Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Вакцинація проти пневмококу стане обов’язковою

Автор:

|

Вересень 16, 2020

|

Рубрика:

Вакцинація проти пневмококу стане обов’язковою

До Національного календаря щеплень в Україні 2022 року введуть вакцинацію проти пневмококової інфекції, яка вже давно обов’язкова в інших країнах. Таке щеплення робитимуть дітям тричі: у перший рік життя — двічі, у другий — ще раз.
— Пневмокок — це бактерія, підвид стрептококів (Streptococcus pneumonia). Пневмококова інфекція передається при прямому контакті людей повітряно-крапельним шляхом, — розповідає Наталія Тимко, експертка Львівського обласного департаменту охорони здоров’я з епідеміології. — Бактерія викликає запалення вуха, бронхів, легень, нирок, яєчок у хлопців (орхіти), мозку, підшкірно-жирової тканини.
— Небезпечні для дітей молодшого і людей похилого віку пневмонії, менінгіти, викликані пневмококом, — каже Оксана Виговська, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб Київського національного медичного університету ім. О. Богомольця. — Найпоширенішою формою пневмококової інфекції серед дітей є гострі та хронічні бронхіти, синусити, гострий середній отит. Якщо рецидиви отиту трапляються багато разів, то це може призвести до зниження гостроти слуху, недочування, глухоти. А пневмококові пневмонії іноді стають причиною смерті.
— Чому це щеплення вирішили зробити обов’язковим?
Н. Т.: — Вакцинація проти пневмокока віддавна є у Національному календарі щеплень, але як рекомендована у певних випадках, до прикладу, для пацієнтів з імуносупресивними хворобами. Коли йдеться про рекомендоване щеплення, то вакцину пацієнт купує сам. У разі обов’язкової вакцинації нею забезпечує держава. З вакцинуванням дітей проти пневмококу сформується прошарок, несприйнятливий до згаданого збудника. Значно зменшиться кількість випадків запалення вух, мигдаликів, бронхів, легень, а також менінгітів та інших хвороб, які викликає пневмокок.
— Чому лише 2022-го вакцинація проти пневмококової інфекції стане обов’язковою для дітей?
Н. Т.: — Країни замовляють вакцини у виробника за кілька років наперед, заздалегідь. Потрібно зробити запаси, аби препаратів вистачало на всіх дітей.
— Упродовж якого часу після вакцинації зберігається імунітет?
О. В.: — Достатньо однієї дози вакцини, аби імунітет зберігався впродовж трьох-п’яти років.
— Санітарний лікар пропонує людям похилого віку вакцинуватися проти пневмококової інфекції у зв’язку з поширенням Covid-19 вже тепер. Наскільки це безпечно?
Н. Т.: — Пацієнтам із хронічними хворобами серцево-судинної системи, легень, нирок, вух варто зробити щеплення для профілактики пневмококової інфекції. Якщо людина вакцинована проти пневмококу, ризик ускладнень від Covid-19 зменшується.
О. В.: — Без попереднього тесту методом полімеразної ланцюгової реакції робити таке щеплення небезпечно. Додам також, що вакцина для профілактики хвороб, викликаних бактерією пневмокока, дорога.
Розмовляла Богданна Мартиник, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply