Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Соломія Мороз: «Композиторам в Україні важко вижити»

Автор:

|

Серпень 07, 2021

|

Рубрика:

Соломія Мороз: «Композиторам в Україні важко вижити»
Соломія Мороз

— Багато хто думає, що бандура — інструмент з минулого. Це не так, — каже композиторка Соломія Мороз. Вона народилася у Львові. У 12 років переїхала з матір’ю в Канади. Вітчим — Віктор Мішалов, засновник і керівник Канадської капели бандуристів. Закінчила консерваторію в Торонто й музичний факультет університету в Оттаві. Навчалася в амстердамській консерваторії в Нідерландах. Зараз продовжує навчання в Англії.
— У Великій Британії відчуваєте свою українськість?
— Ні, швидше почуваюся «дуже канадкою».
— Тобто?
— Коли розмовляю англійською, за моїм північноамериканським акцентом одразу визначають, звідки приїхала. Британці достатньо стримані, а я відкритіша у спілкуванні. Можливо, це вплив українського виховання.
— В Україні часто буваєте?
— Останнім часом навіть частіше, ніж у Канаді. Мені там подобається. Хочу допомагати колегам, підтримую культурний розвиток. Там багато музикантів, які прагнуть міжнародної співпраці. Намагаюся сприяти реалізації різних проєктів.
— Ви спершу були флейтисткою, а стали також композиторкою…
— Завжди мала бажання не лише виконувати музику, а й творити її. Тепер більше працюю з людьми з обмеженими можливостями. Це робота зовсім немузична, радше соціально-адаптивна. Але досвід цікавий.
— Бандура й електронна музика — незвичне поєднання…
— Для мене будь-який інструмент може бути частиною мого звукового світу. Цікаво розширювати темброву палітру, шукати нових музичних барв та інтонацій. Звісно, завжди хочу трошки здивувати публіку. Бандура — дуже цікавий інструмент, на Заході його сприймають із великим інтересом.
— Як оцінюєте рівень сучасної музики в Україні?
— Мій досвід обмежений музичними середовищами Києва та Львова. Але з того, що чула, можу сказати — рівень доволі високий. Особливо у виконавстві. Музиканти зацікавлені грати та вивчати сучасну музику. Водночас у композиторів є певні складнощі — як в освіті, так і у функціонуванні цієї сфери. Інакше так багато композиторів не виїжджали б за кордон на навчання. Дехто там і залишається. Здається, в Україні їм важко вижити.
Розмовляла Олеся Найдюк, «Газета по-українськи»

Як повідомляв «Міст», композитори української діаспори США та Канади присвятили свої твори Матері Божій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply