Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Ростислав Кісіль: «Конкуренція мотивує нас працювати ще краще та створювати нові унікальні послуги для наших клієнтів»

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

Ростислав Кісіль: «Конкуренція мотивує нас працювати ще краще та створювати нові унікальні послуги для наших клієнтів»
Ростислав Кісіль

Ростислав Кісіль — засновник і президент міжнародної поштово-логістичної групи компанії Meest, яка розпочала свою діяльність 1989 року, а тепер працює в понад 20 країнах світу.

Українці — працелюбні, чесні та надійні партнери
— Meest — компанія з 30-річним досвідом. Чи вдалося за цей час досягнути поставлених на старті цілей?
— Група компаній Meest була створена як міст між діаспорою Канади й Україною. Але за 30 років давно переросла першочергове завдання і тепер це — велика міжнародна група, що поєднує Україну з іншими країнами та не тільки працює у поштово-логістичній галузі, а й володіє численними проєктами у сфері виробництва промислових товарів, будівництва, видобування корисних копалин і багато іншого. У нас є амбітна мета — стати номер один у напрямках діяльності, якими займаємось, і ми впевнено до цього йдемо.
— Як усе починалося?
— З мрії, яку вдалося реалізувати завдяки зустрічі з непересічними людьми. 1988 року я познайомився у Канаді з представниками української діаспори, побачив, як вони переживають за Україну, думають, як зробити життя своїх родичів і близьких кращим у вільній країні. Під їхнім впливом став іншими очима дивитися на світ. Саме тоді в мене виникла ідея створити компанію, яка б стала мостом між діаспорою й Україною, допомогла у зв’язках із Батьківщиною.
— Meest Grоup досі виконує цю місію?
— Ми давно її переросли, адже глобалізм — основний тренд розвитку міжнародного бізнесу в епоху інформаційного суспільства. Meest Group тепер упевнено розвиває інноваційні поштово-логістичні рішення, які об’єднують людей у всьому світі. Серед наших працівників і клієнтів — представники всіх держав і народів. Ми — інтернаціональна компанія і в цьому нічим не відрізняємося від інших представників міжнародного бізнесу. Водночас Meest Grоup залишається вірною традиціям: міцні зв’язки і співпраця з українцями у всьому світі для нас пріоритетні. Для тих, хто зараз живуть поза Батьківщиною, Meest став символом надії й віри в те, що вони завжди можуть розраховувати на підтримку співвітчизників. Це також рекомендація для них у спілкуванні з представниками інших народів, яка гарантує, що ми, українці, працелюбні, чесні та надійні партнери.

Конкуренція — це чудово
— За останні роки на ринку поштово-логістичних послуг зросла конкуренція. Чи є це для вас каталізатором і кого вважаєте своїм основним суперником?
— Відверто кажучи, конкуренція — це чудово. Якби її не було, ми б зупинилися на одному місці. Конкуренція мотивує нас працювати ще краще та створювати нові унікальні послуги для наших клієнтів, проводити інноваційні зміни, що ми й безперервно робимо. Це — стимулятор руху та прогресу. Конкуренти на світовому ринку — потужні. Ми змагаємося зі світовими лідерами поштово-логістичного ринку, в т. ч. іноземними національними поштами, і хочу зазначити, що робимо це на достатньо серйозному рівні. Впевнений, що ми будемо перемагати. Хочемо розширити свою діяльність на весь світ.
— Компанія «Міст» була новатором у сфері поштової логістики в Україні й запропонувала українцям широкий спектр послуг. Які проєкти розвиваєте там зараз?
— Від моменту створення компанії нашим пріоритетом завжди були інвестиції в Україну й інноваційні послуги для українців. Ми вклали у розвиток вітчизняного бізнесу понад 100 млн. USD і створили близько 20 підприємств під торговими марками Meest і «Росан», переважна частина яких є беззаперечними авторитетами у своїх галузях. Одне з найвідоміших серед них — «Meest Експрес», компанія, яка вже багато років поспіль займає лідерські позиції на ринку кур’єрської доставки. Поруч із нею виросла компанія Meest Cargo, що спеціалізується на міжнародній доставці габаритних вантажів. Meest Transfer — добре знаний і надійний партнер у сфері міжнародних грошових переказів із Північної Америки й Європи. Мабуть, багато хто також знають наш Meest Tour — один із найавторитетніших туристичних операторів України. А підприємство «РосанПак» є беззаперечним лідером з виробництва пластикового пакування. До речі, спільне підприємство «Росан» — найбільший приватний поштовий оператор України — нещодавно відсвяткував 25 років від моменту створення. Крім цього, Meest є партнером багатьох відомих брендів з достачання товарів, куплених українцями в онлайн-крамницях. Ми працюємо з Next, Bonprix, Born2Be, Answear, Lamoda, YesSport, Rozetka і достачаємо онлайн-покупки з Китаю, США, Італії, Великої Британії та багатьох інших країн на будь-яку зручну для користувачів адресу України.
— Останнім часом спостерігається шалене зростання ринку електронної комерції, і не лише в Україні, а й у всьому світі. Враховуючи це, які плани розвитку компанії складаєте?
— Хочу наголосити, що один із головних напрямків нашої діяльності — супровід інтернет-покупок не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу. І ми хочемо вийти на світовий ринок настільки, наскільки нам вистачить зусиль, людей і рук. Очевидно, що все переміщується в Інтернет, а електронна торгівля має величезні перспективи, і ми працюємо в цій галузі. Кілька років тому ми створили унікальний проєкт myMeest — інноваційний сервіс достачання товарів із онлайн-магазинів цілого світу. Цього року ми вийшли з цим проєктом у Казахстан та Ізраїль. На черзі — Чехія, Угорщина, Румунія, країни Прибалтики й інші країни.

Meest Grоup — велика родина
— З якими викликами доводилося зіткнутись у зв’язку з нестабільною ситуацією в країні?
— У нас є дуже хороша ідея, що має великі перспективи. І реалізація всіх наших планів залежить від людей. Найбільша складність — знайти правильних людей. Тим паче, що зараз в Україні спостерігається тенденція великого браку кадрів. Дуже важливо, який бізнес-клімат у країні. На превеликий жаль, Україна отримала у спадок від Радянського Союзу непереможну бюрократію, корупцію, контрабандні схеми та несправедливу судову систему. Остання є справжньою трагедією для України і мусить бути реформована не на папері, а на ділі. Звісно, ми працюємо і пристосовуємося до існуючих викликів, але мріємо про реальні реформи та політично-економічну стабільність країни.
— Що забезпечує Meest Grоup потенціал до стабільного розвитку всі ці 28 років?
— Люди і кадрова політика компанії. Для мене Meest Grоup — це велика родина, де кожен працівник — особистість, котрій ми повинні забезпечити шанс і гідні умови для професійного зростання, тобто допомогти реалізувати себе. Ми нікому не відмовляємо в розвитку. І працівники цінують таке ставлення. Саме це дозволило нам пережити кризові моменти, вистояти в непевні часи і з оптимізмом дивитися сьогодні у майбутнє.
— Чи поділяєте думку, що значний відсоток успіху великих компаній — її працівники?
— Однозначно. У нас найбільший виклик в Україні — це люди. Проте ми докладаємо значних зусиль, аби знайти «своїх» працівників і мотивувати їх трудитися на теренах своєї держави. Важливо підібрати правильний колектив і створити справжні умови для їхньої реалізації. Людям потрібно показати, що вони роблять щось велике. Працівники, задіяні у групі наших компаній, не трудяться лише заради фінансового збагачення, вони живуть ідеями, планами та проєктами, які реалізовують. Найвагоміше моє завдання — бути тією об’єднуючою силою для моїх колег.
— Як починається шлях працівника, котрий хоче опинитися у компанії «Міст»?
— У нас, на мій погляд, зібрані кращі з кращих. Ми прагнемо знайти тих, у кого є амбіції та плани рости, здобувати знання, хто має бажання розвиватися. Якщо бачимо, що у людини є потенціал, запрошуємо до себе. У нас прекрасні ідеї й їх дуже багато. Ми виховуємо конкурентних менеджерів не тільки в площині України, а й світу.

«Якщо наші послуги будуть потрібні в Африці, ми зайдемо і туди»
— Незважаючи на всі загрози, ви активно розвиваєте бізнес в Україні, а не виводите все за кордон. Чи не боїтеся ризиків?
— Ні, не боїмося. Україна має свій твердий шлях до Європейського Союзу. Вірю, що в нашій країні відбуватимуться лише позитивні зміни. Я — українець, котрий 1988 року приїхав до Канади та зробив тут бізнес, а всі кошти, які отримує компанія за кордоном (не лише у Канаді, а й в інших країнах світу), ми здебільшого інвестуємо в Україну. У свою державу, в різні галузі, відповідно, й отримуємо результат.
— Компанія «Міст» уже давно вийшла на міжнародний ринок. З якими країнами вдалося налагодити співпрацю?
— Наразі ми працюємо в двадцяти країнах світу. В основному на північноамериканському ринку — Канада, Америка: там є дві компанії, з яких ми почали свою історію. А далі просуваємося на азійсько-європейський ринок. Починаючи від Китаю та закінчуючи країнами Кавказу, Узбекистаном, Ізраїлем, Туреччиною. Плануємо вихід і на скандинавські ринки. Фактично обслуговуємо всі європейські країни. Якщо наші послуги будуть потрібні в Африці, ми зайдемо і туди. Чому б ні? Ми рухаємося, не зупиняючись. Ми там, де нас потребують.
— Які вектори розвитку компанії можете окреслити?
— Наша мета — розвиватися та стати світовим лідером у сфері поштової логістики та супроводу електронної комерції. Не сумніваюся, що ми досягнемо цього вже найближчим часом.
— Яка за обсягом мережа відділень Meest й які плани з її розвитку у майбутньому?
— В Україні зараз працює понад 2,5 тис. пунктів прийому-видачі посилок. Якщо говорити про Польщу, то там їх більше 9 тис., а в Америці — 450 тис. Крім цього, в Україні ми стали лідером за обсягом власних поштоматів, переважна кількість яких передбачає цілодобовий доступ, що дуже зручно для клієнтів. Пишаємося тим, що ми — українська компанія, що нам, львів’янам, вдалося створити велику міжнародну поштово-логістичну групу, яка на рівні конкурує зі світовими лідерами.

«Я звик реалізовувати ідеї та добиватися поставлених цілей»
— Ви не лише бізнесмен, а й активний меценат. Розкажіть, яким проєктом займаєтеся зараз…
— Ми сформувалися в діаспорі, яка активно допомагала українцям. Вона збирає дуже багато коштів і продовжує це робити для різних соціальних проєктів України. Пишаємося створенням громадської організації в Канаді серед діаспори «Міст надії», яка опікується сиротинцями в Україні. Ми горді, що за рахунок діаспори нам вдалося у Львові збудувати сиротинець для дівчат, які до певного віку жили в інтернатах, а після закінчення не мали даху над головою. Підтримуємо ряд приватних сиротинців сімейного типу. Не лише самі спонсоруємо ці проєкти, а й залучаємо людей та інші організації, ми ж є каталізатором усього. З 2014 року активно підтримуємо волонтерські ініціативи, які піклуються про воїнів російсько-української війни. Багато років опікуємося гандбольним клубом «Галичанка», допомагаємо талановитій молоді футбольного клубу «Карпати» та навчально-реабілітаційному центру «Джерело».
— У кожного керівника великої компанії є власний рецепт успіху. З чого складається ваш?
— Скажу відверто: за натурою я трудоголік. Звик реалізовувати ідеї та добиватися поставлених цілей. Таку рису характеру маю від народження: я повинен бути першим. Мабуть, це й є основною складовою успіху.
— Де знаходите стимули для того, щоб стільки років керувати розвитком такого великого та складного бізнесу?
— Для мене важливо робити добрі справи для людей. Ми не повинні бути егоїстами, жити та працювати винятково задля збагачення. Навпаки, ми повинні всі можливості, які маємо, скерувати на допомогу тим, хто поруч із нами і потребує уваги та турботи. Тисячі людей працюють у різних країнах світу в Meest Grоup, а мільйони споживачів користуються нашими послугами. І мені хочеться, щоб усі вони усвідомлювали, що Meest Grоup — соціально відповідальна компанія. Бо який інакше зміст життя на Землі?
— Яким бачите Meest Grоup у майбутньому?
— Як одного зі світових лідерів міжнародно-логістичного ринку з українськими коріннями. Таких можливостей, які є у Meest Grоup за кордоном, в Україні не має жодна інша компанія. За 28 років ми збудували міцний фундамент і завоювали довіру споживачів і партнерів у десятках країн, залишаючись вірними своїм основним принципам: близькість до споживача, легкість отримання, доступна ціна послуг і постійне впровадження найновіших технологій в е-commerce та в поштовій логістиці. Ми збудували надійний міст між Україною та десятками країн світу, через який можемо допомогти українському бізнесу вийти на міжнародні ринки, а іноземним компаніям — інвестувати в Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply