Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Що може свідчити про негаразди з імунітетом дитини?

Автор:

|

Жовтень 10, 2020

|

Рубрика:

Що може свідчити про негаразди з імунітетом дитини?

У час пандемії коронавірусу, батьки хвилюються, чи достатній у діток імунітет, аби вберегтися від цієї, та й інших недуг.
— Варто знати, що дитина народжується з імунітетом, який ґрунтується на антитілах матері, що проникають у плід через плаценту. Що міцніша імунна пам’ять матері, то більше захищена її дитина, — розповідає Олена Левицька, завідувачка відділу інфекційних хвороб, лікарка-епідеміологиня Львівського обласного Центру громадського здоров’я. — Утім мати не може передати дитині антитіла до сезонного грипу, бо він мінливий і щороку з’являються нові штами.
— У які періоди життя дитини імунна система вразлива найбільше?
О. Л.: — Є кілька таких критичних періодів. Насамперед це перший місяць життя, коли імунітет ще пасивний, підтримується завдяки материнським антитілам. Потім — вік до шести місяців, коли кількість материнських антитіл зменшується. Потім — другий-третій рік життя, коли дитина активніше контактує з довкіллям. Наступний етап — шість-сім років, дитина тоді ще більше розширює коло своїх контактів. І, зрештою, підлітковий вік, коли на тлі бурхливої гормональної перебудови імунітет частково пригнічується, стає вразливішим.
— Що впливає на силу імунітету в дитячому віці?
Н. Д.: — Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника, — пояснює Наталя Дубиніна, завідувачка кафедрою мікробіології, вірусології та імунології Національного фармацевтичного університету (Харків). — Якщо з певних причин (унаслідок вживання антибіотиків, нераціонального харчування, стресів тощо) баланс корисної мікрофлори порушений, то організм стає більш уразливим до різних інфекцій. Діти з проблемами органів травлення частіше нездужають і на сезонні гострі респіраторно-вірусні інфекції (ГРВІ).
— Чи правда, що часті сезонні респіраторні захворювання у дитини вказують на слабкий імунітет?
Н. Д.: — Нормальним вважається, якщо дитина хворіє на ГРВІ до п’яти разів на рік, — відповідає лікар-імунолог Олег Назар. — Якщо частіше, то захисна система виснажується. Тоді навіть звична ГРВІ не минає за тиждень, а переростає у бронхіт, пневмонію тощо. Власне, схильність до затяжних недуг, ускладнень — перший сигнал про те, що з імунітетом не все гаразд.
— Як можна з’ясувати, сильний у дитини імунітет чи ні?
О. Н.: — Найповнішу картину про стан імунітету дає комплексний імунологічний аналіз крові (імунограма). Для якісної оцінки лікар може порекомендувати й інші дослідження, наприклад, загальноклінічний аналіз крові з формулою, копрограму, дослідження на дисбактеріоз кишківника тощо.
— Що порадите, аби зміцнити імунітет дитини, зокрема, школяра?
О. Л: — Поради прості. Недосипання провокує надмірний викид стресових гормонів, а вони пригнічують імунітет. Тож повноцінний сон (не менше восьми годин на добу) дуже важливий. Велике значення має і збалансоване харчування. Опірність організму перед інфекціями залежить також від фізичної активності дитини. Зокрема, школяр має щодня гуляти на повітрі.
Як повідомляв «Міст», міцний імунітет: місія здійсненна.
Розмовляла Ірина Конторських, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply