Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Сергій Бубка: «Будемо вірити в успішні виступи й приємні сюрпризи наших олімпійців»

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Сергій Бубка:  «Будемо вірити в успішні виступи й приємні сюрпризи наших олімпійців»

Із 27 липня до 12 серпня 2012 року в Лондоні пройдуть ХХХ літні Олімпійські ігри. Для національної команди незалежної України це буде вже п’ята літня Олімпіада. Про підготовку до найпрестижніших у світовому спорті змагань, надії та сподівання нашої олімпійської дружини розповів Сергій Бубка, президент Національного олімпійського комітету України (НОК).

— На попередніх літніх Іграх у Пекіні українські атлети завоювали найбільшу кількість у своїй новітній історії медалей — 27. А який медальний план на Лондон?

— Прогнозувати що-небудь у спорті — справа дуже невдячна. Знаю це ще із часів своїх спортивних виступів, тому ніколи не даю прогнозів. Тим більш складно передбачити виступ на Олімпійських іграх. Це — унікальні змагання, які просто неможливо ні з чим порівняти. На Олімпіаді збираються найсильніші спортсмени планети, і кожен прагне показати свій найкращий результат. Упевнений, що й наші олімпійці докладуть максимум зусиль, аби потішити всіх нас. Як у них це вийде — подивимося, але треба вірити в успішні виступи та приємні сюрпризи. Для цього є достатньо підстав, візьмімо хоч би результати українських спортсменів на чемпіонатах світу та Європи цього року.

— У загальному заліку Ігор у Пекіні наша команда була 11-ю. Чи буде в Лондоні зроблено акцент на «золото», аби повторити командний успіх Афін (дев’ять медалей вищої проби й найвища поки що, 9-та, позиція України)?

— На Олімпійських іграх спортсмен і так відчуває велике психологічне напруження, навіть тиск. Тому говорити, наприклад, що Петров чи Сидоров повинні завоювати ту або іншу медаль, — просто нерозумно. Із цим я неодноразово зустрічався й у своїй спортивній кар’єрі. Мені часто пророкували перемоги на Іграх, уважали, що в мене немає суперників, але зійти на олімпійський п’єдестал мені вдалося лише раз. Кожен прагне максимального результату, фахівці та тренери й так знають, хто на що здатен. А нам залишається, об’єднавши зусилля, створити максимально сприятливі умови для підготовки атлетів і підтримувати наших олімпійців. Пригадаймо Олімпійські ігри в Пекіні, коли нам давали прогнози на 15 медалей, а в підсумку Україна завоювала рекордні для часів незалежності 27 нагород!

— Чи дають надію результати виступів спортсменів України у 2011 році напередодні майбутньої Олімпіади?

— Безумовно. 21 медаль на чемпіонатах світу й 54 нагороди на чемпіонатах Європи в олімпійських номерах програми — дуже гарний результат передолімпійського року. Однак це не можна вважати за показник. Адже 2007 року, перед Іграми в Пекіні, на світовій першості наші спортсмени завоювали всього 15 медалей, а потім «вистрелили» на Олімпіаді. Тому дуже важливо підвести наших провідних спортсменів до основних стартів чотириріччя на піку їхньої форми. Важливо консолідувати зусилля всіх структур, причетних до олімпійської підготовки, і вирішити максимально проблемні питання.

— Яку кількість олімпійських ліцензій і в яких видах спорту вже отримано? Скільки українських атлетів виступатиме на Іграх у Лондоні?

— 169 наших спортсменів уже виконали кваліфікаційні нормативи й здобули ліцензії на Олімпіаду. Участь в Олімпійських іграх собі ґарантували 64 легкоатлети, 29 плавців, 19 веслярів, десять важкоатлетів, восьмеро стрільців і низка атлетів у інших видах спорту. Процес завоювання ліцензій завершиться лише наприкінці травня — у червні наступного року, а тому чекаємо на поповнення. Загалом, система олімпійського відбору на ці Ігри зазнала істотних змін, порівняно з Олімпійськими іграми в Пекіні. Багато міжнародних спортивних федерацій перейшло на систему відбору за підсумками світового рейтинґу, а тому буде некоректно проводити будь-які паралелі з наявною кількістю олімпійських путівок на цьому етапі перед минулими Іграми. Цілком можливо, що до завершення ліцензійного відбору можемо вийти на показник 220—230 спортсменів.

— У яких видах спорту очікується найбільше медалей? І на кого з наших «зірок» особисто ви покладаєте найбільші сподівання?

— Розраховуємо на ті види спорту, де в нас є гарні традиції, добрі результати, сильні спортсмени та кваліфіковані тренери. Це — бокс, легка атлетика, боротьба, стрільба з лука й кульова стрільба, важка атлетика, п’ятиборство, дзюдо, веслування тощо.

— І, звичайно ж, традиційно архіважливе для всіх запитання: як здійснюється фінансування підготовки українських олімпійців до лондонської Олімпіади? Чи є проблеми?

— Звичайно, ми розуміємо наскільки непроста економічна ситуація наразі у світі. Однак, незважаючи на це, дуже приємно відчувати підтримку держави та розуміння наших спортивних потреб. Адже держава, як і раніше, залишається головним фінансовим джерелом забезпечення олімпійської підготовки. Національний олімпійський комітет, зі свого боку, виконує всі взяті на себе зобов’язання. Хоча безпосередньо ми й не відповідаємо за підготовку до Олімпійських ігор, НОК, звичайно, не стоїть осторонь цього процесу. Щорічно ми виділяємо фінансову допомогу національним олімпійським федераціям на підготовку спортсменів, щомісяця виплачуються стипендії спортсменам і тренерам. За рахунок наявних можливостей намагаємося максимально підтримати спортивну науку та медицину, антидопінґову діяльність. Причому, попри всі труднощі, бюджет цієї підтримки щороку зростає. Потрібно воєдино зібрати всі можливості держави, керівництва на місцях, громадських організацій — НОК, олімпійських федерацій, фізкультурно-спортивних товариств, меценатів і спонсорів. Важливо, щоби кожний зробив свій внесок у спільну справу, і тоді наші олімпійці підійдуть до Ігор у Лондоні в повній бойовій готовності.

Розмовляв Юрій Щербак, Укрінформ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply