Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Вальдемар Скшипчак: «Треба впоратися з окупантами до того, як прибудуть нові мобілізовані»

Автор:

|

Липень 17, 2022

|

Рубрика:

Вальдемар Скшипчак: «Треба впоратися з окупантами до того, як прибудуть нові мобілізовані»
Вальдемар Скшипчак

Вальдемар Скшипчак, екскомандувач сухопутних військ Збройних сил Польщі та колишній заступник міністра національної оборони, вважає, що Україна має всі шанси перемогти РФ на полі бою і вже у найближчій перспективі звільнити окуповані території.
— Чи допоможе Путіну оголошення мобілізації?
— В оперативному плані це нічого не дасть. Але росіяни вірять пропаґанді, отже, не вірять, що РФ здійснює геноцид в Україні. Проблема полягає ще й у тому, що програна війна дуже похитне позиції Путіна. Він усвідомлює, що цей програш — на його відповідальності, і побоюється соціальних заворушень через дію санкцій, запроваджених проти РФ. Вони стають усе відчутнішими, економічна ситуація погіршується. Можливо, у Кремлі почнуться рухи, спрямовані на усунення диктатора від влади, та подальші спроби домовитися зі Заходом та Україною.
— Як оцінюєте оперативну ситуацію на фронті?
— На так званій Донбаській дузі українці готують росіянам стратегічну пастку. Вони добре підготувалися до оборони на донбаському напрямку і на ньому росіяни вже поламали собі зуби. А там зосереджено найбільше російських сил. Усе йде до поразки російських сил, їх зупинять. Українці їх виснажують на цьому напрямку, одночасно контратакуючи на харківському та миколаївському напрямках. Мені здається, що нові українські підрозділи зможуть розбити росіян на північ від Харкова і на південь від Кривого Рогу.
— Україна отримує від Заходу безпрецедентну підтримку, зокрема, від США, Великої Британії, Польщі та багатьох інших країн. Чи ця допомога зараз є достатньою?
— Допомога буде інтенсивною, але потрібно діяти і на інших фронтах. Зокрема, позбавляти Москву союзників і забезпечити її повну ізоляцію. Необхідно докладати максимум зусиль, аби ізолювати РФ у світі, тоді можна буде очікувати повалення російського режиму.
— Що може мати вирішальний вплив на долю цієї війни, коли вона може завершитися?
— Вона має закінчитися тоді, коли це скаже президент Зеленський.
— Що маєте на увазі?
— Зараз для України настав сприятливий момент повернути те, що вона втратила. Зараз вже не Путін повинен вирішувати долю війни, а Зеленський. Україна зараз перемагає, тому він повинен визначити, коли буде її завершення. Маю на увазі, що Україна має шанс звільнити всі окуповані території Донбасу, а питання Криму має вирішуватися на міжнародній арені пізніше, можливо, вже з іншим президентом РФ. Я також вважаю, що має перестати існувати проросійське Придністров’я. Росіян потрібно звідти прогнати.
— Коли ж завершиться війна?
— Україна повинна впоратися з російською армією до того, як нові мобілізовані сили потрапляють на фронт. Це може статися до кінця червня.
Розмовляв Юрій Банахевич, «Укрінформ»

Як повідомляв «Міст», окупанти торгують запчастинами, вкраденими зі своєї техніки.

About Author

Meest-Online