Вакцинація проти пневмококу стане обов’язковою

До Національного календаря щеплень в Україні 2022 року введуть вакцинацію проти пневмококової інфекції, яка вже давно обов’язкова в інших країнах. Таке щеплення робитимуть дітям тричі: у перший рік життя — двічі, у другий — ще раз.
— Пневмокок — це бактерія, підвид стрептококів (Streptococcus pneumonia). Пневмококова інфекція передається при прямому контакті людей повітряно-крапельним шляхом, — розповідає Наталія Тимко, експертка Львівського обласного департаменту охорони здоров’я з епідеміології. — Бактерія викликає запалення вуха, бронхів, легень, нирок, яєчок у хлопців (орхіти), мозку, підшкірно-жирової тканини.
— Небезпечні для дітей молодшого і людей похилого віку пневмонії, менінгіти, викликані пневмококом, — каже Оксана Виговська, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб Київського національного медичного університету ім. О. Богомольця. — Найпоширенішою формою пневмококової інфекції серед дітей є гострі та хронічні бронхіти, синусити, гострий середній отит. Якщо рецидиви отиту трапляються багато разів, то це може призвести до зниження гостроти слуху, недочування, глухоти. А пневмококові пневмонії іноді стають причиною смерті.
— Чому це щеплення вирішили зробити обов’язковим?
Н. Т.: — Вакцинація проти пневмокока віддавна є у Національному календарі щеплень, але як рекомендована у певних випадках, до прикладу, для пацієнтів з імуносупресивними хворобами. Коли йдеться про рекомендоване щеплення, то вакцину пацієнт купує сам. У разі обов’язкової вакцинації нею забезпечує держава. З вакцинуванням дітей проти пневмококу сформується прошарок, несприйнятливий до згаданого збудника. Значно зменшиться кількість випадків запалення вух, мигдаликів, бронхів, легень, а також менінгітів та інших хвороб, які викликає пневмокок.
— Чому лише 2022-го вакцинація проти пневмококової інфекції стане обов’язковою для дітей?
Н. Т.: — Країни замовляють вакцини у виробника за кілька років наперед, заздалегідь. Потрібно зробити запаси, аби препаратів вистачало на всіх дітей.
— Упродовж якого часу після вакцинації зберігається імунітет?
О. В.: — Достатньо однієї дози вакцини, аби імунітет зберігався впродовж трьох-п’яти років.
— Санітарний лікар пропонує людям похилого віку вакцинуватися проти пневмококової інфекції у зв’язку з поширенням Covid-19 вже тепер. Наскільки це безпечно?
Н. Т.: — Пацієнтам із хронічними хворобами серцево-судинної системи, легень, нирок, вух варто зробити щеплення для профілактики пневмококової інфекції. Якщо людина вакцинована проти пневмококу, ризик ускладнень від Covid-19 зменшується.
О. В.: — Без попереднього тесту методом полімеразної ланцюгової реакції робити таке щеплення небезпечно. Додам також, що вакцина для профілактики хвороб, викликаних бактерією пневмокока, дорога.
Розмовляла Богданна Мартиник, «Експрес»
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо