Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Ого? Го! Українець став чемпіоном зі стратегічної китайської гри

Автор:

|

Квітень 03, 2019

|

Рубрика:

Ого? Го! Українець став чемпіоном зі стратегічної китайської гри

Артем Качановський

На турнірі у німецькій Єні на п’єдестал зійшли двоє українців: Артем Качановський здобув золоту медаль, а Андрій Кравець — срібну. Переможець тепер представлятиме Європу на командному чемпіонаті світу з го в Китаї.
— У моїй колекції бракувало саме цієї медалі, — ділиться враженнями Артем. — 2011 року я посів друге місце на «Євро», 2013-го виборов «бронзу». Й ось нарешті «золото». Цей успіх порівнюю з турніром «Великого шолома-2017» у Берліні, де за перемогу мені заплатили 10 тис. EUR.
— Яким був призовий фонд на чемпіонаті Європи (ЧЄ)?
— За перше місце на «Євро-2019» я отримав 1,2 тис. EUR. Тут призові набагато менші, ніж на комерційних змаганнях.
— Грою в го можна заробити на життя?
— Авжеж. Приблизно раз на місяць проводять турніри, де призові становлять від однієї до двох тисяч євро. Головне — перемогти. Свого часу я працював програмістом, непогано заробляв. П’ять років поєднував роботу в ІТ із го. Та збагнув, що інтелектуальна гра мені набагато ближча, тож зосередився на спорті. Задоволення маю і від тренувань, і від змагань. Заробітками теж задоволений.
— Чим вам подобається го?
— Це глибока гра. Часто нам допомагає інтуїція, а не сухий розрахунок. Ще донедавна го була єдиною грою, де комп’ютер не міг перемогти людину. Наша дошка схожа на шахівницю, але на ній 19 на 19 ліній. Учасники грають чорними і білими фішками-«камінцями». Партія починається на порожній дошці, ми почергово розташовуємо камінці на перехресті ліній, захоплюючи територію. Перемагає той, у кого площа ділянок більша. У шахах — 64 клітинки, у го — аж 361 перехрестя. Тож у нас значно більше маневрів. До слова, у Китаї діти з ранніх років вправляються у цій грі. А найталановитіших звільняють від навчання у школі, щоб зосередилися лише на ній.
Розмовляв Олег Зубарук, «Експрес»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply