Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Олена Підгрушна: «Сподіваюся повернутись у біатлон, але тільки після народження дитини»

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Олена Підгрушна: «Сподіваюся повернутись у біатлон, але тільки після народження дитини»

Олена Підгрушна

Серед численних глядачів першої гонки Кубка світу нового сезону був один найбільш зацікавлений: це — екс-капітан біатлоної збірної України, олімпійська чемпіонка, колишній заступник міністра молоді та спорту України Олена Підгрушна.
— Олено, напевне не погрішу проти істини, якщо припущу, що початок сезону тобі сподобався?
— Ну, звісно, сподобався. І снігу, здається, є досить, і погода – не така морозна, і спортсмени наші виглядали непогано. Дивитися гонку було приємно. До речі, якось випадково вдалося встигнути на трансляцію, бо щодня мушу брати участь у багатьох заходах. Скажімо, довелося відкривати чемпіонат світу зі спортивних танців.
— А як щодо результату?
— Як то кажуть, завжди нам чогось бракує. Мені завжди хотілося стрільби з п’яти пострілів і швидкості на рівні лідерів. І сьогодні також виникають думки: аби на три запасних набої менше, то могли б поборотися навіть за місце на п’єдесталі. Але для початку сезону це — дуже добре. Наші спортсмени продемонстрували бійцівські риси: і в технічному плані, і в плані стрільби. Тому що, як я розумію, вітер там був досить непередбачуваний, як це часто буває в Естерсунді. Загалом, результат — дуже солідний, і він демонструє, що команда може боротися за найвищі місця протягом сезону.
— Торік ти так само відкривала сезон успішним для команди мікстом. Що відчувала, спостерігаючи за стартом збоку?
— Цікавість, приплив адреналіну і азарт. І, напевно, вперше дивилася з такою насолодою, коли розуміла, що від мене нічого не залежить, а водночас надзвичайно хотіла, аби наші спортсмени продемонстрували найвищі результати. І з кожною хибою серце ніби вигукувало: «Ай! Ой! Ух!» (сміється). За гонкою ми спостерігали разом із чоловіком, й емоції у нас просто вирували. Звісно, вболіваю за свою команду, завжди хочеться для неї найкращих результатів.
— Й у Наталі Бурдиги, й у Валі Семеренко не йшла стрільба стоячи. Чи варто зараз переживати з цього приводу?
— Гадаю, абсолютно не варто, тому що це — перший післяолімпійський сезон, у команди був надзвичайно важкий початок підготовки, адже виникли проблеми з бюджетом. До того ж, втрата двох біатлоністок основи впливає на загальний стан команди. Але я вірю, що за два-три старти спортсмени увійдуть у норму. І вже на чемпіонаті світу покажуть себе якнайкраще — саме там, де найнеобхідніше для України. Зрештою, краще проявляти себе в середині та під кінець сезону, під час найважливіших стартів. А зараз відбувається лише розігрів.
— Переглядаючи гонки по телебаченню, ти мала змогу уважніше спостерігати не лише за нашими спортсменами, але й за суперницями. Як вважаєш, хто сильніший в дуелі Мякяряйнен-Домрачева?
— Правду кажучи, саме за Домрачевою дуже уважно не спостерігала: все ж більше уваги було прикуто до виступу Валі. Та й, вважаю, поки що зарано судити, хто з них – сильніший.
Перші висновки варто робити ближче до середини сезону. Досить часто буває, що спортсмени, котрі проявляють себе на початку сезону, доволі невиразно виглядають наприкінці, і навпаки. Вважаю, що за перемоги боротимуться не лише Мякяряйнен і Домрачева, а ще з десяток сильних суперниць, у т. ч. Валя Семеренко.
— Як гадаєш, Валі до снаги стати третьою за дуетом лідерів чи навіть нав’язати їм боротьбу?
— 100 % — так.
— Лаконічно…
— Я справді впевнена у Валі на 100 %. Гадаю, цього року їй вистачить і психологічної наснаги, а минулорічні перемоги додадуть впевненості. У технічному плані, як я помітила. Вона красиво рухається і буде серйозною суперницею для усіх конкуренток.
— Олено, вболівальники не вибачать мені, якщо не спитаю: чи все ще можливо?
— Хочу сказати всім вболівальникам біатлону: я змінила напрямок кар’єри не заради політики чи якоїсь посади. Зупинила кар’єру спортсменки лише заради декретної відпустки. Але й у час до народження дитини не можу просто сидіти вдома — це не в моїй вдачі: постійно маю бути чимось зайнята. І хочу, щоб уболівальники правильно зрозуміли мій крок і чекали. У майбутньому сподіваюся повернутись, але лише після народження дитини. Зараз у вільний від роботи час я проходжу курс лікування, відновлюю свій організм заради поповнення сім’ї. Що ж до політичної кар’єри, то я ніколи не намагалася стати політиком і зараз усім кажу, що хочу працювати заради добра наших спортсменів, зокрема нашого виду спорту — біатлону.
Федерація біатлону України

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply