Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Назар Задніпровський: «З екрану має лунати чиста українська мова»

Автор:

|

Січень 22, 2020

|

Рубрика:

Назар Задніпровський: «З екрану має лунати чиста українська мова»
Назар Задніпровський

В українському прокаті гучно стартувала кінокомедія «Скажене весілля-2». Весела, гамірна, як і годиться бути справжньому українському гулянню. Головну роль у ній виконав народний артист України Назар Задніпровський.

Перша головна роль у великому кіно
— Участь у першій частині «Скаженого весілля» додала вам більшої впізнаваності, чи ви самі були родзинкою фільму?
— Я мав певну впізнаваність і раніше, але завдяки «Скаженому весіллю» нарешті насолодилося моє акторське еґо: уперше в житті у мене головна роль у повному метрі! Дуже вдячний Юрію Горбунову й іншим продюсерам, котрі в мене повірили. А «Скажене весілля-2» — це вже повна любов і довіра, ми притерлися з режисером, сюжет — набагато цікавіший і динамічний. Він більш український і не порушує расових питань, які декому не сподобалися в першому фільмі.
— Перехід із ролей молодиків на більш вікові для вас відбувся безболісно?
— Коли знімали «Скажене весілля», мені було 43, а тепер уже 44 роки! Плюс — у мене сивини багато (я в батька пішов, він також рано посивів), тож на більш вікові ролі перемкнувся не безпідставно. Я і з багатьох вистав у театрі вже пішов — хлопчика у «Кайдашевій сім’ї» і молодого ротмістра в «Дамах і гусарах» уже не зіграю. Коли мене призначали на роль у «Скаженому весіллі», я запитав, чому не хочуть більш старшого актора. А мене сказали: «Нам потрібен 40-річний батько і донька 20 років».
— Роль писали під вас, а наскільки ви мали свободу для імпровізації?
— Там настільки класно був написаний сценарій, що імпровізацій і не треба було! Автори — мої друзі Микола Куцик і Олексій Приходько. Звісно, були моменти, коли я підходив до них на майданчику і казав: «А можна тут так?». Мені відповідали, можна чи не можна, і чому. Але наш режисер Влад Дикий був дуже строгий. Коли ми знімали першу частину, він іще не дуже довіряв моїм пропозиціям. Але на другий сезон уже трохи прислухався.

«Я не знав, що він піде в президенти»
— До «Скаженого весілля» ви блискуче грали головні ролі у телевізійних проектах…
— Так, були головні ролі, але в серіалах.
— В «Останньому москалі» ви колоритно грали, й у «Слузі народу»…
— У серіалі «Слуга народу» в мене не головна роль. Мені іноді кажуть: «Ви ж за Зеленського мабуть, якщо знімалися в «Слузі народу»? Я кажу: «Та в «Слузі народу» мав за честь зніматися, туди найкращих акторів запрошували! Але знімався там не як у передвиборній програмі й не знав тоді, що він на президента піде!». Ми тоді в машині їздили довго, й я задав йому запитання: «Справді хочете бути президентом?». Він витримав павзу і дуже щиро сказав: «Страшно, дуже велика відповідальність». Я тоді для себе виснував, що він просто лякає. Але потім щось змінилося — і він пішов абсолютно не підготовлений, без команди. Я не за нього голосував, тому мені, то як кажуть, легко критикувати.
— Не розглядали можливість піти в політику?
— Ні! Хоча інколи мені кажуть, от ти б — на міністра культури. А вважаю, що міністром культури повинен бути чиновник, бо його завдання — скрупульозно вигризати кожну букву, постійно «діставати» прем’єра та витягувати гроші на культуру. Тому максимум, що я бачу для себе — колись стати радником міністра культури по театру.
— А коли відбувся ваш професійний перехід до пародіювання?
— Можу інколи когось спародіювати, але я не професійний пародист. Мені й режисери казали: «Ти не пародист, а актор, котрий надзвичайно точно відчуває своїх персонажів». Так сталося, що я вмію гарно підробляти голоси і плюс, як гримери кажуть, у мене обличчя з унікальними можливостями трансформації.

«Дубляж мультфільмів — моя місія»
— Озвучування — великий шматок вашої роботи?
— Зараз працюю над продовженням фільму «Погані хлопці» з Віллом Смітом, озвучую Мартіна Ловренса. У мене специфічний сиплий голос і мене часто кличуть на голоси латиносів або темношкірих. За цю роботу українським акторам великі гонорари не платять — для когось це гобі, для когось — просто віддушина, для мене — все вкупі. Але насамперед вважаю, що дубляж — це моя місія. Саме так сприймаю озвучування мультиків українською мовою для наших дітей — щоб батьки частіше вмикали їм україномовний переклад улюбленого мультфільму. Наприклад, за єнота Ракету з «Рятівників галактики» мені досі дякують. Мені надзвичайно приємно, що багато людей підходять і кажуть: «Мої діти люблять Пумбу саме у вашому виконанні». Це найбільша похвала! Тому що треба молодь і, в першу чергу, дітей — привчати до мови, щоб їх тягнуло до гарної української мови, а не до суржика! З екрану має лунати чиста українська мова. До мене інколи підходять російськомовні люди й кажуть: «Яка у вас приємна мова, я погано її знаю, але буду вчити, бо хочу розмовляти так, як ви».
— А своїх дітей ви акторським поколінням бачите?
— О, Господи! Щиро кажу — серцем хочу і мрію, щоб вони були п’ятим акторським поколінням у наші родині. Буду дуже вдячний Богу, якщо в професію підуть або син, або доця, а якщо вдвох — це взагалі щастя! Але розумом відчуваю, що щось може не скластися, що вони не захочуть. Аби хорошими людьми були!
— У них вже якісь акторські здібності виявилися?
— Синові 12 років, красивий, високий, на баскетбол ходить, мабуть, у діда Леся вдався, бо батько на цілу голову від мене вищий. То ж у нього є завдатки гарного, сексуального хлопця. Лінійки в школі веде, до команди Клубу веселих і кмітливих його запросили. Але у виставах я ще його не випробовував. Хоча й розмовляв уже з директором нашої школи про можливість із часом поставити виставу з дітьми. Хочу це зробити, але вони ще малі, ще відповідальності немає.
— Тобто, плануєте виступити в ролі режисера шкільної вистави. А по-дорослому ще не пробували себе як режисер?
— Мої режисерські переваги використовують режисери. Вони мені довіряють, інколи багато з того, що я пропоную, сприймають, бо в мене є смак і люди йому довіряють. Я й сам дуже довіряю власному смаку й інтуїції. Тому більшого критика, ніж я сам собі, немає.
— А до критики інших як ставитесь?
— Та хай критикують, отже, звертають увагу. Завжди бачу оплачену критику, бо знаю, який актор із яким критиком приятелює і кому «на лапку» дали, щоб канапка не просто з маслом була, а й з ікрою та коньяком. Інколи виходять замовні погані статті. Я розумію: всі хочуть їсти, критики також. Але коли пишуть щиро, не заангажовано, одразу видно. Але для мене є три основні критерії: власна інтуїція, досвід і самокритика.
Крім цього, поради колег-акторів, із якими пройшов «Крим, Рим і мідні труби». Таких — одиниці, але до них маєш прислухатися і справді виправлятися. Бо більшість радять таке, що треба в одне вухо впустити, подякувати, і з іншого вуха випустити — дуже часто ці поради даються або по дурості, або щоб тобі ще й гірше було! І третій основний критерій — глядач, його не обдуриш. Якщо зіграв погано, можеш скільки завгодно торочити, який ти блискучий, але глядач перестане ходити на твої вистави. Нічого проти цього не вдієш, це правда.
— А яка зараз ситуація з вашим гобі? Кулінарія залишилася лише дитячою забавкою, чи продовжуєте чаклувати на кухні?
— Готую, але вже не так серйозно, без перших страв. То раніше, років у 16, були різні борщі, харчо. Це мені від діда, Михайла Олександровича, і від батька, Олеся Михайловича, передалося — у нас вдома стояли отакенні томи Радянської енциклопедії й, відповідно — томи Радянської кухні. Я змалечку їх читав, вичитував інгредієнти, все робив за тією рецептурою й мені вдавалося. Зараз із того, що я люблю їсти, і з того, що вмію готувати найкраще — це яєчня! Всі друзі кличуть мене смажити яєчню.
— Якийсь секретний рецепт?
— Жодних секретів! Просто інтуїтивно виходить — на нюх і на око. І плюс досвід. Відчуваю, що під це м’ясо чи під цю ковбаску піде ось ця приправа, а сюди краще помідорчик додати. Такі комбіновані яєчні у мене виходять. Дуже люблю яйця і люблю експериментувати зі стравами з них.
Розмовляла Любов Базів, Укрінформ

До слова

Король-віслюк

В Інтернеті спалахнув скандал через мультик «Король віслюк», який зняли з прокату в українських кінотеатрах. Дехто вважає, що його перестали показувати через Володимира Зеленського, над яким нібито жартують у ньому. Головний герой стрічки — віслюк Мангу — повірив у своє покликання і захотів стати президентом. Під час виборів у своїй країні він отримав шалену народну прихильність і став главою держави. Жителі називають віслюка «народним кандидатом» і сліпо вірять його обіцянкам. У Мережі взялися порівнювати головного героя мультика та Володимира Зеленського. «А тим, хто встиг подивитися, будуть давати 15 років за екстремізм, як давали за шини в багажнику 2014-го?» — риторично запитує користувач соціальної мережі Ярослав Білик.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply