Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Софія Яремчук: «Як рвонула зі старту, так більше жодної суперниці й не бачила»

Автор:

|

Грудень 31, 2019

|

Рубрика:

Софія Яремчук: «Як рвонула зі старту, так більше жодної суперниці й не бачила»
Софія Яремчук

Українка Софія Яремчук захистила чемпіонський титул на змаганнях Best Woman у Римі (Італія). Десятикілометрову дистанцію вона пробігла за 32 хвилини 45 секунд, встановивши особистий рекорд. Софія вже кілька років живе і тренується в Італії — переїхала до матері, котра там працює. Щоби не сидіти без діла, дівчина зайнялася бігом. Її помітили менеджери у легкій атлетиці та запропонували виступити на офіційних змаганнях. Софія перемогла і тепер стабільно виступає на легкоатлетичних стартах Італії.
— Змагання Best Woman італійці проводять уже 30 років поспіль, — розповідає вона. — Чоловіки також можуть бігти, але головні тут — жінки. Жінці, що переможе, платять 500 EUR, а чоловікові — 300. Друге місце у жінок — 400 EUR, у чоловіків — 250. Позаторік я виграла цей забіг, поставивши особистий рекорд, а торік поліпшила результат ще на хвилину. Щоправда, планувала прибігти на 15 секунд швидше, але не склалося.
— I де набрали оті 15 секунд?
— Готуюся до першого у своєму житті марафону і більше працюю над витривалістю організму. Тому швидкісну роботу відклала на другий план. А біг на 10 км — це передусім швидкість.
— Як налаштовувалися на змагання?
— Думала лише про результат. Хотіла побачити на фініші число 32.30, а яке місце посяду з таким результатом — не знала. Як рвонула зі старту, так більше жодної суперниці не бачила, постійно бігла першою. Спортсменка, котра фінішувала другою, відстала від мене на дві хвилини. Це дуже великий розрив.
— Коли плануєте бігти свій перший у кар’єрі марафон?
— Або 28 лютого в Севільї, або 28 березня в Римі. Ще не визначилася. Після фінішу на змаганнях в Італії одразу сіла в літак і полетіла до Киргизії — на підготовку в умовах високогір’я. Тренуюся на висоті 1 650 м над рівнем моря. Там також перебуває вся збірна України зі спортивної ходьби. Нам весело разом!
— Ви вже у збірній України?
— Ні. Я виграла у Львові чемпіонат України, але він, як з’ясувалося, не був відбірним у команду на чемпіонат Європи. Тож до збірної не потрапила. Я єдина з-поміж усіх 50 легкоатлетів, котрі перебувають в горах, сама оплатила тренувальні збори. Збірників фінансує держава. Та я маю в планах ввійти до складу команди. Тоді фінансово стане легше.
Розмовляв Максим Качурівський, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply