Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Наталія Брандафі: «Meest сьогодні працює винятково для допомоги Україні»

Автор:

|

Березень 19, 2022

|

Рубрика:

Наталія Брандафі: «Meest сьогодні працює винятково для допомоги Україні»
Наталія Брандафі

Компанія Meest із перших же днів війни в Україні активно долучилася до достачання гуманітарної допомоги зі США. Як це відбувається, розповіла Наталія Брандафі, головний менеджер компанії.
— Пригадайте, будь ласка, ранок 24 лютого. Що відчули, коли, прокинувшись, дізналися, що в Україні розпочалася гаряча фаза російсько-української війни?
— Першою реакцією стало спантеличення. Про можливість повномасштабної війни Московії проти України говорили тижнями й навіть місяцями, але коли почули й побачили у випусках CNN, що путінські війська ввійшли на територію України та вже йдуть бойові дії, це дуже вразило. Надалі з’явилося розуміння того, що потрібно щось робити. Прийшовши в бюро компанії, перше, що ми зробили, припинили абсолютно всі відправки посилок до Росії та Білорусі, а онлайн-клієнтів цих країн заблокували. Таке рішення прийняли на рівні всієї компанії Meest, тобто в усіх країн Європи, Америки й Азії, в яких працює Meest.
— Наскільки швидко вдалося налагодити достачання гуманітарної допомоги в Україну зі США?
— Оскільки Meest — одна з найбільших у США компаній, яка відправляє посилки в Україну, вже з перших днів війни до нас посипалися численні телефонні дзвінки з проханнями та запитами відправити гуманітарну допомогу нашим співвітчизникам. По тому на склад буквально хлинули пакунки з товарами першої необхідності — медикаментами, їжею, одягом, товарами гігієни. Все це треба було відправляти якнайшвидше. Тому найперше ми почали резервувати великі об’єми на авіалініях, із якими працювали раніше, та з новими, позаяк розуміли, що відправляти доведеться дуже багато. Водночас до нас масово почали звертатися люди й організації з тим, що не мають коштів оплатити пересилання зібраної ними гуманітарної допомоги, оскільки вже витратили кошти на купівлю необхідних товарів. Тож ми прийняли рішення відправляти гуманітарну допомогу безоплатно. Проте з початком війни ми втратили фактично 90 % свого бізнесу. Тому наших коштів вистарчило на відправку лише на перших десять днів. Потім ми стали здійснювати достачання гуманітарних вантажів лише за оплату, але з великою знижкою. Причому і безкоштовно, і зі знижкою відправляли й відправляємо на благодійні організації, які займаються розподілом цієї допомоги. Щодо достачання окремих посилок на приватні адреси, то ми це робимо, як і раніше, за гроші. Такі посилки необхідно розмитнювати відповідно до чинних митних правил. Щоправда, достачаємо їх лише в так звані зелені зони, тобто туди, куди є можливість їх довезти.
— Чи важко було в такий максимально короткий термін організувати таку масштабну пересилку гуманітарної допомоги?
— Після того, як ми оголосили, що приймаємо гуманітарну допомогу безоплатно, наплив товарів став просто величезним — в разів у десять більшим, ніж той обсяг, що ми приймали щодня раніше. Допомогу до нас везли майже з усієї Америки, де є українці. Серед інших поступили великі обсяги вантажів із Іллінойсу, Огайо, Каліфорнії. Всі пакунки потрібно було не просто якісно підготувати для перевезення в аеропорти, де діє строга перевірка перед їхнім відправленням, а й самим спершу перевірити та правильно запакувати, щоб серед них були лише дозволені для експорту та безпечні для авіаперевезень товари. Аби впоратися з такою кількістю, ми активно залучили волонтерів. Наші працівники також як волонтери залишалися працювати допізна, приводили своїх рідних, друзів, дорослих дітей, працювали і в суботу, і в неділю. Важко було всім, але треба було бачити той ентузіазм, бажання виконувати виділений для кожного обсяг робіт, що панували на складі. Ситуація змінювалася і змінюється дуже динамічно, а в перші дні — чи не щогодини. Адже щодня спільно з нашим головним бюро у Львові ми проводимо півгодинні віртуальні наради, на яких обговорюємо все, що змінилося за день, наші можливості та плани дій. Після цього даємо інструкції нашим працівникам, нашим аґентам про те, як чинити далі, які наші наступні кроки на цей день.
— Робота компанії Meest набула великого резонансу в американських засобах масової інформації (ЗМІ)…
— Це справді так, хоча ніхто з нас не звертався в жодні медіа. Але війна в Україні, необхідність допомогти українцям у їхній боротьбі викликає у США величезне зацікавлення та висвітлення на телеканалах і в ЗМІ. Серед багатьох інших до нас звернулися журналісти з ABC, NBC, France24, Reuters, The New York Times, New Jersey 12 News. Вони самі виявили бажання висвітлити події, що відбуваються в нашій українській діаспорі у США, те, як українці підтримують своїх земляків в Україні. Самі медійники питали, що робитимуть все, аби тема допомоги Україні постійно залишалася актуальною в американських ЗМІ. Хочу висловити їм нашу вдячність за чудове висвітлення підтримки України з боку українсько-американської спільноти й американців, які не мають зв’язку з Україною. Нам потрібна увага світу до катастрофи в Україні спричиненої агресією Росії. Це також має велике значення і з огляду на те, що нам потрібна фінансова підтримка, щоб продовжувати надсилати допомогу. І це має вже свій результат. До нас почали звертатися американські політики та чиновники, питаючи, як вони можуть допомогти. Зокрема, вдячна конґресмену Френку Паллоне з 6-го округу Конґресу штату Нью-Джерзі та Джонові Мак-Кормаку, меру м. Вудбрідж (штат Нью-Джерзі), за відвідини компанії Meest, під час яких ми можливість обговорити шляхи надання допомоги для подальшого перевезення гуманітарних вантажів до України. До мене телефонували, знайшовши номер мого телефону, з офісу Філа Мерфі, губернатора штату Нью-Джерзі, також питаючи, чим допомогти.
— А з якими українськими організаціями зараз співпрацює компанія Meest?
— Ми активно працюємо з організаціями Razom, Revived Soldiers Ukraine, з багатьма українськими фінансовими установами, серед яких є кредитівка з Філадельфії, кредитівка з Чикаґо з її офісом у Ньюарку, з представництвом Світового конґресу українців та багатьма іншими. Зараз вони допомагають знаходити кошти, щоб покрити транспортування. Але гуманітарної допомоги так багато, що цих коштів усе одно не вистачає, щоб покрити видатки. За перший тиждень ми відправили літаками 120 т гуманітарних вантажів, тільки на їхнє транспортування знадобилося пів мільйона доларів. Загалом же за перші два тижні літаками відправили 228 т гуманітарного вантажу, який розподілили на 26 авіарейсах різних міжнародних авіакомпаній. Крім цього, на наш склад привезли багато вантажів з речами, які не є першої необхідности (вживаний одяг тощо), але які обов’язково будуть потрібні Україні, яка зазнає жахливих руйнувань від ракетних і бомбових ударів. Такі речі пакуємо у морські контейнери і віддаємо на відправку кораблями. Вже завантажили 15 таких контейнерів загальною вагою понад 150 т.
— Як розподіляють гуманітарну допомогу, яка вже надійшла в Україну?
— Уся гуманітарна допомога надходить на склад благодійного фонду Meest у Львові, а далі розподіляється за призначенням або за потребою між різним благодійними фондами. Зокрема, це «Крила надії», «Карітас», «Повернись живим», «Відкриті очі», «Відродження захисників України». Отримувачами надісланої компанією Meest гуманітарної допомоги є Львівська обласна військово-цивільна адміністрація, а також Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих ім. Юрія Липи, військово-медичний клінічний центр Західного реґіону, Львівський обласний клінічний перинатальний центр, Івано-Франківська лікарня, яка зараз перетворена на військовий шпиталь.
— Доки триватиме війна, вочевидь, Meest продовжить надсилати гуманітарні вантажі в Україну. Яка допомога найбільше потрібна самій компанії у цій надзвичайно важливій справі?
— Фінансова. Як я вже казала, авіаперевезення в Україну коштують дуже дорого. Тож катастрофічно бракує коштів на це. І з цим пов’язано багато різних ситуацій. До прикладу, зараз у США є чимало медичних закладів, лікарень, які хочуть передати на допомогу в Україну медичні засоби чи препарати. Але не мають коштів на пересилку. І нам самим чи спільно з нашими партнерами доводиться ці кошти шукати. Проте не завжди вдається їх знаходити. Тому прошу тих, хто передає гуманітарну допомогу, за можливості самостійно знаходити спонсорів, щоб переслати цю допомогу. Я й працівники компанії Meest віримо, що Україна в цій війні переможе. За цю майбутню перемогу вже заплатили велику ціну й невідомо, яку ще доведеться заплатити. Тож наша Україна зараз потребує великої допомоги. Для цієї допомоги ми й працюємо.
Розмовляв Іван Бесяда

Як повідомляв «Міст», достачання допомоги до України спричинило небувалий підйом у компанії Meest.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply