Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Павло Табаков їде у США з програмою «Любов жива»

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

Павло Табаков їде у США з програмою «Любов жива»

Павло Табаков

Відомий український співак і композитор, переможець двох найпопулярніших в Україні телевізійних шоу — «Шанс» і «Голос країни» Павло Табаков готується до серії акустичних концертів у містах США. Нову програму виконавця «Любов жива» почують у Чикаґо (27 січня), Клівленді (28 січня), Нью-Йорку (3 лютого), Йонкерсі (4 лютого) та Виппані (5 лютого). Про свої майбутні гастролі по містах Америки розповідає сам митець.
— Для початку розкажіть, що таке «Любов жива» у виконанні Павла Табакова?
— У концертній програмі «Любов жива» прозвучать уже відомі пісні та прем’єри, виконані акустично — під рояль, під гітару, з використанням перкусії. Такий концертний формат дає повну музичну свободу. Під час акустичних виступів собі можна дозволити значно більше, ніж на концертах у супроводі групи чи оркестру. Якщо вам подобається те, що роблять у такому форматі Елтон Джон, Стінґ, Біллі Джоел, Гері Барлов (а я сам просто обожнюю їхню творчість!), тоді програма «Любов жива» — для вас. Такі вечори зближують і надихають. А оскільки їдемо до США незадовго після Різдвяних свят, то обов’язково поколядуємо! Готую, зокрема, кілька різдвяних попурі. Це будуть колядки різними мовами: українською, польською, французькою, англійською, німецькою, італійською й іспанською. Поспіваємо разом із присутніми, а в цьому я просто впевнений, і відомих українських пісень — авторства Володимира Івасюка, з репертуару Квітки Цісик. Спеціальною гостею на концертах у Нью-Йорку, Йонкерсі та Виппані буде Анна Косачевич, надзвичайно талановита молода співачка, котра має українське коріння і живе у Штатах.
— Це вже не перші ваші гастролі у США?
— Так. Два роки тому я виступав на знаменитому українському фестивалі на «Союзівці». Досі пам’ятаю чудову атмосферу, яка панує на цьому фесті. А ще раніше мав концерт у Вашинґтоні — під час зустрічі політичних та економічних експертів із усього світу, яку ініціювали українці Америки. Тоді, до речі, я познайомився з Едом Раковичем, чоловіком Квітки Цісик. Він підійшов до мене після виступу, потиснув руку і привітав із, як він сказав, чудовим виконанням пісні з репертуару Кейсі You Light Up My Life.
— Виступаєте і акустично, й у супроводі музикантів чи навіть симфонічного оркестру. Який концертний формат — камерний, акустичний, чи масштабний, у супроводі оркестру — вам самому ближчий?
— Мені по-своєму близькі і масштабні виступи з оркестром, і камерні, затишні. Настрій потрібно передавати різний. Ми, люди, постійно змінюємось, і в різні періоди життя стаємо заручниками різних настроїв та емоційних станів. Якщо виступ із оркестром та групою — це велично і масштабно, наче політ, то акустичні концерти у супроводі роялю мають неповторне забарвлення — кожна нота і кожне слово ніби розчиняються у просторі зали і по-особливому сприймаються тими, хто їх чує.
— Торік ви гастролювали у Польщі, Канаді, Австрії, Данії. Як вас приймає закордонна публіка?
— Данія — дуже гарна країна, казкова! Хороші люди, котрі нас приймали, — представники української діаспори. Вони вже зовсім інші українці, адаптовані та змінені місцевою ментальністю. Мені щоразу, будучи за кордоном, цікаво спостерігати за такими українцями. У спілкуванні з ними завжди знаходжу для себе щось нове — як у життєвих, так і в творчих питаннях. У Данії ми спільно зробили добру справу — зібрали кошти для українських сімей, у яких хворіють діти. Щодо Польщі та Канади — то це дуже різні країни. Канада —консервативніша, тоді як Польща — різнобічніша. Приймали нас і там, і там дуже тепло та щиро. У Канаді в мене були спільні концерти зі співачкою Оксаною Мухою та з вокальною формацією «Піккардійська терція». І ті, і ті гастролі залишили незабутні враження! Завжди приємно виступати з творчими однодумцями, з людьми, котрі перебувають із тобою на одній музичній хвилі.
— Ви — автором музики до значної частини пісень, які виконуєте. Яка музика пишеться вам зараз?
— Я — імпровізатор. Мене дуже надихає творчість, що народжується тут і зараз! Гадаю, мої експерименти будуть мати дуже довге життя. Не буду заходити хіба що на територію метал-року, репу та дешевого шансону (сміється). А все інше — чом би й ні? Зараз пишеться дуже по-різному. Від музики до мюзиклу — до фанку та денсу. Мені здається, смаки сучасної публіки, як і час, не стоять на місці, а змінюються дуже швидко. Тому я, як і багато моїх колег у мистецтві, просто експериментуємо, перебуваємо у постійних пошуках. І це добре! Енергетика пошуку — вона з розряду творчої енергії: хто шукає — той обов’язково знайде! Недарма кажуть: якщо хочеш досягнути того, чого іще не досягнув, — зроби те, чого ще ніколи не робив!
— Наскільки вам як співакові та композитору комфортно працюється в тих умовах, у яких зараз перебуває український шоу-бізнес?
— Плюси — в тому, що для українських артистів відкрита дорога для реалізації своєї творчості. Але є й мінуси. Найбільший — немає продуманої культурної політики з боку держави, український продукт не отримує належної підтримки. Тому український музичний ринок будується здебільшого сам, стихійно. Велике щастя, що якісної музики та талановитих артистів у нас достатньо. І їх стає все більше та більше. Зараз, з одного боку, нібито привідчинилися двері для того, щоб творити власну музику на власній землі рідною мовою. А з іншого, інші двері — комерційні (активна концертна діяльність, можливість розвивати нові якісні проекти) — на жаль, для більшості артистів зачинилися — через нестабільну економічну та політичну ситуацію в Україні. У стабільній державі, з міцним ґрунтом творча енергія б’є ключем, у неї є вихід і немає перешкод. А у нас я бачу багато різних річечок, які течуть до однієї мети, але це ще далеко не ті потужні джерела, які хотілося б бачити. Але, впевнений, що це питання часу.
— Ви є одним із учасників соціально-мистецького проекту #ПісніВійни, в якому записують дуети воїнів-авторів і професійних співаків. Яка вона — сучасна українська військова пісня?
— Для мене настрій проекту #ПісніВійни, який, зрештою, і народився з пісні «Дорога на схід» на музику мого авторства, яку виконали п’ятеро бійців антитерористичної операції, — роковий і драйвовий. Саме така музика — для справжніх воїнів, справжніх чоловіків!
— Вам неодноразово доводилося виступати перед воїнами. Це особливі слухачі…
— Воїни завжди, в усі часи, були особливою аудиторією на концертах. Це слухачі, котрі реагують правдиво, котрі не потерплять фальші. Подобається — співають, пританцьовують, аплодують. Не подобається — можуть просто зі зали випалити такий жарт, після якого весь концерт стане гумористичним. Хіба при вищому командуванні такого собі не дозволять: служба все-таки. Коли тільки почалася війна на сході України, ми з колегами по сцені поїхали в тур «Підтримаємо своїх». Це були концерти у військових частинах — на Одещині, Миколаївщині, Херсонщині. Згодом неодноразово виступав на полігонах, у госпіталях. Знаєте, пісня завжди і скрізь була антидепресантом і натхненням для всіх, хто відстоював волю своєї країни зі зброєю в руках! А щодо артистів, то, мабуть, це найменше, що у часі війни можемо робити ми, — піснею, музикою, словом підтримувати хлопців, котрі боронять нашу землю і завдяки котрим на більшій території України — мир.

Розмовляла Галина Гузьо

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply