Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Олександр Ткаченко: «Лише знаючи правду про Голодомор, зможемо правильно будувати політику»

Автор:

|

Листопад 07, 2021

|

Рубрика:

Олександр Ткаченко: «Лише знаючи правду про Голодомор, зможемо правильно будувати політику»
Олександр Ткаченко

Національний музей Голодомору-геноциду в Києві — одне зі сакральних місць для кожного українця. У вересні ц. р. в музеї відкрили оновлену Залу пам’яті. А наприкінці листопада запланована презентація концепції експозиції другої черги музейного комплексу. Про це розповів Олександр Ткаченко, міністр культури й інформаційної політики України.
— Чому так важливо відкрити другу чергу Музею?
— Музей Голодомору має лише одну залу — це Зала пам’яті. Спорудження другої черги музею Голодомору триває. І саме там має розміщуватися основний експозиційний простір музею Голодомору «Пам’ятати, щоб бути». Цей вислів якнайкраще пояснює, чому важливо зберегти пам’ять про злочин геноциду, вчинений комуністичним тоталітарним режимом проти українців. Лише знаючи правду, ми зможемо відродити власну державність, зробити висновки та правильно будувати політику держави. Саме збереження колективної пам’яті допоможе розбудовувати соціальну, правову, демократичну державу та громадянське суспільство.
— Коли вдасться завершити спорудження другої черги музею?
— За планом, завершення спорудження другої черги Музею відбудеться 2022-го. Труднощі, безумовно, виникають, адже це непростий проєкт з точки зору конструкції. Але наразі все йде за планом.
— Ви повідомили, що вже відкрили оновлену інтерактивну експозицію. В чому полягало це оновлення?
— Музеї створені для відвідувачів, отже, мають відповідати вимогам часу. Оновлена експозиція Музею Голодомору створена так, що тут буде цікаво і п’ярічним, і 95-річним. Тут ж 3D-меппінг на стінах, інтерактивні мапи, а поряд — речі людей, які пережили Голодомор. Кожна з яких має свою унікальну історію. Музей Голодомору — це історія України з 1930-х рр. до сьогодні.
— Наскільки проєкт вписується в навколишнє середовище?
— Проєкт другої черги музею Голодомору розроблений таким чином, що будівля музею вписується у простір навколишнього середовища. А критикам потрібно дочекатися завершення робіт.
— Музей Голодомору розпочав експедицію на Схід і Південь, по чотирьох областях. Якою є її мета?
— Експедицію до Миколаївської, Херсонської, Луганської та Донецької областей реалізують у рамках культурно-мистецького проєкту «Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки» за підтримки Українського культурного фонду. Цього року це вже друга масштабна експедиція Україною, перша відбулася торік. Мета експедиції має кілька напрямків роботи музейних працівників. По-перше, пошук свідків Голодомору 1932-1933 рр., відео-, аудіофіксація їхніх свідчень, фотофіксація віднайдених сімейних архівів і документів 1930-1940-х рр.; по-друге — пошук нової інформації про місця масового поховання жертв Голодомору, інтерв’ю з краєзнавцями й істориками, які займаються дослідженням цієї теми; по-третє — пошук унікальних речей для поповнення експозиції другої черги Музею.
— Які нові наукові напрямки розробляє музей?
— Співробітники музею постійно виявляють нові документи, що доводять злочинну політику комуністичного тоталітарного режиму, висвітлюють різні аспекти Голодомору-Геноциду. Приміром, в оновленій Залі пам`яті вперше експонуватимуть листи іноземного інженера Джері Бермана, який у 1932-1933 рр. став свідком винищення української нації на Донбасі.
— Кажуть, що музей перестає з роками бути цікавим. Як пожвавити до нього інтерес?
— Команда Музею розробляє нові освітні програми, інтерактивні екскурсії, заняття, тренінги для дітей різного віку. Музей організовує освітні хаби, бере участь в освітніх фестивалях і заходах.
Як повідомляв «Міст», на глядачів фільму про Голодомор у Москві напали.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply