Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Роман Насіров: «Очікуємо поглиблення співпраці з новою адміністрацією США»

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

Роман Насіров: «Очікуємо поглиблення співпраці з новою адміністрацією США»

Державна фіскальна служба (ДФС) України, яка поєднує, головним чином, функції податкового та митного органів держави, має пряму взаємодію з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а також відповідними державними структурами Сполучених Штатів. На рівні відомств відбуваються постійні контакти, причому зарубіжні партнери допомагають сформувати стратегію ДФС відповідно до західних стандартів. Найближчим часом українське відомство очікує на візит технічної місії МВФ. Докладніше про це розповів Роман Насіров, в керівник ДФС, котрий нещодавно побував в американській столиці.

Не чекати, коли американські бізнесмени прийдуть до нас, а їхати до них
— Ви прибули з візитом до США в період, коли тут формується нова адміністрація. Яка була основна мета вашого перебування в Вашинґтоні, з ким зустрічалися?
— Головна мета була не просто підтримувати відносини, які ДФС має зі США, конкретними державними агенціями та бізнесом, а розширювати їх, робити прогрес. Що стосується, наприклад, Державної фіскальної служби, то найбільшим нашим, якщо можна так сказати, партнером у Сполучених Штатах є Міжнародний валютний фонд. Ми з ними працюємо дуже плідно, й я мав у МВФ зустріч, де проговорювалися основні питання стратегії нашої співпраці на 2017 рік. У березні в Україну приїжджає технічна місія. Тож ми також розмовляли, що будемо робити впродовж двох тижнів роботи цієї місії. Ще одним великим партнером є Міністерство фінансів США. Вони постійно працювали з нами в Україні впродовж 2015-2016 рр. з великою кількістю технічних місій, через експертів тощо. З представниками міністерства я також зустрічався. Нашим третім партнером є Митно-прикордонна служба США. Торік в Україну приїжджала численна делегація з цього відомства, яка вивчала нашу роботу, надавала певні рекомендації. Ми продовжуємо цю роботу та координуємо це в рамках взаємодії з МВФ та Всесвітньою митною організацією, які також долучаються до розробки правильної стратегії подальшого реформування митної справи в Україні.
Також я зустріч із представниками американського бізнесу. Це вкрай важливо — не тільки чекати, коли американські бізнесмени прийдуть до нас, а фактично приїжджати, зустрічатися з головними компаніями, які інвестують в Україну. Це ще можливість поспілкуватися, поставити запитання одне одному та відповісти на них максимально повно, щоб мати зворотній зв’язок. Ми також мали зустріч у Державному департаменті, в Агенції з міжнародного розвитку США, Програмі «Експортний контроль та безпека кордонів», які надають нам допомогу по митному напрямку. Тобто, графік перебування був насичений дуже важливими зустрічами з нашими американськими партнерами.

«Намагаємося консолідувати всі пропозиції»
— Ви сказали, що мали зустріч у Міжнародному валютному фонді. Нещодавно МВФ офіційно заявив, що незабаром може відбутися засідання Ради директорів, де може буди прийняте рішення про наступний транш для України. Чи змінилося щось із того часу? Що потрібно ще зробити для цього?
— Є два питання. Основна місія, яка працює з урядом і Національним банком України (НБУ) — це та місія, що підписує меморандум і виділяє кошти. З нами ж працює фіскальний департамент МВФ, оскільки так чи інакше ми є основним наповнювачем українського бюджету. Для них важливо збагнути, що ми робимо правильні речі, перебуваємо на правильному шляху реформування, що пропозиції, які втілюємо, дають свої результати. Впродовж останніх двох років ми показували приблизно на 25-30 % збільшення надходжень. У 2015-2016 рр. — цілком стабільні з точки зору наповнення державного бюджету, так само ми дивимося й на 2017 рік. І це ті питання, по яких ми працюємо. Що стосується основної місії МВФ, то, звісно, ми також зустрічаємося з ними, коли вони приїжджають до Києва. Але це вже питання більше в компетенції уряду та НБУ.
— Торік Україна та США уклали угоду про співпрацю в митній сфері. Що це змінило на практиці? Крім того, зараз відбуваються зміни в керівництві адміністрації США, як це взагалі може вплинути на ту співпрацю, що вже існує?
— Гадаю, співпрацю можемо тільки розширити. Що стосується угоди, то ми більш ніж півроку працювали над тим, щоб її підписати між Державною фіскальною службою України та Митно-прикордонною службою США. До цього взаємодіяли на основі домовленостей, що існували ще з часів СРСР. З літа минулого року ми працюємо в рамках нової угоди, яка передбачає, передусім, обмін інформацією, співпрацю між двома митними службами. Після цього до нас приїжджала велика місія з американського боку, вони проаналізували перші результати, зробили свої пропозиції щодо реформування. Зараз намагаємося консолідувати всі пропозиції, які маємо також від МВФ, Митно-прикордонної служби США, місії Європейського Союзу, яка працює в Україні у митних питаннях і разом із Всесвітньою митною організацією, яка найкраще з усіх може сказати, як працюють митниці в різних країнах світу. Намагаємось уже фіналізувати стратегію, яка буде діяти в наступний період. А що стосується співпраці з Митно-прикордонною службою США, то ми щомісяця та щоквартально лише збільшували нашу взаємодію зі своїми американськими колегами.

«Потрібно працювати далі»
— Ви розповіли про зустрічі, які відбулися в Державному департаменті США. Які сигнали надходять із цього відомства, що представляє зовнішню політику нової адміністрації президента Трампа?
— По-перше, зрозуміло, що Державний департамент зараз формує свою структуру, яка запрацює на повну силу через певний час, можливо через місяць-два. Але вже зараз ми отримали деякі меседжі. Вочевидь, за ці два місяці небагато чого відбудеться, але американська сторона насамперед дивиться на результати наших реформ, на те, якого прогресу досягнуто, що відбувається. Тобто, для того, щоб розраховувати на подальшу підтримку, треба щодня напрацьовувати результат, щоб у підсумку показати: це ми зробили, це ми робимо, а тут нам потрібна ваша допомога. Тобто, це предметна розмова.
— Чи задоволена американська сторона результатами вже зараз?
— За деякими напрямками — так, за іншими потрібно працювати далі.
Розмовляв Ярослав Довгопол, Укрінформ

До теми
Олександр Данилюк, міністр фінансів України, звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з проханням перевірити, чому і за який Роман Насіров відвідував інавгурацію президента Трампа. «Після того, як ми провели важкий закон через Верховну Раду, і саме зараз час його впроваджувати, де перебуває голова Фіскальної служби? В Америці. Замість того, щоб реалізовувати те завдання, як ми поставили, він займається само піаром», — наголосив міністр.
Більше того, за його словами, п. Насіров поїхав у відпустку, не погодивши це з міністром фінансів, котрий координує його діяльність, а також із прем’єр-міністром України. «Це — вимога законодавства, тому й грубе порушення», — підкреслив очільник відомства.
За словами п. Данилюка, в тому, що о. Насіров поїхав на інавгурацію президента Трампа, немає нічого поганого, але міністр занепокоєний, чому саме керівник ДФС туди був запрошений і на які кошти. «Він поїхав на інавгурацію президента США, в цьому немає нічого поганого, але це — недешеве задоволення, приблизно 250 тис. USD. Чималенька сума, а чи задекларована вона? Потрібно простежити», — заявив міністр.
«А якщо ні, то треба спитати… Може, це подарунок, може, послуга. Якщо його запрошують на такі заходи безкоштовно, то я повинен сказати, що законодавство забороняє приймати такі подарунки та послуги. На цьому туризм не закінчився. Потрібно ж було ще поснідати. Відповідно до закону, як координуючий міністр, я змушений звернутися до НАБУ для аналізу цієї ситуації», — повідомив він.
«Через те, що голова ДФС не виконав мої доручення, а також не погодив зі мною свою відсутність на робочому місці, я ініціював до Кабінету міністрів притягнення Романа Насірова до дисциплінарної відповідальності. Якщо не буде зроблено ніяких висновків, то друга догана — це звільнення», — підсумував Олександр Данилюк.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply