Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Сергій Бубка: «Бойкот — це болісно. Кого ми караємо?»

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Сергій Бубка: «Бойкот — це болісно. Кого ми караємо?»

Одна з найяскравіших спортивних зірок у історії людства, нині віце-президент ІААФ і кандидат у президенти Міжнародного олімпійського комітету (МОК), український спортсмен Сергій Бубка підбив підсумки чемпіонату світу (ЧС) із легкої атлетики в Москві та проаналізував, як нещодавні кроки Володимира Путіна, президента Росії, позначилися на спорті. Інтерв’ю з п. Бубкою опублікувала El Pais. Вибори президента МОК відбудуться 10 вересня ц. р. Сергій Бубка назвав нещодавній чемпіонат «чудовим, дуже добре організованим: добрі результати, добрі виступи». «Прекрасна публіка, активно підтримує спортсменів», — зазначив також він. Коли журналісти зауважили, що на стадіоні, якщо порівнювати з Лондоном, було дещо порожньо, п. Бубка сказав, що це – помилкове враження: просто близько 50 тис. глядачів «розподілялося по всьому стадіону», розрахованому на 80 тис. осіб.
— Чи не здається вам, що люди очікують світових рекордів від кожного ЧС із легкої атлетики, від кожної Олімпіади?
— Спорт — це важкий бій. Головне — стати чемпіоном, переможцем, а рекорди не можна спостерігати кожного дня. Не щодня з’являється хтось унікальний.
— Як, по-вашому, чи не вплинула боротьба з допінгом на рівень результатів, на той факт, що рекордів поменшало?
— Допінг — одна з небезпек і одна з найбільших проблем. Спортивні федерації продовжують із цим боротися. Неприємно бачити випадки позитивних проб, але частково це – знак, що система зміцнюється, що ми домагаємося успіхів. Варто посилити покарання для спортсменів і тих, хто їх оточує. Тих, хто приймає допінг, я не розумію.
— Для вас важливо стати наступним президентом МОК?
— Я роблю все, що в моїх силах, оскільки я дуже радію, що можу якось віддячити спортові, бо спорт — це моє життя.
— Якщо би ви були президентом МОК… Як ви гадаєте, рівень свободи в країні, демократія — це важливі аспекти в момент, коли обирають місце проведення Олімпіади?
— У нас є наша «біблія» — Олімпійська хартія, вона не залишає місця для сумнівів: не може бути ані найменшої дискримінації. Наша хартія висловлює чітку концепцію: ми служимо світові, служимо йому на умовах рівності, не залежно від віросповідання, статі, мови чи чогось іншого.
— Чи не вважаєте ви, що полеміка про можливий бойкот Олімпіади в Сочі через «антигейський» закон Путіна — це штучна політика?
— Ми обговорили цю тему на виконавчій комісії. І президент Рогге зв’язався з російським урядом, оскільки в нас було недостатньо інформації. Але російська влада чітко нас поінформувала та повідомила нам, що в спортсменів, функціонерів або глядачів проблем не буде. Це дуже важливо, оскільки Олімпіади — найкраще спортивне видовище на планеті, воно створює неймовірну, фантастичну атмосферу.
Повертаючись до теми бойкоту, хочу поставити риторичне запитання: кого ми караємо? Мене покарали 1984 року в Лос-Анджелесі, і я пропустив ту Олімпіаду, хоча був у відмінній формі й мріяв про перемогу. У спортсменів, які жодного разу не перемогли на Олімпіадах через бойкоти, украли їхні мрії. Тому присягаюся вкласти всю свою енергію та всю свою підтримку в те, щоби ця помилка не повторилася.
Розмовляв El Pais

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply