Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Михайло Кукуюк: «Треба пустити енергію ворога собі на користь»

Автор:

|

Листопад 09, 2022

|

Рубрика:

Михайло Кукуюк: «Треба пустити енергію ворога собі на користь»
Михайло Кукуюк

Буквально з перших днів повномасштабного військового вторгнення Російської Федерації (РФ) до України актори Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка створили «боївочки» і почали їздити по військових частинах і шпиталях. Кількість виступів, які відіграла театральна концертна бригада, аби підтримати бойовий дух військових, вже налічує десятки. Основним «двигуном» цього важливого проєкту під умовною назвою «Музи не мовчать» став Михайло Кукуюк, артист театру та кіно.
— З перших днів ви записалися в територіальну оборону (ТРО), а згодом поїхали ближче до бойових позицій…
— Коли 24 лютого полетіли ракети, ми з дружиною одразу стали в ТРО, вона мене відправляла на чергування: ми охороняли вулиці. Барикади, «їжаки», все як слід. Чергували з сокирами, молотками, таке собі строкате військо. Наші песики нам допомагали. Потім був дзвінок із театру з пропозицією взяти участь у проєкті «Музи не мовчать». Я короткозорий (у мене ще не дороблена одна операція на очах), то й думаю, мабуть, я там більше користі приніс би, бо бійцям потрібні і пісня, і жарт. Так у нас сформувалися наші творчі «боївочки» — «Діти Франка», «Катерина і бугаї», «Кукуюк і мотлох» та інші.
— Де буваєте найчастіше?
— Багато де, на нулі також були. Кожну поїздку не описати. Найважче — шпиталі, коли бачиш гарне дитя, йому б дівчину зараз поцілувати, пісню заспівати, а потім з тією дівчиною весілля згуляти, діток народити. А він після контузії з «Азовсталі». І він мені дякує. За що, питаю, мені дякуєш? За те, що сенс моєму життю надаєш. Сестричка підвела його, він стоїть, а контузія — це такий стан, коли ти наче під водою.
— На передову та до шпиталів везете гумористичний матеріал?
— Аякже. Наприклад, «Вона була аґентом ФСБ» — про кохання порнозірки з Арґентини та російського шпигуна. Ми веземо різне, доволі еклектичне, оформлене в гарний спосіб музично та тематично. І гумор є, і матюк, і звитяжні речі.
— Тексти віршів і пісень самі пишете?
— Це колективна творчість. Зараз ми, по-суті, єдиний театр, що їздить на фронт.
— Як часто виїжджаєте до своїх глядачів?
— Щотижня, а буває два-три рази на тиждень. Але щоразу, коли у шпиталях під час Гімну хлопці підіймаються з візочків, мене нагрібає в секунду, я не плаксивий, але тут не стримуюся. Молюся, щоб ми запам’ятали цей період. Не дай, Боже, нам забути це, бо я спілкувався з їхніми «ліберастами» (які переважно вихідці звідси), мовляв, це все Путін, він психопат, а народ не такий. Такий самий. Там щось на рівні ДНК. Навіть візьмемо тих, хто постраждав від режиму — Ходорковський, Навальний — якщо по їхніх висловлюваннях пройтися, то зрозуміло, що кожен із них свого часу збудував сходинку в ходу Путіна на трон у головах людей. У нас є Стефаник, Грушевський, Винниченко, Олена Теліга, а запитайте у більшості: хто вона? Вам не скажуть. Зате всі знають, що таке «Прєступлєніє і наказаніє». А це ж розбір дій маніяка, який жінок убивав. Ось де зародження фашизму, перша ідея наднації у росіян з’явилася саме у Достоєвського. Назву знакового українського гурту «Воплі Відоплясова» звідки взяли (персонаж повісті Достоєвського «Село Степанчикове та його мешканці». — Ред.)? Ми цим просякнуті.
— До 2014 року вам доводилося співпрацювати з РФ, але після цього все кардинально змінилося…
— Зараз настав час страшної правди, і якщо ми будемо півмірами мислити і в театральному, і в кіношному світі, то знову повернемося і наступатимемо на старі граблі. Все, що зараз відбувається в кіно чи в театрі, це віддзеркалення того, що робиться в суспільстві.
— А в суспільстві ми переживаємо шоковий стан…
— В нам це треба використати, щоб пустити енергію ворога собі на користь. Ми, як і 100 років тому, є охороною для світу.
Розмовляла Любов Базів, «Укрінформ»

Як повідомляв «Міст», на своєму акторському рахунку Михайло Кукуюк має більше 80 кінопроєктів.

About Author

Meest-Online