Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Україну на чемпіонаті світу з керлінґу представляють… американці

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

Україну на чемпіонаті світу з керлінґу представляють… американці
Євген Стадник та Олена Паздерська

Олена Паздерська представлятиме українську збірну в першому для України чемпіонаті з керлінґу. Утім досвіду гри у керлінґ у неї обмаль. Пару дівчині складе Євген Стадник, котрий займається цією грою вже три роки. Обоє живуть у США. Чому ж нашу збірну представлятимуть мешканці Америки?
— В Україні немає сильних гравців у керлінґ, — розповідає Олена. — А Євген має українське коріння, хоча й проживає у США, де близько трьох років займається керлінґом. Він виявив бажання захищати кольори збірної України та повідомив про це Всеукраїнську федерацію. Треба було знайти ще трьох чоловіків, аби сформувати збірну, але не вдалося. Тоді Євген вирішив пошукати дівчину, аби створити тандем. Знайшов мене. Я також живу в Америці, вже 15 років. Зупинилася в Плейнфілді (Нью-Джерзі). На момент пропозиції п. Стадника не мала жодного досвіду гри у керлінґ. Працюю в ІТ-сфері, регулярно беру участь у змаганнях зі спартанського бігу. Керлінґ потребує неабиякої фізичної готовності. Натирання льоду під час виступу — непроста справа. У керлінґу подобається те, що тут треба вміло вибирати стратегію. Недаремно ж його називають «шахами на льоду».
— Які умови тренування в США?
— Я членкиня клубу з керлінґу, що функціонує у моєму місті. Тут є два льодові майданчики для гри у керлінґ. Заняття мені дозволили відвідувати безкоштовно. Щоправда, тренуюся після 22.30, бо у час пік там відбуваються змагання або грають у керлінґ ті, хто платить гроші за оренду майданчика.
— А скільки коштує інвентар?
— Чоботи з тефлоновим покриттям коштують від 100 до 500 USD. Якісна щітка коштує близько 100 USD. А от камінці ніхто не купує, вони є у кожному клубі.
— Як займаються керлінґом в Україні?
— В Україні лише у Броварах можна пограти у керлінґ, — каже Наталія Менжега, відповідальний секретар Всеукраїнської федерації керлінґу. — Утім грають там не на спеціалізованому льоду, а на гокейному майданчику. На жаль, в Україні немає жодного спеціалізованого керлінґового майданчика, його спорудження — дороге задоволення, вартує близько 1,5 млн EUR.
Розмовляв Олег Зубарук, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply