого ефекту, для чого мусимо рухатися вгору шкалою вартості. Таким чином, залучення більш високопоставлених командирів ЗСУ буде наступним кроком.
— Чи є якісь аспекти тренування, не покриті чинним мандатом місії?
— Ми діємо лише в рамках поставлених завдань. У нас є кілька тренувальних груп, які втілюють різні зусилля та завжди намагаються шукати більше можливостей, аби мати якомога ґрунтовніший вплив. При цьому ми завжди пам’ятаємо, що наша робота повинна мати тривалий ефект.
Розмовляв Максим Наливайко, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply