Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Наталія Яресько: «Щоб вибратися з кризи, маємо зробити все, що пообіцяли»

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Наталія Яресько: «Щоб вибратися з кризи, маємо зробити все, що пообіцяли»
Наталія Яресько

Наталія Яресько

Як писав «Міст», на минулому тижні у Вашинґтоні відбувся перший Українсько-американський бізнес-форум високого рівня. Для участі в ньому на запрошення адміністрації США прибули глава українського уряду, керівники чотирьох профільних міністерств, а також «Нафтогазу України», Фонду держмайна, Державної фіскальної служби й інші. Вони намагалися переконати близько ста великих американських компаній інвестувати в Україну, яка зараз переживає болісні, але необхідні реформи. Про те, як американці ставляться до українського ринку, чого вдалося досягнути під час спілкування, та що Україна має робити далі, щоб вибратися з економічної кризи, розповіла Наталія Яресько, міністр фінансів України.
— Відбувся форум у Вашинґтоні. Наскільки, за вашою оцінкою, він виявився результативним для України?
— Була зроблена величезна робота. Вперше в історії України ми представили на такому високому рівні реформи, які вже виконали, і що маємо намір робити. Гадаю, що ми були переконливими, коли говорили про це з представниками американського бізнесу. З одного боку, це — бізнесмени, котрі вже мають інвестиції в Україні. Їх треба переконувати залишатися, до того ж вони — перші, хто в бізнес-середовищі оцінює наш інвестиційний клімат. З іншого боку, йдеться про потенційних інвесторів, котрі мають свіжий погляд на нову Україну, і котрих ми тільки почали переконувати приходити до нас. Крім того, ми пересвідчились у величезній підтримці з боку американського уряду — не тільки в особі міністра торгівлі Пенні Пріцкер, але, що важливо, віце-президента Джозефа Байдена. На мою думку, він зробив історичну заяву щодо наших двосторонніх відносин. Отже, гадаю, що підтримка з боку США українського уряду, тих реформ, що здійснюються, народу України, вийшла на новий рівень.
— Під час перебування у Вашинґтоні прем’єр-міністр Арсеній Яценюк провів зустріч із Девідом Ліптоном, першим заступником керівника Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про що була розмова?
— Ми говорили про виконання Україною програми МВФ, про те, що перешкоджає нам здійснювати наступні кроки вперед, про попередні заходи та «структурні маяки», які залишаються все ще не прийнятими у Верховній Раді України (ВРУ). Ми також обговорили ризики деяких запропонованих популістських законопроектів, один із яких, на жаль, був прийнятий. Це — закон про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті. Йшлося також про стан перемовного процесу та наступні кроки щодо реструктуризації з нашими кредиторами. Однак, оскільки зустріч була дуже короткою, ми обговорили все лише в загальних рисах.
— Коли Україна може очікувати на наступний транш від МВФ, і що залишається для цього зробити?
— Залишилося зробити раніше намічені кроки. Це — прийняття одного законопроекту щодо поліпшення можливостей «Нафтогазу України» збирати існуючі дебіторські заборгованості у державних підприємств, а також зняття мораторіїв, що захищають енергетичні компанії від застосування процедур примусового стягнення. Йдеться також про два антикорупційних законопроекти. Крім того, потрібно довести, що ми й надалі маємо суттєвий прогрес у перемовинах із нашими кредиторами. На цьому — все.
Що ж стосується термінів, то все залежить від законодавчої активності ВРУ. Нам треба встигнути до того, як у серпні ц. р. у МВФ почнеться період відпусток, бо в цей період рада директорів Фонду не збирається, щоб заслуховувати звіти оціночних місій. Тож, ми маємо, зі свого боку, встигнути все зробити до кінця липня. Якщо не вдасться, то розгляд нашого питання буде перенесено на пізніший період. Отже, вже за кілька днів ми будемо знати, чи виконуємо свої зобов’язання перед МВФ.
— Ви згадали про діалог українського уряду з кредиторами. Наскільки відомо, вже розпочалися прямі перемовини. На якому етапі вони перебувають?
— Перший раунд прямих перемовин уже відбувся в телефонному режимі. У другому раунді я буду брати участь особисто з нашою командою у Вашинґтоні. Прогрес є, відчувається конструктивність з боку всіх сторін. Гадаю, що бажання рухатися вперед також присутнє.
— Якщо перемовний процес затягнеться, на підтримку яких ще фінансових організацій може розраховувати Україна?
— Таких інституцій немає. Тому життєво важливо зробити все, що ми обіцяли. Ми взяли на себе зобов’язання, які написали власноруч. Це була наша програма реформ, тому потрібно її виконувати.
— Чи буде Україна змінювати поточний макроекономічний прогноз? Коли цього можна чекати, і чи можете сказати, що саме буде змінюватися в першу чергу?
— Макроекономічний прогноз змінюється, зазвичай, із кожним переглядом прогнозів МВФ. Але цього разу ті зміни, що будуть опубліковані після прийняття рішення Фондом про надання другого траншу Україні, не є дуже суттєвими. Тут немає таємниць, і про них ми вже говоримо публічно. Зміни в макроекономічній ситуації дуже важко спрогнозувати, для цього потрібно, передусім, аби ситуація залишалася стабільною. Зараз ситуація по валюті, по банківській системі, по фінансовій системі загалом певною мірою стабілізувалася. Поки що великих змін у прогнозі не передбачаю, але дуже багато залежить від наших спільних зусиль.
Розмовляв Ярослав Довгопол, «Укрінформ»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply