Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Підчас посту в організмі настають позитивні зміни

Автор:

|

Березень 08, 2018

|

Рубрика:

Підчас посту в організмі настають позитивні зміни

Триває Великий піст. Лікарі стверджують, що вже незабаром суттєво покращуються показники здоров’я — нормалізується рівень холестерину, гемоглобіну, вага і тиск. Про це розповів Юрій Нечипоренко, завідувач відділення народної та нетрадиційної медицини Центрального клінічного госпіталю державної прикордонної служби.
— Цікаво, що відбувається з тілом під час посту? Це стрес чи оздоровлення?
— Піст — це унікальна можливість очистити організм. Коли припиняється потік харчового навантаження, звільнений від потреби перетравлювати їжу організм позбувається шлаків, накопичених під час процесів життєдіяльності. Навіть під час тимчасового переходу на рослинний раціон очищується кров, судини, оновлюються клітини, шкіра стає чистою, відбувається омолодження організму. Причому перші зміни настають вже на 11-13-й день. І хоча це певною мірою стрес для організму, але це хороший, позитивний стрес, який запускає механізми адаптації й активізує імунну систему. Наприклад, за цей час повністю відновлюються еритроцити. А завдяки нормалізації функції підшлункової залози покращується травлення та метаболічні процеси, а також знижується рівень холестерину у крові. До речі, рослинна їжа здатна знизити рівень холестерину на 15 %.
— Чи можна під час посту нормалізувати вагу? А тиск?
— Звісно, людина втрачає зайве. Зазвичай, наш організм працює з перевантаженням — дається взнаки якість та кількість харчування. Адже у кращому випадку більшість із нас їсть тричі на день, а це неприродно. Тому навіть якщо немає посту, раз на десять днів варто влаштовувати розвантажувальні дні. Якщо є проблема зі зайвою вагою, це мають бути голодні дні на воді та з обов’язковим застосуванням очисної клізми вранці й увечері. Адже за умов голодування кишківник не функціонує, а тому у ньому накопичуються токсини та шлаки, які знову всмоктуються в організм і виникає самоотруєння. Саме з цим пов’язаний головний біль та погане самопочуття. Щодо тиску, то піст однозначно є фактором, який нормалізує діяльність серцево-судинної системи. Адже вмикаються резервні механізми, які не могли працювати при надлишку їжі, а тому покращуєтьcя стан не лише травної системи, а й гемодинаміка, внаслідок чого нормалізується тиск. Це буде помітніше, якщо під час посту зменшити до мінімуму вживання солі. Адже підвищення тиску — це один із проявів загального порушення метаболізму в організмі.
— Які ще системи організму потребують посту?
— Тимчасове обмеження в їжі має лікувальний ефект при обмінних порушеннях, хронічних захворюваннях суглобів, остеохондрозах. Дуже добре впливає голодування на стан шкіри — зникають виразки, алергічні висипання. Під час посту посилюється бактерицидна властивість крові, що згубно діє на деякі бактерії. Рослинна дієта, багата на мікроелементи, добре впливає і на нервову систему.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply