Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

У світі набуває популярності нова модна дієта

Автор:

|

Січень 26, 2021

|

Рубрика:

У світі набуває популярності нова модна дієта

Чимало людей вважає модну тепер кетонову дієту панацеєю від ожиріння. А от лікарі радять ставитися до такого стилю харчування дуже обережно. Що ж передбачає така дієта та чим може нашкодити?
— Який принцип кетонової дієти?
— Це система харчування, за якої частка жирів, що надходять із їжею в організм, висока (приблизно 65-75 %), білків — нормальна (20-30 %), а вуглеводів — дуже низька (лише 5 %), — пояснює гастроентерологиня Алла Курилець, членкиня Української гастроентерологічної асоціації. — За умов кетодієти організму критично бракує вуглеводів, і він запускає процес спалювання жирів. Відтак людина входить у стан кетозу, коли, власне, й спалюється жир.
— Які продукти вживають при кетодієті?
— Яйця, м’ясо, жирну рибу (оселедець, лосось, скумбрія), жирні молочні продукти (йогурт, сметана, сир, масло), олії, горіхи, насіння тощо. А от перепічка, солодкі напої, макарони, крупи і навіть фрукти й овочі — на мінімумі.
— А як організм реагує на кетоз?
— Для нього це великий стрес. У перші два-три дні дієти в людини можливий так званий кетогрип. Він проявляється виснаженістю, втратою апетиту, блюванням, сухістю та відчуттям запаху ацетону в роті. Власне ацетон і є кетоновими тілами, яких не мало б бути за нормальних умов життєдіяльності організму. Додам, що у традиційній медицині така дієта не прописана. А раніше її застосовували з лікувальною метою — для хворих на епілепсію, у яких таке харчування поліпшує стан і допомагає зменшити кількість нападів. Та худнути у такий спосіб не раджу. Найкращий спосіб скинути зайві кілограми — подбати про збалансоване харчування з усіма потрібними організму речовинами в достатній кількості.
— Кому кетодієта категорично протипоказана?
— Онкохворим, людям із психічними хворобами, діабетом I-го типу, вагітним і мамам, які годують грудьми, пацієнтам у післяопераційний період. Кетодієта може погіршити стан хворого з будь-якою патологією органів травлення. Через брак у раціоні фруктів, овочів та злакових виникає нестача вітамінів В і С, магнію, фосфору. Зрештою, навіть якщо ви дотримуєтеся такої дієти, не варто це робити довше ніж один-два місяці. І, звісно, бути на контролі у лікаря.
Розмовляла Олена Ковальська, «Експрес»

Раніше «Міст» розповідав, чому не вдається схуднути навіть на дієті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply