Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Наталя Брандафі: «Наша головна мета — задовольнити потреби клієнта»

Автор:

|

Жовтень 23, 2019

|

Рубрика:

Наталя Брандафі: «Наша головна мета — задовольнити потреби клієнта»
Наталя Брандафі

Наталя Брандафі — директор компанії «Міст» у США.

Працює близько 500 аґентів
— Скільки часу працюєте в компанії «Міст», який шлях тут пройшли, з чого починали, поки стали її директором?
— Я прийшла в «Міст» 1996 року. В той час навчалася в коледжі й години роботи мені якраз пасували, щоб поєднувати її з навчанням. До слова, й тепер багато хто з новоприбулих українців має в нас таку можливість поєднувати роботу з навчанням. Працювала у відділі обслуговування клієнтів. А 1997-го Ростислав Кісіль, президент компанії, запропонував очолити її структуру в США, й я стала її директором.
— Розкажіть, будь ласка, коли і як зародився «Міст» на теренах США…
— Розпочиналося все з аґентів, котрі співпрацювали з бюро «Міст-Канада». Аґенти збирали посилки для України, які потім вантажівками перевозили до Канади, а звідти вже відправляли адресатам. У США як окрема компанія «Міст» був зареєстрований лише згодом, 1995 року, та розпочинав свою діяльність зі співпраці з польською компанією «Дома». Самостійно на теренах США «Міст» почав діяти з 1996-го. Тоді ми працювали відразу в кількох напрямах — відправка посилок, листів, грошових переказів, автомобілів і комерційних вантажів. Особливу увагу я приділяла розвитку мережі аґентів. І на сьогодні в різних штатах усієї Америки, не лише східного побережжя, працює близько 500 аґентів.
— Як відбувався процес розвитку компанії?
— На самому східному побережжі «Міст» розвивався дуже швидко та потужно, достатньо сказати, що ми чотири рази переїжджали в усе більші приміщення у зв’язку з тим, що зростали обсяги наших відправок. Починали з невеликого складу в 7 тис. кв. футів у Ліндені, потім переїхали на більший склад у тому ж Ліндені, потім — в Елізабет, поряд із морським і повітряним портами, а тепер працюємо в Порт-Редінґу зі складом в 90 тис. кв. футів. У Ліндені ми працювали головним чином із відправками посилок і вантажів місцевої діаспори (резидентів США). Після переїзду в Елізабет 2010 року ми започаткували нову гілку в посилочному бізнесі — екомерс. Це відправка товарів із американських інтернеткрамниць до їхніх покупців за межами США.
Зараз ми потужно розвиваємо цей напрямок, зростає обсяг відправлень, які здійснюємо в 13 країн, і ці відправлення вже значно перевищують відправку посилок від діаспори. Тепер ми повністю перейшли на обслуговування цих відправлень електронікою, для цього впровадили нову електронну конвеєрну лінію, і тепер практично позбуваємося паперових носіїв при оформленні документів. Також розпочали перехід від паперових декларацій до електронного способу оформлення посилки та для клієнтів діаспори, тобто резидентів США. Готуємо для них окремий електронний портал, із мобільними аплікаціями, через які вони зможуть заповнювати свої митні декларації й оформляти відправлення посилок в себе вдома, а до нас тільки посилку відправити чи привезти, зважити та заплатити. Крім цього, ми відправляємо вантаж будь-якого розміру чи величини в повітряні чи морські порти будь-якої точки світу. Ми — ліцензований морський перевізник і сертифікований авіаперевізник.

До 6 т вантажу щотижня
— Тож у вас за плечима вже досить значний досвід. Чи намагаєтеся його розширювати ще більше?
— Мені дуже цікавий цей логістичний бізнес, особливо екомерс, який дуже швидко розвивається. Намагаюся бути в курсі новітніх технологій у цій сфері, відвідувати спеціальні міжнародні конференції, на яких можна запозичувати передовий досвід, аби впровадити його в нас. Приміром, торік довелося побувати на конференції Retail Global у Лас-Веґасі, навесні цього року — на конференції Home Delivery World у Філадельфії. Відразу після відзначення 30-річчя компанії «Міст» у Канаді полечу на ще одну таку конференцію Parcel Delivery у Техас.
— Останнім часом все популярнішими стають посилки з України до США. «Міст» українці добре знають не тільки тут, а й в Україні. Вигідні умови достачання товарів за океан вже є вагомим чинником підтримки українського бізнесу, чи не так?
— Певна річ, так. Якщо раніше ми регулярно відправляли і тепер відправляємо посилки до України, то вже зараз регулярно доставляємо посилки з України. Коли ми тільки починали цю доставку впроваджувати, з України в США в середньому надсилали по десять посилок на тиждень. Тепер щотижня доправляємо в Америку 700-800 посилок, у середньому це 5 т вантажу, а у святкові періоди — і 6 т щотижня. Особливо популярною є доставка різноманітних саме українських товарів і виробів.
— Очевидно, що за роки існування «Міст» для українців в Америці й на Батьківщині став чимось більшим, ніж просто логістичною компанією, своєрідним мостом єднання по обидва боки океану?
— Безперечно, наш «Міст» став мостом єднанням між родинами, друзями, громадськими організаціями та бізнесами по обидва боки Атлантики. У цьому контексті окремо хочу звернути увагу на те, що останнім часом пересилаємо з України сюди дуже багато книжок, а також підручників і й іншу навчальну літературу, яку замовляють українські школи. Тим, хто живе в Америці, вигідно замовляти в Україні друковану продукцію. Там дешевше надрукувати, а ми часто ще й спонсоруємо їхню доставку. Ми започаткували проєкт збереження друкованої/книжкової культурної спадщини та пересилаємо на абсолютно пільгових умовах книжки з Америки до України, щоб дати їм нове життя там. Адже є багато родин в Америці, які вже не читають ці книжки, а вони потрібні в Україні, бо були там недоступні або заборонені.

Найважливіше — дотримання своїх обіцянок клієнтам
— Компанія постійно й активно підтримує громадське життя українців у США, спонсорує, а інколи й сама організовує різноманітні культурні та доброчинні заходи. Розкажіть, будь ласка, про цю соціальну складову діяльності очолюваної вами структури…
— З перших років свого існування компанія «Міст» завжди підтримувала громадське, культурне й навіть політичне життя української діаспори. Зокрема, маємо значний досвід підтримки різноманітних українських культурних проєктів в Америці, підтримуємо громадські та політичні організації, які лобіюють в США інтереси України. Також ми самі організовуємо різноманітні культурні проєкти для діаспори, зокрема, концерти. До прикладу, були організаторами концертів Оксани Білозір, Руслани Лижичко, Віктора Павлика, Сергія Фоменка разом із гуртом «Мандри», привозили до США Львівський драматичний театр із різними виставами й Івано-франківський драматичний театр з виставою «Солодка Даруся». Допомагаємо в перевезенні в США культурних засобів. Наприклад, для Постійного представництва України при Організації Об’єднаних Націй організовували й були спонсорами перевезення художньої виставки.
— Компанія переживала добрі й певною мірою скрутні часи, пов’язані з нестабільністю політичної ситуації в Україні. Внаслідок чого вдавалося не просто втриматися на плаву, а йти вперед і розвиватися?
— Найперше внаслідок того, що була правильна стратегія розвитку. Ми постійно відстежуємо зміни на ринку, відстежуємо пропозиції конкурентів і робимо правильні висновки, пропонуючи свій конкурентний продукт і ціну. А найважливіше — це дотримання своїх обіцянок клієнтам. Наш сервіс складається з багатьох елементів — щоб доправити одну авіапосилку від відправника зі США одержувачу в іншій країні треба задіяти багато ресурсів, приміром, п’ять-шість вантажних автомобілів, значні людські ресурси і природно, що час від часу в цьому сервісі виникають якісь перешкоди, є те, що залежить не від нас, а від наших партнерів. Але завжди ми намагаємося виконати наші обіцянки й є надійним партнером для наших клієнтів. Тому й є лідером у доставці посилок, зокрема, зі США до України.
— Цього року компанії «Міст» виповнюється 30 років і це успішна, добре знана й дієва логістична структура. На вашу думку, що є головною запорукою успіху?
— Гадаю, що головною запорукою успіху є мета задовольнити потреби клієнта. Якщо клієнт є головним пріоритетом бізнесу і на це спрямована вся структура та робота цього бізнесу — щоб створити для клієнта щось цікаве, якісне й корисне — то такий бізнес обов’язково буде успішним. Запорукою успіху також є злагоджена, професійна, відповідальна команда. В нашій команді працюють майже всі українці з різних куточків України. Є люди, котрі працюють уже багато років, є багато нових, бо колектив значно розширився, зараз у нас майже 70 осіб і це дуже дружній колектив. Намагаюся працювати так, аби в колективі були професійний підхід до виконання обов’язків, взаємоповага та розуміння. Якщо керівник має добру команду, то успіх мусить бути.
— Якими є найближчі плани компанії?
— Компанія «Міст» працює в багатьох країнах, ми оновили свій логотип, зробили його єдиним для всіх країн, аби наші клієнти впізнавали нас у кожному куточку світу та могли не вагаючись звернутися за послугою. В планах маємо значно розширити список країн, в яких зможемо надавати послуги з достачання товарів із американських інтернетмагазинів.
Розмовляв Іван Бесяда

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply