Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Наталія Сумська: «Реакція та любов глядача — це джерело енергії, необхідної для життя»

Автор:

|

Листопад 11, 2021

|

Рубрика:

Наталія Сумська: «Реакція та любов глядача — це джерело енергії, необхідної для життя»
Наталія Сумська

Наталія Сумська — видатна українська акторка театру та кіно, телевізійна ведуча. Походить із акторської родини Сумських. Народна артистка України (2000) та лавреатка Національної премії ім. Тараса Шевченка (2008). Наталія Сумська зіграла близько 50 ролей у кіно і вже 44-й рік поспіль служить на сцені рідного театру Франка, де є провідною акторкою. Улюблениця глядачів, володарка найвищих театральних і кінопремій «Київська пектораль» (2000, 2011, 2015) і «Золота дзиґа» (2020).
— За рік після завершення театрального інституту, 1977-го, ви зіграли головну роль у екранізації опери «Наталка Полтавка», яка принесла вам популярність і стала стартом для вашої кар’єри. Як усе тоді відбулося?
— Цей шанс мені подарувала наша корифейка, акторка театру та кіно Наталія Ужвій. Після репетиції її зустріла знімальна група та спитала: «До кого звернутися, аби знайти акторку на головну роль Наталки Полтавки?». Вона вказала на мене: «А навіщо вам шукати? Ось вона стоїть». З такої легкої руки мене відразу запросили на знімання.
— Ви зіграли в багатьох фільмах, частина яких вже стали культовими. За вашими спостереженнями, як за 30 років змінився український кінематограф?
— Сьогодні багато українських сучасних фільмів гідно оцінюють на міжнародному рівні. І навіть ті фільми, які знімали наші режисери за радянської доби, попри всі утиски, зберегли свою ідентичність. Індустрія українського кіно зуміла вистояти навіть у найскладніших умовах. Тож зараз у нас є всі можливості на повну проявити потенціал українського кіно разом з новим поколінням. А ще у наших фільмів є своя унікальність. Завдяки своїм сюжетам воно має найбільше історичне тло. Й я рада, що в останні роки почали знову звертатися до висвітлення нашої історії в кіно.
— Чи переглядаєте сучасні українські фільми?
— Дивлюсь фільми, які розповідають про теперішню війну. Це хвилює, до того ж цікаво спостерігати над тим, як мислять режисери й як вони подають ці події. Також гідні роботи акторів привертають увагу.
— Як у ваше життя прийшло телебачення і чи складно було опановувати нову справу?
— Новий для себе фах опанувала швидко. Мені подобалося, що ведучій потрібно бути душевним співрозмовником із учасниками програми. Зробити це не було для мене складністю, адже люблю людей. До речі, важливим показником був суто український формат. До нас приходили люди, готові відкритися. Дарма, що стояли камери, для героїв програми було важливо висповідатись та отримати допомогу. Тоді всі служби, до яких ми звертались з різними історіями учасників, були готові стати у пригоді. Головною метою проєкту було показати, що в житті важливі порозуміння та відкритість — тоді будь-які стіни не стануть перешкодою. Гадаю, що в наш час подібних проблем вистачає. Світ змінився, багато подій минуло і наша війна та всі складні моменти, що ми переживаємо в останні роки, теж створили чимало кордонів між людьми.
— Чи можете поділитися порадою, що потрібно робити, аби стати народною улюбленицею?
— Про це варто питати у глядачів, адже вони наші головні критики та віддані прихильники. Крім цього, у кожного актора свій професійний шлях і неможливо підібрати універсальний рецепт успіху. Єдине, в чому я твердо переконана — потрібно любити справу, якою займаєшся, і віддаватися їй сповна.
— Які емоції відчуваєте, коли по завершенню вистави виходите з акторами на фінальний уклін?
— Для мене реакція та любов глядача — джерело натхнення, яке необхідне для життя і творчості. Коли у фіналі зала вибухає гучними оплесками, які до того ж довго не вщухають, коли вдячні глядачі, крім придбаних квитків, дарують чудові квіти — сповнена безмежним щастям і силами для наступних зустрічей із ними на сцені.
Як повідомляв «Міст», Наталія Сумська зі сестрою не спілкується.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply