Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Ростислав Кісіль: «Я налаштований оптимістично, ми цю епідемію подолаємо»

Автор:

|

Квітень 08, 2020

|

Рубрика:

Ростислав Кісіль: «Я налаштований оптимістично, ми цю епідемію подолаємо»
Ростислав Кісіль передає гуманітарну допомогу

В умовах пандемії представники діаспори дуже турбуються і за своїх родичів, близький і знакових в Україні. І хвилюються, чи можна буде їм допомагати і в теперішніх умовах. Українців Канади вирішив заспокоїти Ростислав Кісіль, президент міжнародної логістичної групи Meest.
— Чи не могли б ви поділитися інформацією, що зараз відбувається в Україні?
— Зараз я перебуваю у Львові, і хотів би окреслити ситуацію, що відбувається в державі загалом. В Україні пандемія ще не набула таких загрозливих обсягів, як у Канаді, чи, особливо, в США. Там наразі занедужали на Covid-19 більше 1,5 тис. осіб. Правда, через недостатню кількість тестів на коронавірус, важко сказати, наскільки є реальними ці показники. Через брак експрес-тестів Україні зараз дуже важко. Тому корпорація Meest вже доправила туди з Китаю 120 тис. таких тестів, що, сподіваємося, допоможе швидше діагностувати хворих на Covid-19. Зараз в Україні запровадили режим надзвичайної ситуації та строгий карантин, не дозволяють перебувати поряд більше двох людей водночас як на вулиці, так і в автівці, зачинені всі крамниці, крім певних супермаркетів, які дотримуються запобіжних заходів. Людям заборонили гуляти в парках, крім вигулювання собак. Хоча й дуже важко дотримуватися таких норм тим, хто не звик до такого, український уряд наполягає, що такі заходи вкрай необхідні для того, щоб вберегти життя людей. Однак подібна ситуація панує і в Північній Америці, і в Європі, і ситуація там — набагато гірша, ніж в Україні, де сподіваються уникнути таких поганих наслідків. Адже лікування в Україні — справа дуже проблематична. Українська медицина перебуває на набагато гіршому рівні, ніж в Європі, США, чи Канаді. Держава не має стільки вільних коштів, як в економічно розвиненіших країн.
— Дуже позитивно сприймається спільні дії в протистоянні коронавірусу українських підприємців, котрі допомагають усім потребуючим. Це ще одне свідчення того, що українці можуть об’єднуватися та перемагати разом…
— Це закономірно, адже всі чудового розуміють, що лиха не уникнути нікому. Тому завдання української влади, підприємців і всіх свідомих людей — максимально швидко зупинити поширення Covid-19. Я налаштований оптимістично, ми цю епідемію подолаємо, хоча вона ще, звісно, триватиме. Але ми робимо все для того, щоб гуртом не дати шансів поширенню коронавірусу. А влітку, коли вже стане тепліше, остаточно подолати його. Адже багато людей в Україні запевняють, що коштів у них вистачить не довше, ніж на місяць. Тепер маємо 1,5 млн безробітних, 60-70 % підприємств на період карантину зачинилися. Люди не матимуть можливості придбати навіть найнеобхідніші продукти харчування. І хоча український уряд вдається до якихось допоміжних заходів, однак він достатньо обмежений у своїх ресурсах через вкрай складну економічну ситуацію, що панує в державі.
— Наскільки ці зміни торкнулися міжнародної логістичної групи Meest, адже вона працює в багатьох країнах світу? Адже в діаспорі занепокоєні, чи не станеться так, що вони більше не зможуть пересилати допомогу в Україну…
— Є такі компанії, які просто не можуть зупинитися свою діяльність. Це насамперед ті, що реалізують продукти харчування та товари першої необхідності, і ті, хто їх переправляє. Також мова йде про аптеки та виробників ліків. Певна річ, до переліку таких компаній належать пошта і підприємства, що працюють у галузі логістики. Серед них є й Meest, який не має права зупинити свою діяльність. Компанія спеціалізується на достачання пакунків безпосередньо до рук адресата, у нас зараз шалено зросло навантаження у зв’язку з цим. Бо підвезення потребуючим харчів, ліків і предметів першої необхідності надзвичайно актуальні в період карантину, коли люди перебувають в ізоляції і багато хто не може придбати їх самостійно. Тому послуги, які ми надаємо, тепер украй потрібні не лише в Україні, але в Канаді та США. Природно, що ми дотримується захисних заходів щодо працівників нашої компанії, кур’єрів, тож скористатися нашими послугами цілком безпечно.
— Попри епідемію, в Україні триває активне політичне життя. Зокрема, Верховна Рада (ВРУ) прийняла закон про ринок землі, чи це на часі?
— Звісно ж, ні. Адже в Україні зараз є дуже великі проблеми з економікою та збереженням життя людей. Хоча про земельну реформу мова ведеться вже давно, вона вкрай необхідна і так чи інакше мала б відбутися, проте реалізовувати її в такий скрутний час неправильно. Але це сталося, вочевидь, уряд і президент дуже поспішають скористатися теперішньою ситуацією і швидко поприймати відповідні закони. Як розвиватимуться події надалі, ми ще побачимо. Та вже зараз у ВРУ є сили, які цьому протистоять. Але відповідне земельне законодавство має існувати в Україні, щоб насамперед захистити фермерів і селян, котрі на цій землі працюють. Та не на часі цей закон, адже він збурює людей, котрі невдоволені, що його приймають у такі важкі часи.
— Що можете побажати українцям як в Україні, так і за кордоном?
— Хочу побажати передусім зберігати спокій. Паніка впливає на здоров’я людей не менше, ніж сама хвороба. Ми віримо, що переможемо цю недугу, це велике лихо, що насунулося на все людство і землю нашу. Не хворійте, бережіть себе, максимально перебувайте вдома, замовляйте все потрібне онлайн. Я впевнений, що за кілька місяців усе це закінчиться і ми повернемося до свого звичного життя. Бажаю всім здоров’я!
Розмовляв Юрій Кусь

До слова
До Львова прибула наступна партія експрес-тестів для розподілу по лікарнях Львівської області, які Андрію Матоличу, координатору Львівського обласного штабу по боротьбі з коронавірусом передав Ростислав Кісіль, президент корпорації Meest. Такий же вантаж для передавання у лікарні міста отримав Олег Савчук, головний лікар Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Ростислав Кісіль пообіцяв, що найближчим часом також привезуть професійне спорядження для захисту медичного персоналу, а також спеціалізоване обладнання для медичних закладів. «Сьогодні, як ніколи, важливо згуртуватись і спільними зусиллями боротися з викликами, які постають на нашому шляху. Це стосується кожного, і Meest у тому числі», — зазначив він. 6 квітня до Львова прибули ще 50 тис. експрес-тестів, які працівники Meest передали до лікарень Львова, Львівської області й інших реґіонів України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply