Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Наталія Добринська: «Спортсменам завжди складно завершувати кар’єру»

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

Наталія Добринська: «Спортсменам завжди складно завершувати кар’єру»

Українська олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Наталія Добринська офіційно оголосила про завершення кар’єри. Про причини такого рішення та плани на майбутнє вона розповіла прес-службі Федерації легкої атлетики України.
— Спортсменам завжди складно завершувати кар’єру. Здається, що ти ще можеш багато що зробити. Але в мене трішки ослабло бажання виступати. Я відчувала, що здорова, ще можу змагатися й маю на це сили. Я готувалася до чемпіонату світу в Москві, але необхідного налаштування все ж забракло.
— Якось ви сказали, що любите всі без винятку види багатоборства, бо якщо якийсь із них не любити, то й він не любитиме тебе…
— Саме так. І таке ж ставлення повинно бути до всього в комплексі. До того, що ти робиш, необхідно ставитися з повагою. Ухвалюючи рішення щодо завершення кар’єри, я, звісно, радилася з іншими людьми, багато спілкувалася на цю тему, але саме моя позиція була вирішальною.
— Знаю, що ідей у вас зараз безліч. Чи вже вирішили, чому саме приділите основну увагу?
— Конкретного проекту в мене немає. Але точно знаю, що хочу посприяти розвитку спорту, хочу бути корисною для свої країни. Мені хочеться дати щось Україні, крім перемог, які я їй принесла, коли виступала. Нещодавно мене обрали заступником голови Комісії атлетів Європейського олімпійського комітету (ЄОК), і це відкриває певні перспективи. Я знаю спорт зсередини, а тепер зможу пізнати його ще й з іншого боку. Насправді, ідей – так багато, що тільки встигай втілювати їх у життя. Зараз у мене – період навчання. І перше, що я зроблю, це в грудні поїду на цілий місяць до Великої Британії вивчати англійську мову. Поки що вирішую, у яке саме місто та школу. Для мене дуже важливо вивчити мову так, щоби я могла досить вільно нею спілкуватися. Це необхідно й для моєї роботи в Комісії атлетів ЄОК, і для власних майбутніх проектів. Адже аби вони були вдалими, потрібно мати контакти не лише всередині країни, а й на міжнародному рівні.
— Наталю, ви захоплюєтеся гольфом, але неодноразово казали, що професійно займатися ним не будете. Тим не менш, ваші колеги все ж сподіваються на протилежне…
— Ми, професійні спортсмени, розуміємо, що для досягнення результатів потрібно тренуватися щодня. А я граю, коли є час, хоча гольф мені дуже подобається. Ця гра стала багато в чому вирішальною в моєму житті, вона його дещо змінила. Але це – теж вид спорту, до того ж олімпійський. І якщо хочеш досягти високих результатів, потрібно знову з головою зануритися в цю справу, їздити на збори… У жодному виді спорту не можна просто захотіти — і почати перемагати. Це все — важка праця.
— Схоже, що життя поза спортом вас анітрохи не лякає?
— Спорт — дуже класна річ. Життя — зовсім інше, і краще його почати раніше. Спортсмени часто намагаються відтягнути цей момент. Ми — емоційні, відкриті, по-іншому до всього ставимося. Думаємо, що скрізь усе чесно. Знаємо, що є секундомір, рулетка, нас ніхто не обдурить. І ми гадаємо, що в житті поза спортом усе – так само чесно, що є така ж захищеність. Але у звичайному житті все буває трішки інакше. Й для мене настав час почати своє нове життя. І я щаслива із цього, щаслива, що можу вчитися чомусь новому. Зараз, наприклад, можу спробувати себе в зимових видах спорту, чого не робила раніше. Є багато нових видів спорту, багато завдань, багато того, чим можна зайнятися. Головне — мати бажання, шукати новий інтерес. І тоді, переконана, нове життя буде не менш цікавим, ніж було спортивне.
champion.com

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply