Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Ростислав Кісіль: «Кордони роз’єднують, але «Міст» поєднує»

Автор:

|

Листопад 28, 2018

|

Рубрика:

Ростислав Кісіль: «Кордони роз’єднують, але «Міст» поєднує»

Нещодавно весь цивілізований світ разом з українцями вшановував 85-ті роковини Голодомору-Геноциду і згадував жертв нелюдського злочину Москви в 1932—1933 рр. Ростислав Кісіль, президент корпорації «Міст», був у цей час у Києві, де разом з іншими високопосадовцями різних країн брав участь у поминальних заходах. Також столицю України з цією метою відвідало дуже багато канадських українців із Торонто, у т. ч. керівництво Світового конґресу українців. Пам’ятні події сталися напередодні російської аґресії в Азовському морі. Ростислав Кісіль погодився відповісти на запитання радіо «Міст» (Торонто).
— Мені пощастило цього року взяти участь у дуже важливих подіях — ушануванні 85-ліття Голодомору-Геноциду в Україні, — розповідає п. Кісіль. — Для цього всі учасники зібралися 24 листопада в Мистецькому арсеналі в Києві. Присутні були й делеґації із 60 інших країн, які очолювали їхні президенти й урядовці. Безумовно, були великі делеґації зі США та Канади. Врочистості закінчилися ходом до пам’ятника Голодомору, незважаючи на мороз, у ньому взяло участь дуже багато людей — як киян, так і представників різних куточків України. В руках вони несли запалені свічки. Рівно о четвертій годині оголосили хвилину мовчання. До цих пам’ятних подій був приурочений ХІ Світовий конґрес українців (СКУ), який розпочав свою роботу 25 листопада. Найбільше делеґатів було з Канади, у т. ч. Евген Чолій, екс-президент СКУ, та Павло Ґрод, новобраний президент СКУ.
— Усі знають, що корпорація «Міст» не тільки активний учасник таких з’їздів, але й один із найбільших його спонсорів. Крім того, вона дуже активно підтримує українську діаспору…
— Сама назва компанії нас до цього зобов’язує. І ми це робимо вже 30 років.
— Верховна Рада України (ВРУ) прийняла так званий закон про три посилки. Що він передбачає?
— Міжнародний валютний фонд зобов’язав прийняти державний бюджет до кінця листопада, тому депутати мали поспішати. Остаточний його варіант і містив згадані вами положення. Йдеться про те, що в Україну, в т. ч. з діаспори, можна буде пересилати без податків посилки вартістю до 100 EUR. Раніше було — 150 EUR. Закон набуде чинності з 1 липня 2019 року. Все, що перевищить згадану суму, оподатковуватиметься десь приблизно на 35 % від вартості.
— Чи дуже вплине таке положення на українців?
— Якщо мова про вживані речі, то їхня вартість, певна річ, буде нижчою за 150 EUR і, можливо, навіть 100 EUR. Але якщо йдеться про нові речі, то доведеться бути обережними. Це неприємна обставина, але не думаю, що вона серйозно вплине на кількість посилок із Канади до України. Канадська діаспора завжди допомагала українцям, надсилала гуманітарну допомогу і в часи першого Майдану, і другого. Чому українська держава пішла зараз на такі обмеження, важко сказати. Не знаю, чому ви назвали цей документ «законом про три посилки», адже, на щастя, кількість їх упродовж місяця не обмежується.
— Також ВРУ прийняла два закони, покликані обмежити використання українцями автомобілів на іноземній реєстрації, так званих євроблях. Чи стосується він автомобілів, які надсилають із Канади?
— Ні, машини, виготовлені в Канаді, в Україні жодними податками не обкладаються. Це результат створення зони вільної торгівлі між цими країнами. А «євробляхи» — це автомобілі на чеській, польській чи литовській реєстрації, які в Європі значно дешевші, ніж в Україні. Їх не розмитнюють, не сплачують на них податків і їздять на власний страх і ризик. Однак це неправильно. Адже йдеться про автомашини, які довгий час уже експлуатувалися, тож вони часто спричиняють аварії, а відсутність власника призводить до того, що немає кого карати за це. Українська влада пішла власникам назустріч і прийняла цілком нормальні, як на мою думку, закони, щоби послабити вимоги до таких «євробляхарів».
— Хотілося б також запитати про те, як пересилати посилки і гроші, наприклад, із Польщі?
— Якраз для цього корпорація «Міст», яка вже давно перестала бути суто канадською та працює у 22 країнах світу, і відкрила свої представництва практично в усіх великих містах цієї країни. Завдяки безвізовому режиму з Європейським Союзом (ЄС) українці можуть цілком вільно по півроку працювати в Польші (а півроку мусять перечекати вдома). І тепер там проживає понад мільйон наших заробітчан і студентів. До слова, навіть українці з Торонто посилають своїх дітей навчатися до Польщі, адже ті отримають європейську освіту, і коштує це дешевше, ніж у Канаді. Корпорація «Міст» обслуговує їхні інтереси так само, як і в будь-якій іншій країні. Кордони роз’єднують, але «Міст» поєднує. Можна без проблем відправляти посилки і з Польщі до Канади, і з Канади до Польщі. Крім того, китайські, корейські та турецькі інтернет-крамниці (а турки зараз шиють дуже багато дешевого й якісного одягу) також стають доступними для клієнтів корпорації «Міст». Світ великий, не треба від нього закриватися. І це дає можливість отримувати дешеві й якісні речі з різних куточків світу, не виходячи з дому. Корпорація «Міст» — одна з найбільших світових компаній, яка торує шлях до такої торгівлі. І така послуга незабаром стане доступною для українців у Канаді.
— Побутує думка, що війна в Україні відлякує від неї інвесторів. Чи це справді так?
— Це неправда. Іноземні інвестори не покидають України, для цього немає жодних підстав. В Україні достатньо стабільна економічна ситуація. Українська економіка піднялася з колін, куди її 2014 року штовхнула аґресія Москви, яка анексувала Крим і вдерлася на Донбас. 2014—2015 рр. були дуже важкими, 2016 рік був на зламі, але нині уже все стабілізувалося. Цього року очікується 3 % зростання внутрішнього валового продукту, що є цілком пристойним показником. І ми, зокрема, також інвестуємо в українську економіку з коштів, які заробляємо по всьому світу, й отримуємо від цього зиск. Також відбувається цілий ряд міжнародних економічних форумів, на яких навпаки — ідеться про залучення нових інвесторів до України як однієї з найперспективніших сьогодні з погляду інвестування. А теперішнє керівництво держави твердо веде країну до євроінтеґрації. Тому з часом Україна обов’язково стане повноцінним членом ЄС.
— Не можу не спитати вас про майбутні президентські та парламентські вибори, які відбудуться в Україні наступного року…
— Вибори — цілком природна річ у будь-якій демократичній країні. А вибори 2019-го в Україні — надзвичайно важливі. І виборча кампанія, офіційний відлік якої розпочнеться наприкінці грудня, вже фактично стартувала. Прикро, що повторюється тенденція минулих років — про президентські амбіції вже заявило понад 20 кандидатів, хоча більшість із них, звісно, технічні. Але справжніх кандидатів — лише двоє: Петро Порошенко й Юлія Тимошенко, чиї шанси приблизно однакові. Хоча соціологічні аґенції і віддають перевагу Тимошенко, але це пов’язано з тим, що вона вже веде аґресивну кампанію — всі дороги та вулиці завішані її білбордами, а Президент свою ще навіть не розпочинав. А його козирі — дуже вагомі. Він відбив аґресію Росії, згуртував весь світ проти неї та забезпечив зростання економіки. Завдяки йому маємо зараз потужну українську армію, одну з найсильніших у Європі, здатну дати відсіч московському аґресорові зброєю, яка відповідає світовим стандартам. Ну, і ніяк не можне не згадати про томос Константинопольського патріархату, який незабаром вручать незалежній Українській православній церкві. Але я впевнений, що жоден наступний Президент не зможе звернути Україну з теперішнього курсу.
— Наближаються Різдвяні та новорічні свята…
— Ми щоразу чекаємо Різдва і Нового року, бо це завжди щось особливе, коли збираються у колі найближчих людей і друзів. Вітають усіх із найважливішими святами. Хочу побажати всім українцям у Канаді, і, природно, в Торонто й околицях, мирного неба над головою, щоб у їхніх родинах усі були здорові. Щоб новий рік приносив щось краще, ніж минулий, щоб отримували від нього задоволення і ставалися лише хороші події. Миру вам і добра, злагоди, любові. Нехай над вами завжди сяє та небесна зірка, що несе вам світло та радість сімейного життя. Добробуту й достатку вам усім! З Новим роком і Різдвом Христовим!
Розмовляв Олег Кусь, радіо «Міст»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply