Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Михайло Фульмес: «Винайдені мною методи ефективно лікують та оздоровлюють»

Автор:

|

Липень 31, 2020

|

Рубрика:

Михайло Фульмес: «Винайдені мною методи ефективно лікують та оздоровлюють»
Михайло Фульмес

Лікар-хірург Михайло Фульмес відомий серед українців східного побережжя США як добрий фахівець та активний представник української громади. 1989 року він закінчив Львівський національний медичний університет, працював дитячим, потім і дорослим хірургом, а останні три роки перед від’їздом до Америки — проктологом. У Сполучених Штатах він уже понад 20 років, із котрих сім має власну медичну практику в Нью-Йорку, яка завдяки творчому науковому підходу лікаря з кожним роком зростає.
— Пане Михайле, яким був ваш шлях до Америки?
— Достатньо випадковим, не планував сюди їхати. Коли я працював проктологом в Україні, виявилося, що син одного з моїх пацієнтів живе в Нью-Йорку. З вдячності за турботу та піклування про батька він запропонував заповнити анкету на «зелену карту», яка виявилася виграшною. Спершу я навіть не хотів їхати, проте послухавши порад, усе ж вирушив у дорогу з однією думкою — набути досвіду та повернутися назад до Львова. Вибрав Клівленд. Тут у «Клівленд-клініці», яка в США є Меккою проктології, проходив стажування та займався науковою роботою. Паралельно доводилося заробляти на життя різними роботам — стригти траву, працювати на будові тощо. Лише потім пощастило одержати посаду асистента хірурга.
— І це спонукало залишитися?
— Швидше інше — в Америці я побачив значно більші можливості для розвитку й як лікаря, й як людини. Після року перебування в клініці почав готуватися до іспитів на сертифікат лікаря і через наступних два роки їх успішно склав. Надалі мені знову пощастило потрапити на резидентуру загальної хірургії, де навчався впродовж наступних шести років. Далі був іще рік навчання в Нью-Йорку за спеціальністю онко-проктолога, потім ще рік вчився проктології в Пенсільванії. Після цих довгих років навчання і стажування опинився на своєрідному роздоріжжі — працювати хірургом в одному з американських шпиталів чи відкрити свою індивідуальну практику. Вибрав другий шлях із осідком у Нью-Йорку.
— Прийняти рішення — одне, а втілити його в життя буває не завжди просто. Як вам це вдалося?
— То був 2012 рік. Постало питання стартового капіталу, взяв позику в банку. Вдалося знайти хорошого адміністративного асистента, котрий мав досвід роботи в медичному офісі. Ми винайняли приміщення в Брукліні. На початках було складно. Крім роботи над становленням офісу, я ще два рази на місяць їздив на вихідні у Клівленд, за 500 миль звідси, аби там практикувати й цим заробляти певні кошти. А в Брукліні поступово почав збільшувати число послуг, зокрема, винайшов і ввів процедуру, яка практично замінювала операційну процедуру в лікарні. Вона стала доволі популярною і суттєво збільшила кількість пацієнтів. Спершу, якщо котромусь з моїх пацієнтів все ж була потрібна операція, його доводилося скеровувати в шпиталь. Згодом я одержав право оперувати в шпиталі сам і вже не треба було передавати своїх хворих іншим лікарям. Все це збільшувало число пацієнтів, ми змогли відкрити другий офіс в Асторії (Квінс), а в окремі дні зараз я ще й приймаю пацієнтів на Мангеттені. Крім цього, вже зовсім скоро плануємо відкрити новий сучасніший офіс у Брукліні. Тобто намагаємося бути ближчими до пацієнтів. Водночас до мене приїжджають на лікування і з інших штатів, у т. ч. далеких, зокрема з Вашинґтону, Вірджинії, Коннектикуту, Массачусетсу, Меріленда, Нью-Джерзі, Пенсільванії й інших, і навіть з-за кордону — Еквадору, Індії, Канади, Росії й України.
— Якими є складові вашого успіху?
— Я працюю у хірургії вже понад 30 років. Пощастило з учителями. Постійно прагну аналізувати здобутий досвід, проводжу медичні дослідження, що дає можливість удосконалювати методи лікування й винаходити та впроваджувати в практику нові. Захистив дисертацію, маю 30 опублікованих наукових робіт, усі вони — наслідок здобутого досвіду та зроблених винаходів, які запатентовані. Хоча для мене це не самоціль і наукових публікацій могло б бути набагато більше. Але я передусім лікар-практик і винайдене мною реально та дієво працює на практиці. Нові методи і ліки ефективно лікують та оздоровлюють.
— То що саме лікує лікар-хірург Михайло Фульмес?
— Я займаюся класичною проктологією, яка називається колоректальною хірургією. Лікую, починаючи від геморою, тріщин, анального свербежу й закінчуючи запаленням товстої кишки, колітами, раком товстої та прямої кишки. Лікування проводжу комплексно, застосовуючи альтернативні методи, і цим воно є цікавим для людей.
— Лікування здійснюєте у своєму медичному офісі?
— Атож. Серед іншого в офісі проводжу колоноскопію. Це діагностична медична процедура, що дозволяє оглянути стан внутрішньої поверхні товстої кишки та прямої кишки за допомогою спеціального зонда. Вона дає можливість візуально діагностувати такі захворювання, як виразки, поліпи, пухлини тощо. У своєму медичному офісі використовую спеціальний пристрій, який працює за принципом вібрації та спрямований на відновлення тазового дна. В проктології дуже важливо, щоб м’язи і тазові тканини були здоровими. За допомогою виконання на цій машині простих вправ упродовж 15 хвилин, двічі на тиждень, вже за місяць можна настільки змінити м’язову структуру ніг і тазу, що це призведе не тільки до поліпшення загального самопочуття, а й може допомогти відновити деякі функціональні речі, пов’язані з проктологією чи, приміром, нетриманням сечі. Особливо цей апарат потрібний жінкам після пологів. Також застосовую електромагнітні хвилі.
— Ви зазначали, що впроваджуєте новаторські методи, розкажіть про них детальніше…
— Я, приміром, розробив нову техніку лікування такої дуже поширеної патології, як анальна тріщина, що викликає гострий і часто нестерпний біль. Мова про те, що операційне лікування цієї патології я замінив на ефективне процедурне. Причому цю процедуру виконують тут, в офісі, лікарня не потрібна. В мене також є патент на один достатньо унікальний продукт для профілактики раневої інфекції. Він став результатом наукового аналізу моєї медичної практики. Тепер ми з командою працюємо над тим, аби запустити його в серійне виробництво, а доки це буде, ним уже можуть користуватися мої пацієнти. Фактично я перший лікар (наскільки знаю), котрий почав застосовувати в проктології озон. Він дає вельми ефективні результати. Зокрема, застосовую різні модифікації озонованої олії, яку виготовляю за власним рецептом. Вона дає дуже добрі результати. Внаслідок експериментів із цією олією, чисто випадково знайшов дуже ефективну формулу для лікування різних проблем горла. Зараз працюю над науковою публікацією про використання озону, щоб поділитися набутим досвідом. Також за власною рецептурою виготовляю свічки та мазі, які дають гарний результат при лікуванні. Тож, звертаюся через тижневик «Міст» до потенційних інвесторів, котрим було б цікаво допомогти поставити мої винаходи, так би мовити, на конвеєр, тобто запустити в серійне виробництво для всієї Америки.
У своїй практиці доволі широко застосовую природні олійки, зокрема, льону, винайшов власну рецептуру дуже ефективної олійки. До слова, це все не так просто, як може здатися на перший погляд. До прикладу, існує кілька методів одержання однієї і тієї ж олії — гаряче або холодне пресування тощо, кожен із яких по своєму впливає на лікувальні властивості цієї олії. Мені цікаво робити ці досліди, одержуючи позитивний лікувальний ефект У цій царині співпрацюю з одним львівським професором фізики, котрий спеціалізується на спектральних аналізах природних олій. Олія — дуже цінний продукт, але її властивості значно залежать від свіжості, способу обробки та багатьох інших компонентів. На жаль, на ринку зараз є багато олієвих препаратів, властивості яких уже втрачені і вони не мають тої дієвої сили, яка розписана на етикетці.
— Хто є вашими пацієнтами й яким чином вони вас знаходять?
— Багатьох пацієнтів до мене скеровують терапевти, ще значна частина хворих приходить за рекомендаціями родичів чи знайомих, котрі в мене лікувалися. Серед пацієнтів багато українців, а також російськомовних, мабуть, тому, що при лікуванні проктологічних хвороб важливе значення має те, щоб пацієнт і лікар добре розуміли один одного, щоб пацієнт правильно міг висловити, що саме його турбує.
— Які причини проктологічних захворювань?
— Ті ж, що є причинами практично всіх хвороб — стрес; токсини, які тепер є практично всюди — в їжі, воді, повітрі; неправильне харчування; недостатня фізична активність. Це чотири основні. В моїй галузі на появу хвороби впливає ще й нехтування симптомами, які до неї призводять. Через те, що соромляться чи просто легковажать, люди думають, що «воно само минеться», і не звертаються вчасно до лікаря. Відтак настають набагато серйозніші наслідки, які тягнуть за собою тривале лікування й додаткові витрати часу та коштів.
— Чи підтримуєте контакти з колегами в Україні?
— Підтримую професійні контакти з колегами у Львові та Києві, буваю там на наукових конференціях, беру участь у показових операціях, ділюся власним досвідом, зокрема, стосовно лікування озоном. Маючи можливість аналізувати та порівнювати практику лікування двох країн, можу зазначити, що в США більше надають перевагу мінімально інвазивним методам лікування, неопераційним безболісним способам лікування проктологічних хвороб в амбулаторних умовах.
— Вас можна зустріти на заходах української діаспори. Тобто вам не байдуже громадське життя українців в Америці?
— Звісно. Я — член Українського лікарського товариства, люблю бувати на традиційних українських фестивалях. Симпатизую Світовому конґресу українців. В нашому церковному гімні «Боже великий єдиний, є прохання до Господа подати розум. А я хочу наголосити, що розум ще й треба здобувати, а для цього треба дуже багато вчитися кожному з нас. Переконаний, що ми, українці, маємо триматися разом, піклуватися один про одного, і про своє здоров’я також.
Розмовляв Іван Бескид

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply