Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Віктор Суворов: «Режим Путіна вже впав, а сам він — ходячий політичний труп»

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Віктор Суворов: «Режим Путіна вже впав, а сам він — ходячий політичний труп»

Віктор Суворов

Правлячому режиму в Російській Федерації (РФ) залишилося недовго, Україні ж треба терміново, але тихо і без галасу приступити до розробки ядерної зброї, на яке після порушення Будапештського меморандуму вона має повне моральне право. Так вважає Віктор Суворов, колишній радянський розвідник, котрий втік до Великої Британії, де став відомим письменником. Його батько — українець, а мати — росіянка. Володимира Різуна (таке справжнє ім’я письменника) раді бачити в Україні, але йому заборонений в’їзд до РФ.

Перемовини з окупантами можуть тривати не довше автоматної черги
— Півтора року тому ви заявили, що режим Путіна впаде в липні 2015-го. За вікном — уже жовтень, а в Кремлі і раніше той, хто був останні 15 років…
— Я від своїх слів не відмовляюся — режим Путіна вже звалився.
— Ви впевнені?
— Ціни на нафту поповзли вниз, а рубль — вгору. Тому не дорікайте мені в помилкових прогнозах, повірте, я маю рацію. Режим Путіна тепер схожий на велике дерево, гниле зсередини: досить пальцем зачепити і воно звалиться, але цього поки що ніхто не зробив. Ще п’ять років тому президент РФ міг одягти светр, приїхати до Британії, обійняти англійського прем’єр-міністра, зайти з ним у бар і випити пива. Тепер таке скінчилося назавжди. Путін — ходячий політичний труп. Не розумію, чому з президентом РФ взагалі ведуть перемовини. Знаєте, хто з українських патріотів сказав: «Перемовини з окупантами на твоїй землі можуть тривати не довше автоматної черги»?
— Роман Шухевич?
— Ні, його наступник Василь Кук. Хіба можна вірити Росії після того, як вона порушила Будапештський меморандум? Як можна знову сідати за стіл перемовин із тими, хто не виконав своїх зобов’язань?
— Маєте на увазі США та Велику Британію, які теж гарантували Україні суверенітет і територіальну цілісність в обмін на ядерну зброю?
— Саме так! Америка й Англія досі не виконали взяті на себе зобов’язання, хоча Україна 1994-го добровільно відмовилася від ядерної зброї, а була третьою ядерною державою в світі після США та РФ. Порушення Будапештського меморандуму — дикий приклад руйнування колективної системи безпеки. Й як після цього можна було сідати за стіл перемовин?

Україні треба тишком-нишком створити ядерну зброю
— Ви пропонуєте офіційному Києву перейти в наступ і силою звільнити окуповані території?
— Я лише кажу, що за жодних обставин не можна вірити аґресору. Перемовини мають бути короткими, як автоматна черга, навіть якщо ворог сильний. Якщо величезний собака бачить, що маленьке кошеня готове своїми кігтиками роздерти їй морду, вона не накинеться. В історії є безліч прикладів, коли маленькі армії перемагали потужного ворога. 1967 року, коли я навчався в Київському вищому загальновійськовому командному училищі імені Фрунзе, почалася війна між арабами й Ізраїлем. Араби домінували і за чисельністю, і за оснащенням, весь світ був упевнений: Ізраїлю кінець. Але є Голіаф, а є Давид.
— Може, Росія і не настільки потужна, але у неї є ядерна зброя…
— Порушення Будапештського меморандуму проблема набагато ширша, вона — не суто українська. Тепер жодна країна не довіряє гарантіям із боку РФ, США та Великої Британії: мовляв, Україна повірила, добровільно віддала 1 240 ядерних зарядів і прокололася. Зараз мало не кожна держава буде прагнути до створення ядерної зброї, тому що усвідомила: західні джентльмени нічого не гарантують. Український народ має раз і назавжди винести з цього один урок: нікому зі західних або східних партнерів більше ніколи не можна вірити. Треба боятися не коли ми одні, а коли ми — нуль. Україна — не нуль і має повне моральне право відновити свій ядерний потенціал.
— Гадаю, річ не в праві, а в колосальних засобах, які будуть потрібні для розробки ядерних боєголовок…
— То замовте ядерну зброю українським волонтерам, вони точно дістануть! Тільки нікому про це кажіть, треба тихо і без галасу приступити до розробок. Я цілком серйозно. Ми давно живемо в жахливому світі, коли окремі держави, не довіряючи сусідам і не афішуючи, вже створили ядерну зброю.
— Ви про які держави говорите?
— Про Ізраїль. Він ніколи офіційно не визнавав себе ядерною державою, але в тому, що мудрі євреї дещо ядерне мають — навіть не сумнівайтеся! Чим же мудрі українці гірші? Треба тишком-нишком приступити до створення ядерної зброї, а коли припече, стенути плечима: ой, випадково якось вийшло, була майстерня з виготовлення ліжок, а там щось таке зробили. США, Велика Британія і РФ відверто кинули Україну.

Не страшні московські воші, а страшні українські гниди
— Ви дуже давно живете в Англії. Як британці ставляться до українсько-російської війни?
— Люди на Заході живуть добре і комфортно, тому й розслабилися. Найбільший американський психолог Дейл Карнеґі якось сказав: «Для західного обивателя власний чиряк болючіший за смерть сусіди або голод у Китаї». Це було сказано сто років тому, але досі актуально. Проблеми України для західних громадян — далекі, головне, щоб їх ніхто не чіпав.
— Після першого Майдану 2004 року гризня всередині «помаранчевої коаліції» закінчилася реваншем Януковича. Вам не здається, що є великий ризик повторення 2010-го?
— Відповім вам словами ще одного мудрого українця: «Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди». Гарно?
— А це чия цитата?
— Симона Петлюри! Я коли її прочитав, подумав, що в Україні завжди були, є і будуть люди мудрі, котрі розуміють суть проблеми. Саме внутрішня гризня звела Помаранчеву революцію до будівництва палаців і купівлі золотих батонів із унітазами. Але народ усвідомив помилку і знову вийшов на Майдан. Саме тому я абсолютно переконаний: якщо Україна знову зіб’ється з правильного шляху, тут же знайдуться люди, котрі вийдуть на третій Майдан.
— У вас немає відчуття, що Україна приречена кожні десять років виходити на Майдан?
— Якщо між першим і другим Майданом минуло десять років, то зараз буде швидше. Плюс Росія діє як каталізатор, не було б її, всі процеси в Україні перетворилися б на болото. Своєю дурнуватою політикою Кремль навіки згуртував всіх громадян України. Хлопці, котрі були на Майдані, воювали на Донбасі, набули такого досвіду самоорганізації, що більше не дозволять владі скотитися в чвари.
— Судячи з останніх корупційних скандалів, люди, котрі воювали та стали народними депутатами або держслужбовцями, також швидко вливаються в систему…
— Єдина надія, що буде проведена чистка. Не хочу використовувати іноземний термін люстрація. Чистка! Поганою мітлою гнати їх із влади, гнати і садити нещадно.

Донбас не годує, Україна проживе і без нього
— Що, по-вашому, Україні робити з окупованими територіями: відвойовувати або реінтегрувати?
— Тільки стіна! Нікого ви там не перевиховєте. Є речі, закладені генетично. Якщо люди так легко пішли на так званий референдум про так звану незалежність Донецької та Луганської областей, отже, стіну треба зводити вже і відокремитися від цієї ракової пухлини. Вже всі зрозуміли: Донбас не годує, ви проживете і без нього, він вам не потрібен. Ті, хто за Україну, має зібрати речі, поїхати звідти назавжди та почати нове життя на мирних територіях.
— Мене бентежить фраза «речі, закладені генетично». Один і той же народ живе в Північній і Південній Кореях. Може, справа не в генетиці?
— У генетиці, точніше, в негативному відборі. У Північній Кореї змінилося вже три покоління вождів — спочатку був Кім Ір Сен, потім його син Кім Чен Ір, а тепер править його пухкенький онук. Три покоління поспіль у Північній Кореї йшов негативний відбір, нагору пробивалися нікчеми, а все найкраще посилали в табори, в’язниці та розстрільні підвали. Через це сито пройшли кілька поколінь. Те ж саме відбувалося на території колишньої Російської імперії. Ті, хто не прийняв революцію, або загинули, або еміґрували. У підсумку перше покоління СРСР — це діти тих, хто або воював за більшовиків, або сидів, підібгавши хвоста. Далі — Друга світова, де найгероїчніша частина народу загинула на фронтах, потрапила в полон, знову еміґрувала, або згинула в таборах. Народилося нове покоління — вже від тих, хто ніколи не виступав проти. Негативне відсіювання триває майже 100 років.
Таке ж саме, якщо не гірше, відбувалося і в Україні. Гниди, котрі навіть в умовах війни продовжують красти і будувати корупційні схеми, — це нащадки тих, хто пройшов негативний відбір. Їхні батьки і діди вели себе так само 1941-го і 1917-го. Це — страшно й моторошно. Але мені приємно усвідомлювати, що скільки б Україна не пропускали через сито негативного відбору, до кінця не просіяли.

Розмовляла Наталія Двал, «Гордон»

До слова
Олександр Турчинов, секретар Ради з національної безпеки й оборони України, під час відвідин виставки військової техніки та спорядження «Сила нескорених» у Києві прокоментував це інтерв’ю Віктора Суворова. Чиновник зазначив, що цей письменник як розумна людина і наполовину українець, міг би і не озвучувати очевидних речей. Таким чином він натякнув, що в України може й «завалялася» десь ядерна зброя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply