Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Перехідні етапи Ґабріелли Мезо

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Перехідні етапи Ґабріелли Мезо

Ґабріелла Мезо

Ми всі опиняємося у перехідних становищах упродовж нашого життя. Деякі ми вибираємо, а деякі примусово обирають нас. Іноді те, що починалося з надією на краще, призводить до розчарування. Про те, як допомогти людині, котра переживає перехідний етап, побачити різні можливості та знайти найкраще рішення у своїй ситуації. Про це розповіла Ґабріелла Мезо, доктор біологічних наук і коуч перехідних етапів. Ми познайомилися з Ґабріеллою, коли вона переїхала до Саскатуну з Торонто. Зауваживши її гарну українську вимову, ми дізналися, що Ґабріелла походить зі Закарпаття. Завжди енергійна, позитивна, вишукана у спілкуванні, вона легко підтримує розмову на будь-яку тему та створює атмосферу невимушеності.
— Перш за все, поясніть, будь ласка, що таке коучинг і як це допомагає людині?
— За визначенням Міжнародної федерації коучингу (МФК) — це партнерство з клієнтом у пошуковому творчому процесі, що надихає на максимальне розкриття особистого та професійного потенціалу людини. Щодо ситуацій, коли коучинг може допомогти людині зробити кроки до зміни свого життя, то вони бувають різні. Ось, наприклад, деякі з них: ви переживаєте період змін, пов’язаний із імміґрацією чи адаптацією, втратою роботи чи зміною кар’єри, виходом на пенсію чи станом здоров’я, розлученням чи втратою близької людини; відчуваєте розчарування чи безвихідь у якомусь аспекті життя і вам важко прийняти рішення або знайти кращий вихід у своїй ситуації; ви чітко знаєте, що саме хочете змінити, але вам бракує упорядкованості цього процесу, впевненості та підтримки.
— У чому полягає роль коуча?
— Коуч — це людина, котра задаючи правильні запитання допомагає клієнтові самому визначити свою мету, отримати бажаний результат і знайти найкращі шляхи його досягнення.
— Розкажіть про себе та про те, що спонукало тебе обрати кар’єру коуча?
— Мій життєвий досвід складався таким чином, що я мала багато перехідних етапів у своєму професійному й особистому житті. Переїздила до різних країн та континентів і знаю, що означає перехідний етап для імміґранта, бо сама була в такій ролі. Відчувала всі труднощі та почуття загубленості, страху, виснаження та хвилювання. Я кілька разів розпочинала кар’єру впродовж мого професійного досвіду. Пережила перехідний етап в особистому житті, що призвів до розлучення. Коучинг допоміг мені зрозуміти ці важливі уроки кожного етапу мого життя, витримати та здолати серйозні випробування. Знаючи наскільки коучинг є вагомою допомогою в житті людині, вирішила піти за покликом своєї пристрасті. Знала, що хочу зосередитися на допомозі людям приймати виважені рішення у перехідні моменти життя, і тому для мене важливим було знайти найкращий, відповідний до цього аспекту, тренінг. Я обрала програму Core Energy Coaching Program при Institute for Professional Excellence in Coaching з повною ліцензією МФК. Тепер я є засновником і власником компанії Gabriella Mezо Transition Coaching Ltd, що надає послуги як у провінції Саскачеван, так і по всій Канаді, а також за кордоном. Я є членом міжнародної федерації International Coaching Federation, а також European Mentoring & Coaching Council. У той же час я є директором Career Development & Mentoring Programs при медичному факультеті College of Medicine University of Saskatchewan.
— На які групи людей розраховані сесії коучингу?
— У певний момент життя кожна людина потребує підтримки. Власне тому це можуть бути новоприбулі, безробітні, ті, хто почав нову кар’єру, розлучені, випускники навчальних закладів, батьки, чиї діти стали самостійними та залишили їхній дім, пенсіонери.
— Чи дотримуєтеся принципів конфіденційності у своїй роботі?
— Абсолютно так! Усе, що ми обговорюємо з клієнтом є конфіденційним. Це, до речі, підкреслено в угоді, яку підписують коуч і клієнт на початку співпраці.
— Яким є термін і робочий процес коучинг-сесій?
— Кожна людина є унікальною, потребує різного часу, має свій розклад, отож підхід є індивідуальним. Саме тому ми з клієнтом наперед узгоджуємо, як часто людина хоче чи може зустрічатися й як довго. Зазвичай, я бачу клієнта разів на тиждень упродовж 60-хвилинної сесії. В середньому процес коучингу триває від трьох до шести місяців. Якщо клієнт почувається краще до закінчення визначеного терміну — то це чудово! Можемо зустрітися з клієнтом віч-на-віч, або за допомогою Skype, чи порозмовляти телефоном. На початку сесії встановлюємо, над чим клієнт хотів би працювати, й якщо він/вона не впевнені, ми розглядаємо ситуацію і визначаємо що є найбільш актуальним і важливим для цієї особи на даний час. Обговорюємо можливості, формулюємо конкретні цілі та практичні кроки для їхнього досягнення.
— Розуміння ситуації та відвертість між клієнтом і коучем є надзвичайно важливим аспектом. Чи може на заваді стати мовний бар’єр?
— Слушне зауваження. І саме для того, щоб уникнути будь-яких бар’єрів і проводити сесії, базуючись на розумінні та відвертості, мені стають у нагоді набуті знання, досвід роботи, а також володіння мовами. Я вільно спілкуюся англійською, українською, угорською та російською мовами.
— Що клієнти можуть очікувати від коуча?
— Переживши багато перехідних етапів у своєму житті, і переконавшись, наскільки важливу роль відіграє допомога професіонала у процесі самопізнання та прийнятті рішень, хочу допомогти тим, хто готовий узяти відповідальність за своє майбутнє у свої руки; готовий стати тим, ким хоче, досягнути того, чого бажає досягти у професійному й особистому житті. Що клієнти можуть очікувати від мене? Це, насамперед, неординарні ідеї, які зможуть відкрити для них нові перспективи та можливості; знання, досвід і розуміння процесу перехідних етапів; позитив, самоповагу й усвідомлення того, що вони хочуть; можливість бути творчим, абстрактним і в той же час прямолінійним та організованим. Клієнти також зможуть оволодіти майстерністю партнерських стосунків і спілкування.
— Хто, на вашу думку, не готовий до співпраці з коучем?
— Це дуже коректне запитання, оскільки коучинг ефективний не для всіх, особливо не для тих, хто перебуває у кризовому стані і хоче негайного виправлення ситуації. Або хто сподівається від мене вирішення за них усіх питань, чи хоче отримати результати, не будучи готовим діяти, шукати виходу, заглиблюватися у себе.
— І на закінчення, що б порадили нашим читачам?
— Якщо ви готові розпочати нову сторінку свого життя, якщо у вас є амбітна мрія або ви опинилися у глухому куті, чи розчарувалися у результатах свого теперішнього стану, закликаю вас контактувати з досвідченим професіоналом, котрий, як і ви, зацікавлений в успішному результаті! Зауважте, що коучі — це не консультанти і не психотерапевти, кваліфікація котрих спрямована на діагностику або лікування психічних недуг. Коучі — це фахівці, котрі допоможуть вам знову відчути себе розпорядником своєї власної долі.
Як дарунок українській громаді, а особливо новоприбулим українцям, запрошую п’ятьох перших осіб, котрі звернуться до мене після публікації цього інтерв’ю на чотири індивідуальні безкоштовні сесії впродовж місяця. Моя контактна інформація: тел. 306-979-3252, e-mail: gabriella.mezo@usask.ca.
Чи готові ви стати щасливим, відчути задоволеність і зміст, а не просто бажати цього, сподіваючись що все якимось чином вирішиться? Одне рішення, один простий крок може змінити ваше життя назавжди. Прийміть це рішення сьогодні. Дякую за нагоду поділитися із читачами. Хай щастить!
Розмовляв Сергій Королюк, «Вісник», осінь 2015 р.

Відгуки клієнтів Ґабріелли Мезо:
«Спочатку моє ставлення до коучингу було скептичним. Але після двох зустрічей із Ґабріеллою я зрозумів, що це працює. Ми розпочали роботу з професійних сфер, а в процесі перейшли на особисті аспекти мого життя, що й стало для мене найціннішим у роботі з коучем. Наші коучинг-зустрічі проходили легко та невимушено. Чітка,
структурована, професійна робота. Ґабріелла — високопрофесійна, харизматична та чарівна жінка!»
Майкл, Торонто

«Я почувалася дуже зручно під час нашої коучинг-сесії з Ґабріеллою. Вона має дуже заспокійливу манеру, і ти почуваєшся почутою без усякого осуду. З Ґабріеллою дуже легко розмовляти і вона вміє слухати! Її ставлення — дбайливе та професійне. Вона є прекрасною людиною і має чим поділитися зі світом. Щиро дякую!»
Валентина, Ужгород

«Ґабріелла має природний дар знаходити стратегію руху вперед у найнесподіваніший спосіб. Їй вдалося звільнити мене від того, що мучило мене багато-багато років. Я маю бути вдячною Всесвіту за те, що наші шляхи перетнулися».
Олена, Едмонтон

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply