Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Україна має вагомі шанси стати лідером у виробництві екологічного транспорту

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Україна має вагомі шанси стати лідером у виробництві екологічного транспорту

Арсеній Абдураїмов

Нещодавно в світі було продано мільйонний електромобіль, що стало подоланням своєрідного психологічного бар’єру для прихильників цього екологічного транспорту. В Україні наразі продано близько 500 електромобілів, проте експерти зазначають, що цей ринок зараз лише розвивається й Україна має всі шанси стати одним із лідерів. Про це розповів, Арсеній Абдураїмов, голова правління Асоціації учасників ринку електромобілів.
— Кого об’єднує Асоціація учасників ринку електромобілів?
— Наша Асоціація об’єднує практично всіх учасників ринку електромобілів в Україні. До складу Асоціації входять як автодилери, так і виробники акумуляторів. Це — настільки вільний ринок, що нам немає змісту конкурувати. Саме тому ми й об’єднались, аби розвивати його разом. Зараз у спільних презентаціях можуть одночасно брати участь чотири виробники акумуляторів. У нас немає конкуренції, ми всі зацікавлені у розвитку ринку. Адже в процесі розвитку ринку кристалізуються ніші, які будемо поступово заповнювати.
— Ви стверджуєте, що Україна може стати одним із лідером галузі виробництва електромобілів. На чому ґрунтуються ці слова?
— В Україні є всі необхідні складові для інтенсивного розвитку цієї галузі. Ми сильно відстаємо в автобудуванні та наздогнати лідерів вже точно не зможемо. Натомість, виробництво електромобілів — це галузь, яка лише формується. Україна стала лідером серед країн Співдружності Незалежних Держав щодо підготовки та кількості інженерного персоналу. У нас дуже багато висококваліфікованих фахівців, при цьому їхня вартість — досить низька. Звісно, це не дуже добре в соціальному плані, але добре для розвитку галузі. Крім того, ми виробляємо метал, а, головне, наша країна має одні з найбільших запасів літію, який використовується для виготовлення акумуляторів для електромобілів. Тобто в нас є все для того, щоб уже сьогодні, в момент формування виробництва в цій галузі, стати лідерами. Тим більше, що практика показує, що електромобілі якраз виготовляють у першу чергу не автобудівні компанії.
Звісно, в автомобільних компаній є неабияка фора на цьому ринку, але тим не менше поруч розвиваються маленькі компанії, які вже дають на ринок свій продукт. Наприклад, найпопулярніший зараз електромобіль Nissan Leaf був розроблений не компанією Nissan. Це — куплена модель.
В Європі зараз є дуже багато підприємств, які розробляють свої моделі електромобілів. При цьому ми дізнаємося про ці бренди лише тоді, коли бачимо сам автомобіль. Скажімо, в Іспанії є досить велика компанія Think Avto, в Індії — Reva, в Південній Кореї — BIO Automotive. Ці компанії стартували з нуля, але вже починають займати досить серйозне становище на ринку електромобілів. І якщо подивитись на приклад цих компаній, ми розуміємо, що абсолютно реально організувати в Україні таке виробництво та досягнути досить високих результатів.
— Але важливою є також купівельна спроможність українців…
— Насправді в нас є дуже сприятливі умови для розвитку електромобілів не лише виробництва, але й купівлі. Адже, у нас — порівняно висока ціна на паливо, але при цьому найнижча вартість електроенергії в Європі. Тому є звичайна економічна доцільність не лише виробництва, але й придбання. А щодо виробництва, то вже є ряд інвесторів, котрі готові заходити сюди зі своїми технологіями. Так, як свого часу зробив Гонконґ, а пізніше — Китай.
— Це — конкретні фірми, чи загальний інтерес?
— Уже почали шукати варіанти розміщення тут свого виробництва корейці. Вони зацікавлені виготовляти тут свої електромобілі. На цьому ринку діють дещо інші механізми, ніж на ринку автомобілебудування. Виробники електромобілів зацікавлені розміщувати свої виробництва в місцях продажів. Наприклад, найбільш продаваний після Nissan Leaf електромобіль — це комерційне авто, пікап, цієї ж компанії. Він виготовляється не в Японії, а в Іспанії, тому що європейський ринок — дуже вдячний, а в Іспанії, порівняно з іншими європейськими країнами, недорога робоча сила. Саме через це зараз Україна стає все привабливішою для виробників електромобілів. Водночас, у нас є лише два-три роки для того, щоб стати помітними на цьому ринку — якщо не встигнемо, втратимо все. Адже цей ринок зараз перебуває на етапі росту. Зараз ми бачимо, що цікавість до електромобілів та їхні продажі ростуть у геометричній прогресії. Діючі виробники вже дуже зацікавлені в розміщенні виробництва на території Європи — для того, щоб здешевити свою продукцію. Адже багато європейських країн зараз субсидують придбання електромобілів своїми громадянами. В «Білій книзі» розвитку Європи є пункт про те, що 2050 року Європа повністю перейде на електромобілі. Саме тому Україна має неабиякий потенціал для того, щоб стати європейським Гонконґом, в усякому випадку, в цій галузі.
Розмовляла Ірина Данилів, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply