Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Віктор Громовий: «Професія вчителя стала небезпечною, як у гірників»

Автор:

|

Вересень 28, 2020

|

Рубрика:

Віктор Громовий: «Професія вчителя стала небезпечною, як у гірників»

У разі виявлення хвороби у школяра дитину мають ізолювати. Це передбачають норми, затверджені Міністерством охорони здоров’я України. Про це розповів освітній експерт Віктор Громовий.
— Як у школах зможуть виявити хворобу?
— Ці рекомендації суперечливі. Педагоги не мають кваліфікації медика. Та й ті не можуть без досліджень щось діагностувати. Тому це буде на розсуд, стихійно. І через це можуть виникати суперечки з батьками. Бо ті повинні забрати дитину зі школи та звернутися до сімейного лікаря.
— Хто визначає, буде навчання в класі чи дистанційно?
— Це залежить від чотирьох зон захворюваності. У «червоній» може бути лише дистанційне. У «помаранчевій» і жовтій допускають варіант змішаного.
— Заклади освіти готові до змішаного навчання?
— Для такої форми занять необхідно технічно оснастити школи. Коли вчитель каже, що його старенький ноутбук «сконав» ще навесні, хтось має йому купити цей робочий інструмент. Чи, принаймні, запропонувати варіант пільгового придбання.
— Чи працюють над такими програмами в Україні?
— Жодної не знаю. Років 20 тому турки таке запровадили. Кожен їхній учитель міг за пів ціни купити собі ноутбук. Маю багато світлин, де в шкільних округах США видають ноутбуки малозабезпеченим, і там це питання вирішили ще у березні-квітні. Не кажу вже про наше покриття Інтернетом. У багатьох районах воно слабке.
— Чи встигатимуть діти та вчителі за навчальними планами?
—Тиждень чи два ще можна надолужити. Якщо ж кілька місяців, треба готувати «план б». У переповнених класах київських шкіл, де по 36 учнів, зараз ідеальне середовище для вибуху епідемії. Класи треба ділити, шукати додаткові приміщення. Орендувати їх біля закладів.
— Тобто одна з найголовніших проблем — гроші?
— І фінансування, і нормативні документи треба приводити до ладу. Приміром, у нас досі поурочна система оплати праці. Провів урок — оплачують. Змішане навчання — інша модель. Учитель працює, по суті, в режимі повного дня. А якщо це індивідуальні консультації?
— Чи вплине карантин на зміну освітніх підходів?
— У світі це вже відбувається. Карантин став приводом для інвестування в освіту, новий освітній простір, індивідуалізацію навчання, зменшення кількості учнів. Усе це піде на користь. Професія вчителя стала такою небезпечною, як у гірників. Навіть у відсталих країнах пішли на позитивні зміни. Гадаю, з часом життя змусить і в Україні це зробити, навіть при теперішньому рівні некомпетентності влади. Інакше вчителі порозбігаються й учнів не буде куди подіти.
Розмовляла Ольга Мнишенко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply