Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Василь Козар: «Безплатне харчування — от i вся зарплата дівчат»

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Василь Козар: «Безплатне харчування — от i вся зарплата дівчат»

Лише останнього перед стартом жіночої Суперліги чемпіонату України з гандболу дня львiвська «Галичанка» зумiла заявитися на головний турнір. Через невизначенiсть i складне фiнансове становище команда майже не готувалася до змагань. Та й старт вийшов, м’яко кажучи, не надто успішний: сім ігор і сім поразок, а як наслідок — останнє місце в турнірній таблиці. Проте головний тренер команди Василь Козар з оптимiзмом дивиться вперед: вiн певен, що ці дiвчата ще позмагаються за чемпiонство.

— Василю Миколайовичу, яким є зараз фiнансове становище клубу?

— Ми потрохи почали виплачувати борги. Наразi маємо борг перед Федерацiєю гандболу за цей i за минулий роки, але ми з нею дiйшли порозумiння. Якби нас не заявили, то український чемпiонат через недостатню кiлькiсть команд став би нелегiтимним i не мав би права на участь у єврокубках. Тож ми намагаємося погасити борги з оплати гуртожитку, де мешкають нашi дiвчата. Найголовнiше — те, що команда нарештi почала тренуватися. Я не скажу, що ми задоволенi умовами, бо лише тричi на тиждень маємо у своєму розпорядженнi зал у потрiбний час — від 9.30 до 11.00. Iншi тренування в нас заплановано на восьму ранку й о пів на дев’яту вечора. А лiкарi забороняють дiвчатам працювати в такий час. Професiйна команда повинна тренуватися 36 годин на тиждень, а ми наразi вийшли на 15—18 годин. Через неправильний режим тренування й погане харчування у двох наших дiвчат — Стельмах i Яремчук — почалися проблеми зі серцем. Якщо ми втратимо панну Стельмах, то це буде злочин перед українським гандболом, бо це — дуже талановита спортсменка.

— Торiк ваша команда не мала форми, а кросiвки, щоби не розвалилися, дiвчата обмотували скотчем…

— Львівська мiська рада пообiцяла нам купити форму, уже навiть грошi переказала. Тож сподiваюся, що найближчим часом ми одягнемо дiвчат, купимо м’ячi. Без цього ж неможливо працювати. А ще ми отримали обiцянку вiд Романа Федишина, президента Львівської обласної федерації, що найближчим часом клуб заплатить усi необхiднi внески. Я радію, що команда таки змогла заявитись на цей чемпiонат. Так, тепер у нас — не найкращi часи, але тут зiбралася дуже перспективна молодь. I якщо нам створити нормальнi умови, то за кiлька рокiв ми станемо чемпiонами України.

— До речi, зараз у вас багато травмованих спортсменок. Чи клуб має змогу лiкувати дiвчат?

— Тепер — так, i це мене тiшить. Марiї Бiлiй ми змогли зробити успiшну операцiю на колiнi, яка коштувала 15 тис. грн. Ще понад 2 тис. грн заплатили за уколи. Саме тому в нас залишилися борги перед гуртожитком i федерацiєю. Але ми мусимо це робити, бо самi дiвчата не спроможнi оплатити медичнi витрати. Про зарплату ж у нас навіть не йдеться.

— Тобто гравцi нiчого не одержують?

— Вони вчаться у вищих навчальних закладах, де отримують стипендiю. Крiм того, дiвчата мають безплатне харчування. Ось i вся зарплата.

— Чи багато команд української суперлiги — у такому ж становищi?

— Та майже всi, за винятком ужгородських «Карпат». Фiнансовi проблеми були в «Податкової академiї». Київський «Спартак» нiби й отримує якiсь грошi з мiського бюджету, але для розвитку клубу їх бракує. Бачите, ми навчили грати в гандбол усю Європу, а самi ледь животiємо.

Західна інформаційна корпорація

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply